Rüyada Ağlamak Üzülmek Ne Anlama Gelir ? Rüyada Ağlayarak Uyanmak

rüyada ağlamak

Rüyada ağlamak

Eğer rüyanızda kendinizin ya da bir başkasının ağladığını görüyorsanız ve bunun anlamını merak ediyorsanız, rüyada ağlamak ne demek, hangi anlamlara gelir açıklıyoruz.

Rüyada ağlamak kimi zaman mutlulukla yorumlanırken kimi zaman da üzüntü ve kederle yorumlanabilir. Rüya tabirlerine göre rüyayı nasıl gördüğünüz ve rüyanın içerisinde olan diğer bağlantılar rüyanızın anlamını ortaya çıkarır. İşte rüyada ağlamak ile ilgili her şey…

 • Rüyada ağlamak üzülmek

Rüyada ağlamak üzülmek, rüyayı gören kişinin kısa bir süre sonra mutlu bir şey yaşayacağı ama daha sonra kötü işler başına geleceğine yorumlanır. Atacağı adımlar birileri tarafından engellenecek.

Rüyada ağlamak diyanete göre, üzülmek, samimi olduğu birisinden ihanet görüleceği ve yarı yolda kalınacağı anlamına da gelir.

rüyada ağlayarak uyanmak

 • Rüyada ağlayan kadın görmek

Rüyada ağlayan kadın görmek, rüyayı gören kişi için iyi işler yapacak iyi niyetli bir kadına işaret eder. Yeni arkadaşlıklar edinip güzel şeyler paylaşacaksınız.

 • Rüyada şehide ağlamak

Rüyada şehide ağlamak, şehidin ahiret yaşamının güzel olduğuna mutlu olduğuna, kimseye nasip olmayacak şerefte bir ölüme sahip olduğuna, yas tutup üzülmek yerine dua etmeye delalet eder.

 • Rüyada avaz avaz ağlamak

Rüyada avaz avaz ağladığınızı görmek, ağlarken bağırmak, hıçkırmak ya da kendinizi paralamak gerçek hayatınızda da yakın bir zaman içerisinde böyle ağlayacağınız anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin başına kötü bir şey gelebilir.

 • Rüyada tövbe ederek ağladığını görmek

Rüyada bir konu hakkında pişmanlık yaşayıp tövbe ederek ağladığınızı görürseniz kısa bir zaman sonra manevi huzura ereceksiniz. Bu gibi rüyalar mutlu günlerin size doğru yaklaştığını işaret eder.

 • Rüyada gözyaşı biriktiğini görmek

Rüyada ağladığınızı ve ağlarken gözyaşlarınızın belli bir noktada biriktiğini görürseniz bu güzel şeylere yorulur. Rüyada ağlarken gözyaşı biriktirmek çok çalışarak mal ve mülk edineceğiniz anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi su kıtlığı çekiyorsa yakın zaman içerisinde suya kavuşur ya da maddi bir sıkıntı içerisindeyse maddi sıkıntılarından kurtulacaktır.

 • Rüyada gözden yaş geldiğini görmek

Rüya sahibi rüyasında ağlamadığını ancak yine de gözlerinden yaş geldiğini görürse arzu ve dileklerine kavuşacağı ve istediği şeylerin gerçekleşeceği anlamına gelir.

 • Rüyada ağzı kapatarak ağladığını görmek

Eğer rüyanızda kendinizi yatağa atarak yastık ya da yorgan ile ağzınızı kapatıp ağladığınızı görürseniz gelecekte bazı sıkıntılar sizi bekliyor demektir ancak bu sıkıntıları yakın çevrenizde bulunan aile ve dostlarınızdan saklayacaksınız demektir.

rüyada ağlamak üzülmek

 • Rüyada sessiz sessiz ağlamak

Rüyada ses çıkarmadan içli içli ağladığınızı görürseniz maddi ve manevi yönden bol ve bereketli günlerin size doğru yaklaştığını işaret eder. Bu rüya hayırla yorulur.

Sessiz sessiz ağlayan kişilerin gerçek hayatlarında içinde Allah korkusu vardır. Bu rüyayı görmek Allah’ın rahmetine delalet eder. Rüyayı gören kişi mutluluk ve sevinç yaşayacaktır. Bu rüyayı durumu iyi olmayan biri görürse durumu düzelecektir.

 • Rüyada ağlayan çocuk görmek

Rüyanızda ağlayan bir çocuk görürseniz bazı sıkıntıların size doğru yaklaştığını ancak bu sıkıntıların aslında çok da önemli olmadığını gösterir. Önemi olmayan sorunları kafanıza takacaksınız.

Bu rüyayı gören kişi ahiret için çalışmayı bırakmış ve kendisini dünya işlerine kaptırmıştır diye de yorumlanabilir.

 • Rüyada uçurum kenarında ağlamak

Rüyayı gören kişi verdiği ya da vereceği karardan dolayı pişmanlık duyacağı anlamına gelir.

 • Rüyada ağlayarak rahatladığını görmek

Rüyanızda ağladığınızı ve ağladıktan sonra içinize bir rahatlık ya da ferahlık geldiğini görürseniz, bu rüya gerçek hayatınızda sıkıntılarınızdan kurtulacağınızı işaret eder. Diğer taraftan, ağladığınız zaman kendinizi iyi hissetmeniz mutlu günler yaşayacağınızı haber verir.

 • Rüyada soğuk gözyaşı görmek

Rüyanızda gözlerinizden akan gözyaşları soğuksa ve yüzünüzü üşütüyorsa yaşayacağınız bir konuda kaygılanacak ve sıkıntı çekeceksiniz demektir.

 • Rüyada kan ağladığını görmek

Eğer rüyanızda kan ağladığınızı görürseniz, ailenizden biri ya da bir dostunuzun sıkıntısını paylaşarak onun için üzüleceğiniz anlamına gelir.

rüyada ağlamak nedir

 • Rüyada gözlerin dolduğu görmek

Rüyada gözlerinizin dolduğunu ancak ağlamadığınızı görürseniz alın teri ile çalışarak para sahibi olacağınız anlamına gelir.

 • Rüyada sağ gözden yaş aktığını görmek

Eğer rüyanızda sağ gözünüzden akan yaşın sol gözünüze girdiğini görürseniz bu kişi sevdiği birine kavuşacaktır.

 • Rüyada Kur’an okuyarak ağlamak

Rüyada Kur’an okuyarak ya da Kur’an dinleyerek ağladığını gören kişi hayırlı ve güzel şeylere yorumlanır. Rüyayı gören kişi büyük bir sevinç yaşayacaktır. Herhangi bir sıkıntısı varsa hepsi geçecektir.

 • Rüyada hıçkırarak ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağladığını gören kişi iş hayatında ya da aile yaşamında yaşanan üzücü bir olay karşısında büyük bir sıkıntı çekecek, arka arkaya gelen sorunlarla karşılaşacak, parasal ve ruhsal bir çöküntü içerisine gireceğine delalet eder. Ayrıca yapılan bir iş karşısında ortaya çıkan sorundalar yüzünden işin rafa kaldırılacağı ve yeni iş için çok hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağı şekilde yorumlanır.

 • Rüyada sesli ağlamak

Rüyada sesli bir şekilde ağladığınızı görürseniz sorunlu bir işe gireceğiniz ve sıkıntı yaşayacağınıza yorulur. Rüyayı gören kişi yapacağı bir işte hatalı bir davranışta bulunup zor duruma düşecek ve hayal ettiği şeylerden günden güne uzaklaşacaktır. Sevdiği kişiye karşı kıskançlık duyacak, anne ve babası ile ilgili kötü bir haber alacak ve bir sağlık sorunu yaşayabileceğini işaret eder.

 • Rüyada sevinçten ağlamak

Rüyada sevinçten ağladığınızı görmek gerçek hayatta da sevinçten ağlayacağınıza yorumlanır. Mutlu ve huzur dolu bir aile hayatına sahip olacağınıza, zor zamanların geride kalacağına ve yaşadığınız bir durum karşısında çözüm bularak herkesin sevdiği bir kişi olacağınıza işaret eder. Böylece daha güzel ve rahat bir hayata adım atacaksınız.

rüyada ağlayan bebek görmek

 • Rüyada bağırarak ağlamak

Rüyada bağırarak ağladığınızı görmek maddi veya manevi olarak bazı kayıplar yaşayacağınıza dair işaret edilir.  Yakın bir akrabanız hakkında üzücü bir haber alacaksınız. İş hayatınızda rakiplerinizin çok istediği bir şey meydana gelecek ve aile yaşantınıza kötülük eden bir kişinin başarılı olacağı anlamına gelir. Aynı zamanda, eğitim hayatınızda zorlandığınız bir yerde beklediğiniz yardımı bulamayacağınız anlamına gelir.

 • Rüyada biri için ağlamak

Rüyayı gören kişinin, yapacağı bir çalışma sayesinde büyük bir kazanç ve zenginliğe sahip olacak. Bu zenginlik ile borçlarını kısa süre içinde ödeyeceği, kazancın Allah yolunda yardıma muhtaç kişiler için harcanacağı ve kurulacak olan bir ortaklıkla birlikte büyük bir zahmetten kurtuluşa erileceğine tabir edilir. Ayrıca, çekilen hasretin biteceğine, uzun zamandan beri beklenen bir haber geleceğine ve zorlukların daha kolay şekilde aşılacağına işaret eder.

 • Rüyada gelinlikle ağlamak

Eğer rüyanızda gelinlikle ağladığınızı görürseniz çok güzel ve hayırlı bir olay yaşayacağınızı ve bu olay karşısında gözyaşı dökeceğiniz tabir edilir. Yurtdışında bir ülkeye seyahat edilebilir ve seyahatin ardından iş ile ilgili hayırlı kazançlar elde edeceğiniz bir adım atabilirsiniz. Bu adımın ardından yeni bir proje için çalışmaya başlayacaksınız. Karşılaşacağınız engellerden dolayı sıkıntı çekeceğiniz ancak daha sonra işlerin iyi bir noktaya doğru ilerleyeceğinize işaret eder.

Ayrıca rüyayı gören kişinin, sahip olduğu gayrimenkulleri ile ilgili yaşanacak bir problemin çözüleceğine, zor durumda kalan bir arkadaşına yardım eli uzatacağına, bu sayede sıkıntıların ve sorunların üstesinden rahatça gelineceğine yorulur. Ayrıca hayırlı bir kısmet ile kısa zaman içerisinde evlilik yolunda mutluluk verici önemli ve büyük adımlar atılacağına delalet eder.

rüyada ağlamak ne demek

 • Rüyada sarılarak ağlamak

Rüyada birine sarılıp ağladığınızı görürseniz adım atacağınız bir işte çok büyük değişim olacağını ve bu değişim ile insanların nutkunun tutulacağı bir işe imza atacaksınız. Rahatsızlık yaratan bir işin sonunda çözüme kavuşacaksınız. Vereceğiniz bir kararın ardından güzel bir birlikteliğe başlayacaksınız ve feraha çıkacaksınız.

 • Rüyada çok ağladığınızı görmek 

Eğer rüyada çok ağladığınızı görürseniz sevinçli bir haber ile yorumlanır. İş dünyasında yeni bir yol açmaya çalışacaksınız, ancak bir aksaklıktan dolayı işleriniz yavaşlayacak ve gerileyecek. Sıkıntı yaratan bir durumla karşı karşıya kalınacağına, verilen emeklerin boşa gitmekten son anda kurtulacağına ve yeni bir çalışma ile devam etmek zorunda kalınacağına işaret eder.

 • Rüyada mezarda ağlamak

Rüyada mezarda ağladığınızı görürseniz sorunlu bir dönemden sonra beklenmedik bir ayrılık yaşanacağına tabir edilir. Hiç umulmadık bir anda yakın bir arkadaş yüzünden bir ihanete maruz kalabilir ve bu yüzden çok üzüntü duyabilirsiniz. Ele geçen kazancın kısa süre içinde biteceğine ve sağlıkla ilgili olarak yaşanan bir sorunun devam edeceği anlamına gelir.

 • Rüyada camide ağlamak

Rüyayı gören kişinin, yaptığı yardımların ve ettiği duaların Allah katında kabul olacağı ve büyük bir başarıyla kazanca sahip olunacağı anlamına gelir. Korkuların ve kaygıların yakın zamanda ortadan kalkacağına, rutin bir şekilde ilerleyen bir birlikteliğin yakın zaman içinde sona ereceğine ve bu yüzden taraflardan birinin üzüntü duyacağına tabir edilir.

 • Rüyada ölüye ağlamak

Rüyada ölüye ağlamak, rüyayı gören kişinin dikkatli olması gerektiği anlamına gelir. Bu kinin başına kötülük ve uğursuzluk gelecektir. Bu rüyanın anlamı istemeden yapılan bir suça pişmanlık duymaya işaret eder.

 • Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek ve ağlamak

Eğer rüyanızda kardeşinizin öldüğünü ve ardından ağladığınızı görürseniz, çok sevilen ve hayalleri süsleyen bir iş için yapılan bir yatırımın kötü bir durumla karşılaşıp boşa gidileceği ve maddi açıdan büyük bir kayıp yaşayacağınız anlamına gelir.

Eşler arasında bazı anlaşmazlıklar yaşanacağına ama ardından sorunların çözülüp sıkıntıların sana ereceğine tabir edilir. Ayrıca, rakiplerle karşılıklı yaşanan bir tartışmanın kötü ve uğursuz bir durumla karşılaşmaya neden olacağına delalet eder.

rüyada ağlamak diyanet

 • Rüyada babasının öldüğünü duymak ve ağlamak

Rüyayı gören kişinin, aile büyüklerinden birinin yaşadığı sağlık sorunu ile ilgili büyük bir üzüntüye neden olacak bir haber alacaksınız, aldığınız bu haberden sonra bazı araştırmalar yapılacağına ve tam ümitlerinizin biteceği bir zamanda araştırmalarınız sonuç verecek. Aynı zamanda, eğitimini alacağınız bir işle ilgili bir yer açacağınıza, zaman zaman bu iş yerinde verilen hizmetle ilgili seminerlere katılıp uzman bir kişi olacağınıza tabir edilir.

 • Rüyada ağlayarak uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak, rüyayı gören kişinin kendisi için çok değer verdiği, büyük saygı ve sevgi gösterdiği bir kişinin kendisine bir işte yardım edeceği ve bu yardım sayesinde sorunların tek tek çözülüp işlerin yoluna girileceğine delalet eder. Hayırlı haberler alınacak, dertler bitecek ve rafa kaldırılmış projelerin yakın bir süre sonra tamamlanacağını işaret eder.

 • Rüyada mezar başında ağlamak

Rüyasında mezar başında ağladığını gören kişi yapılan bir hatadan dolayı pişman olacak ve geri adım atacak, ancak işleri aksayacak ve kısa sürelide olsa kötü bir duruma düşecek. Daha sonra vereceği yeni kararlar sayesinde sıkıntı ve sorunlarından kurtulacak. Aynı zamanda eline geçecek yeni fırsatları doğru bir şekilde değerlendireceği tabir edilir.

 • Rüyada ölen birine sarılarak ağlamak

Eğer rüyanızda ölen birisine sarılıp ağladığınızı görürseniz, iş konusunda sıkıntıya düştüğünüz bir anda, bir desteğe ihtiyaç duyacaksınız ve bu destek yakın bir arkadaşınızdan gelecektir. Arkadaşınız sayesinde zor zamanlarınız geride kalacak, aydınlık ve huzur dolu günlere doğru ilerleyeceksiniz. Yapmak istediğiniz bir işte güzel gelişmeler yaşayacağınıza dair de yorumlanır.

 • Rüyada ölen babasına ağlamak

Rüyasında ölen babasına ağladığını gören kişi, daha önceden yaşadığı bir sıkıntılı durumda kendisine yardım eden bir akrabası zor duruma düşecektir. Bu akrabaya aynı özveride bulunarak maddi ve manevi destek olacaksınız. Bu yardımlaşma sayesinde aralarındaki akrabalık bağı daha samimi ve kuvvetli olacaktır ve belki de işle ilgili bir ortaklık kurulacağına işaret edebilir.

rüyada ağlayan kadın görmek

 • Rüyada düğünde ağlamak

Eğer rüyanızda düğünde ağladığınızı görürseniz, sevinçli bir haber alacağınıza ve bu haberle birlikte güzel bir birlikteliğe başlanacağına delalet eder. Ayrıca Eğitim hayatı ile ilgili olarak bazı yeni adımlar atılacak, tecrübe sahibi kişiler yanında işe başlanacak ve bu kişiler sayesinde kısa zaman içerisinde büyük bir deneyim elde edeceksiniz. Zor zamanların ve sorunları arkanızda bırakarak stres nedeniyle uzun zamandır yaşadığınız sağlık sorununuz tedavi sonucu ile atlatılacağına dair yorumlanmaktadır.

 • Rüyada ölmüş anneye ağlamak

Rüyasında ölen annesine ağladığını gören kişi, sorumsuz bir insan tarafından kötü bir durum içerisine düşecek ve düştüğü bu durumdan kurtularak kısa bir süre içerisinde maddi olarak iyi bir konuma geleceğini işaret eder.

 • Rüyada ölünün ağlaması

Rüyada ölünün ağlaması, içinizde bir şeyin ukde kaldığını işaret eder. Çok uzun zamandır yapmak istediğiniz bir şeyi bir türlü yapamadığınız için aklınızda kalmıştır.

 • Rüyada ağlayan bebek görmek

Rüyada ağlayan bir bebek görmek, sevdiğiniz bir kişi tarafından övgü dolu güzel sözler işiteceğinize dair yorumlanır. İş hayatınızda ya da sosyal yaşantınızda başkalarına iyiliğinizin dokunacağı işler yapacaksınız ve bu iyilikler sayesinde çevrenizde örnek gösterilen kişi olacaksınız.

Rüyada bebeğin ağladığını görmek aynı zamanda sıkıntıda olan birinin sizden  yardım isteyeceğini ve sizin de ona yardım ederek o kişiyi çok büyük bir sıkıntıdan kurtaracağınızı işaret eder.

Bazı tabirlere göre rüyada ağlayan bebek, yaptığınız bir yardımın karşılığında hak etmediğiniz bir davranış göreceğinize delalet eder. Eğer rüyanızda ağlayan bebek kız çocuğuysa yardım edeceğiniz kişiden büyük bir kötülük göreceksiniz, ağlayan bebek erkek çocuğuysa yardım edeceğiniz kişiden çok büyük övgüler alacaksınız demektir. Rüyada mutlu bir bebek görmek ise mutluluğun habercisidir.

 • Rüyada ağlayan bir bebeği emzirdiğini görmek

Eğer rüyanızda ağlayan bir bebeği emzirdiğinizi görürseniz, zor bir durumda kalsanız dahi hiçbir zaman sıkıntıya düşmeyeceksiniz demektir. Aile ve iş hayatınızda geçirdiğiniz zor ve sıkıntılı dönemlerden sonra yaptığınız hayırlı işler sayesinde aile büyüklerinizden övgüler ve iltifatlar alacaksınız.

Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birisi tarafından büyük bir maddi yardım alarak sıkıntı ve sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

Aynı zamanda, arkadaşı veya sevgilisiyle küsen birine yardım ederek onların tekrar barışmasını sağlayacaksınız.

 • Rüyada ağlayan bebeği susturduğunu görmek 

Eğer rüyanızda ağlayan bir bebeği susturduğunuzu görürseniz, yeni ama riskli bir seçim yapacağınızın habercisidir. İş hayatınızda çok büyük çalışmalar için fazlasıyla emek harcıyorsunuz ama bu emeklerin sonunda bir sorunla karşılaşacaksınız.

 • Rüyada ağladığını görmenin psikolojik yorumu

Rüyada ağladığınızı görmek aslında hissettiğiniz negatif duygu ve düşüncelerin açığa çıkması demektir. Rüyada ağlamak, güven, korku ve hayal kırıklıklarının yeniden dengelenmesini sağlamanın bir yoludur. Günlük hayatınızda bazı duygularımızı görmezden gelir bastırmaya çalışırız ama uyku halinde savunmasız olduğumuz için rüyamızda gün boyunca bastırılmış olan bu duygularımız serbest bırakılır.

Rüyanızda başkası için ağladığınızı görürseniz, kendi duygularınızı bir başkasının üzerinde hissettiğiniz anlamına gelir. Aslında üzüntü duyan da sizsinizdir.

Ağlayarak uyanmak bazı bastırılmış acı ya da üzüntülerinizin açığa çıkmasından kaynaklanır ve bu duygularınızı bastırmamalı çözüm yolu aramanız gerekmektedir.

Eğer sizi üzen ve sıkan bir şey varsa kendi içinizde bu durumu çözmelisiniz. Acı çektiğinizi ve mutsuz olduğunuz zamanları kabullenmeli ve bu durumun aslında geçici bir süreç olduğunu anlamalısınız, bir süre sonra duygu ve düşüncelerinizin  değişeceğini de unutmamalısınız.

Rüyanızda ağlarken çevrenizde kimsenin olmaması veya sesinizi kimsenin duymaması sizin çaresizliğinizi gösterir. Başkalarıyla iletişim kurmaya çalışmış ancak beklediğiniz yanıtları bulamamış olabilirsiniz. Derdinizi anlattığınız kişilerin sizi duymadığını ya da anlamadığını düşünebilirsiniz belki de bu rüyanız size daha fazla çalışmanız ya da bazı şeyler için daha fazla çaba göstermeniz konusunda uyarı yapıyordur.

Dikkatinizi Çekebilir