Aristo Diyeti ile zayıfla! Aristo Diyeti nedir?

 

Sağlıklı Yaşamı Hedefleyen İnsanların Aristo Diyeti ile Tanışması

Aristo diyeti, sağlıklı bir yaşamı hedefleyen insanların sıklıkla tercih ettikleri bir diyet türü olmaktadır. Günümüzde Aristo diyeti yaparak kilo veren insanların sayısı da oldukça fazladır ve insanlar bu diyetten fayda gördükçe, çevrelerindeki insanlara da bu diyeti önermektedirler. 

Aristo diyeti, çiğ sebze ve meyve yemek üzerine odaklı bir programdan oluşmaktadır. Bitkisel ürünlerden alınan proteinler insan sağlığı için oldukça önemli olduğundan dolayı diyetisyenler de Aristo diyeti için bu ürünleri tavsiye etmektedirler. Vücut geliştirmek isteyen insanlar, ihtiyaç duydukları proteinleri hayvansal gıdalardan sağlamaktadırlar. Ancak, hayvansal gıdalar bulunan korucu maddeler yüzünden vücutta toksin oluşması mümkün olmaktadır. Toksin oluşumu ise kilo vermek isteyen insanların en önemli düşmanı olmaktadır. 

Aristo diyeti yapan insanların sağladığı avantajlardan bir tanesi de bu diyeti bir yaşam tarzına getirmenin oldukça kolay olmasıdır. Aristo diyeti yapan insanlar uygulamış oldukları programları kısa süreli değil de tüm hayatlarına entegre etmektedirler. Bu sebeple de diyet yaparak verilen kiloların geri alınması riskinin de önüne geçilmiş olmaktadır. 

Diyetisyenler, günümüzde Aristo diyeti ilgili oldukça fazla talep almaktadırlar. Bu talebin temel sebebi ise, diyet yapan insanların çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermesidir. Aristo diyetinin sevilen özelliklerinden bir tanesi de kişiye özel bir programa sahip olmasıdır. Öyle ki, Aristo diyeti beslenme programı hazırlanmadan önce, kişinin beslenme alışkanlıkları ve vücut ölçülerinin analizi yapılmaktadır. Yapılan analizlere bağlı olarak hazırlanan Aristo diyeti beslenme programı, hızlı kilo verme konusunda oldukça etkili olmaktadır. 

Aristo Diyeti Sayesinde Beslenme Alışkanlıkları Nasıl Düzene Girer?

Aristo diyeti, tamamen vegan bir beslenme anlayışına sahip bir diyet türü değildir. Aristo diyeti yapan insanların, tek tip beslenme türünden uzaklaşmaları da istenmektedir. Aristo diyeti tek tip bir beslenme altında yapılmadığından dolayı her insanın rahatlıkla yapabileceği bir diyet olmaktadır. Aristo diyetinde belirli ölçülere bağlı olarak yenilmesi gereken yemekler bulunmamaktadır. Örneğin, sabah kahvaltısında kişi, patates yiyecekse bu patatesi bir ölçüye bağlı olarak yemek yerine doyana kadar yiyebilmektedir. 

Aç kalma hissi, diyet yapan her insanı zorlayan bir durum olduğu için bir bakıma insanları diyetten uzaklaştıran bir durum olmaktadır. Öyle ki, gün içinde devamlı aktif olan insanlar aç kalmak ve kendilerini halsiz hissetmek istemeyeceklerdir. Bu tip sorunlar ile karşılaşmaktan korkan ve bu sebeple de diyetten uzaklaşan insanların imdadına Aristo diyeti yetişmektedir. 

Aristo diyeti yapan insanlar gün içinde kendilerini devamlı tok ve enerjik hissetmektedirler. Bu durumun temel sebebi ise, Aristo diyeti yapan insanların bakliyet ve meyve ağırlıklı besinler tüketmeleri olmaktadır. Bunun yanı sıra, Aristo diyetinde besinleri doyana kadar yeme hakları bulunan insanlar, kilo verirken aynı zamanda hep de tok kalmaktadırlar. 

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın bulmuş olduğu Aristo diyeti, kezoterapik bir diyet olarak kategorize edilmektedir. Aristo diyetindeki en önemli kural ise glutenli besinlerden tamamen uzak bir beslenme alışkanlığının olmasıdır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Aristo diyeti ile ilgili konularda merak ettikleri bulunan insanlar, Dr. Gönül Ateşsaçan’a ait olan “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabını incelemelidirler. Aristo diyeti, insanların yüksek oranda başarılı sonuçlar elde ettiği bir diyet olmaktadır.

 

Kilo Vermek İsteyen İnsanlar Aristo Diyeti ile Tanışıyor

Aristo diyetine başlayan insanlarına ilk ay içerisinde %10 oranında bir kilo verme şansları bulunmaktadır. Dr. Gönül Ateşsaçan ile Aristo diyeti yapan kişilerin öncelikli olarak saç teinden SCIO testi yapılmaktadır. Bu test sayesinde, kişilerin neden kilo veremedikleri ve hangi gıdalardan kilo aldıkları gibi konularda analizler yapılmaktadır. Bu konularda yapılan analizler sonucunda, kişinin en hızlı ve sağlık şekilde kilo verebilmesi için özel bir program hazırlanmaktadır.

 

Aristo diyeti, su tüketimine oldukça önem veren bir diyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Aristo diyeti yapan insanlar, gün içerisinde bol bol su tüketerek toksin oluşumunu engellemelidirler. Sadece diyet yapan insanlar değil, sağlıklı bir yaşam isteyen herkesin sık sık su tüketmeleri gerekmektedir.

Sabah kahvaltısının ne zaman yapıldığı, Aristo diyetinde önem verilen konuların başında gelmektedir. Öyle ki geç saatlerde yapılan kahvaltılar kişiye kalori olarak döndüğünden dolayı, Aristo diyeti yapan kişilerin böyle sorunlar yaşamaması istenmektedir. Saat sabah sekiz ila sekiz buçuk arasında yapılan kahvaltıların bünye için oldukça sağlıklı olduğu da bilinmektedir. 

Hızlı Kilo Vermek İçin Aristo Diyeti 

Aristo diyeti her insanın sağlıklı bir yaşama geçmek için yapması gerektiği bir diyet türü olmaktadır. Aristo diyetinde ilk 3 haftadan itibaren kilo vermek mümkün olduğu için hızlı kilo vermek isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır. 

Aristo diyeti her ne kadar oldukça faydalı bir program olsa da bu programa tam tamına uyulmadığı zamanlarda istenilen etkiyi görebilmek mümkün olmamaktadır. Bu sebeple de Aristo diyeti yapan insanların, özellikle diyetisyenlerinin uyarılarına kulak vermeleri gerekmektedir. Son zamanlarda Aristo diyeti ile alakalı pek çok bilgilendirici yazı da paylaşıldığı için, insanlar internet üzerinden bu konuyu sıklıkla araştırmaktadırlar. 

Aristo diyetini diğer alışılagelmiş diyetler ile karşılaştırmak yanlış bir düşünce tarzı olacaktır. Diğer diyetler daha kısa süreli bir etki bıraksa da Aristo diyeti ile kalıcı etkiler görmek mümkün olmaktadır. Aristo diyetini yaşama entegre etmek oldukça basit olduğu için insanlar bu diyeti yaşa tarzı haline getirmede sorunlar yaşamamaktadırlar. 

Aristo diyeti yaparak hızlı kilo vermek isteyen insanların öncelikli olarak hormon dengesinin sağlanması hedeflenmektedir. İlk bir süre hayvansal gıdalardan uzak durmak, Aristo diyeti yapan insanların hormonlarının dengelenmesinde önemli bir role sahiptir. Bunun yanı sıra bitkisel proteinler alan insanların epifiz bezinin de yenilendiği gözlemlenmektedir. 

Kilo vermek için oldukça etkili bir yöntem olan Aristo diyeti hakkında sıkı araştırmaların yapılması gerekmektedir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan ve iyi bir diyetisyen ile bu programı sürdüren insanların çok daha fazla fayda sağladıklarını söylemek de yanlış olmayacaktır.

Kaynak: http://www.aristodiyeti.com.tr/