Ana Sayfa Güzellik Keratin Bakımı Nedir – Keratin Bakımı Nasıl Yapılır – Bakım Seti

Keratin Bakımı Nedir – Keratin Bakımı Nasıl Yapılır – Bakım Seti

keratin bakımı

Keratin diş, tırnak ve saçlarımızda bulunan proteindir ve bu bölgelerde koruma işlemi uygular. Keratin bakımı en çok saç bakımı için tercih edilir. Keratin bakımı nedir, keratin bakımı nasıl uygulanır?

Keratin bakımı nedir?

Saçın hammaddesini keratin oluşturur. Yüzde 97 oranında saçta doğal bir protein olarak bulunan keratin saç foliküllerini korur ve güçlenmesini sağlar. Tüm saç tellerinde bulunan keratin, saçlardaki nemi korur ve nemin saçlarda kalmasını sağlayarak kurumasını engeller. Saçın genel yapısı keratin ile korunur. Keratin saçın kopmasını ve aşınmaya karşı dayanıklı olmasını sağlayan proteindir. Saçları boyatmak ve ısıya maruz bırakmak saçta bulunan keratin miktarını zamanla azaltır ve saçın dengesi bozulup, sertleşir.

keratin bakımı fiyatı

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Keratin bakımı kuaförlerde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İlk olarak saçlar keratin bakım şampuanı ile yıkanıp durulanır. Yıkamadan sonra saçlar 5 dakika kadar bekletilir ve saça keratin yüklemesi yapılır. Keratin bakım ürünü saçın her tutamına boydan boya sürülür ve belli bir süre saçta bekletildikten sonra saç kurutma makinesiyle kurutulur. Ardından maşayla düzleştirilir, nemlendirici bakım kremi ve şampuanla tekrar yıkanır. Keratin yükleme işleminden sonra saçları yıkamak için en az 3 gün beklenir. Keratinle düzleşen saçların kalıcı olması için keratin bakımına uygun saç bakım kremleri ve şampuanları kullanmak gerekir. Keratin bakımı erkek ve kadınlar arasında sıklıkla tercih edilir.

Keratin bakımı ne kadar ?

Keratin bakımı fiyatı kuaförden kuaföre ve uygulanan ürünlere göre farklılık gösterebilir, fiyatlar 100 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösterebilir. Keratin bakımı yaptıranlar saçlarında gözle görülür bir farka sahip olurlar.

keratin bakımı yaptıranlar

Keratin bakımı evde nasıl yapılır?

Saç keratin bakımını evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Evde uygulayacağınız bu bakım size daha az fiyata mal olacaktır. Keratin bakımı ürünlerinden alarak evinizde kendiniz saçınıza keratin bakımı yapabilirsiniz. Keratin bakımlı şampuanlar, keratin bakım sütleri ya da keratin bakım seti işinizi rahatlıkla görmenizi sağlar.

Keratin bakımına kimler ihtiyaç duyar?

 • İnce telli saçlara sahip kişiler,
 • Sık sık birbirine dolanan saçlar,
 • Saç renginde aşırı ve belirgin bir matlık olanlar,
 • Saç dökülmeleri yaşayanlar,
 • Saçları zor taranan kişiler keratin bakımına ihtiyacı olan kişilerdir.

keratin bakımı nasıl yapılır

Keratin bakımının faydaları nelerdir?

Keratin bakımının saça pek çok faydası bulunur. Peki, keratinin saça faydaları nelerdir? diyorsanız işte o faydalar…

 • Saçlara parlaklık ve yumuşaklık katar.
 • Saça ihtiyacı olan nem verir.
 • Hasar gören saçları onarır.
 • Saçları kurutma ve şekil verme sürecini yüksek oranda azaltır.
 • Saç rengini açar.
 • Saçları düzleştirir.
 • Saçların daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Yanmış, kurumuş ve zarar görmüş saçları onarır.
 • Saçın ihtiyacı olan vitaminleri saça kazandırır ve saçı besler.
 • Saçların daha dolgun ve hacimli bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Saçlardaki dökülmeleri önler ve saçları gürleştirir.
 • Kırık saç uçlarını onarır.
 • Saçlarda oluşan elektriklenmeyi ve kabarmayı önler.
 • Saçların daha kolay şekil almasını sağlar.

keratin bakım seti

Keratin bakımı saçı düzleştirir mi?

Keratin bakımı ile kıvırcık saçlar düzleşmez. Keratin bakımı yıpranan saçların onarılması için uygulanan bir bakım yöntemidir. Saçı düzleştirici etkisi olsa da, sadece keratin bakımı ile düz saçlara sahip olmak mümkün değildir. Keratin bakımı ile saçların kabarık ve zor şekil alan yapısından uzaklaştırarak parlak ve düz bir görünüm kazanması sağlanır.

Boya, perma, röfle ve saç boyalarının verdiği zararlardan kurtulmak için uygulanabilen keratin bakımı ile saçlar canlı ve parlak bir görünüm kazanır. Yıpranmış saç telleri cansız ve mat görünmesi engellenerek saçların kökten uca onarılması sağlanır. Keratin bakımı saçları yenileyerek uzun süre düz kalmasını sağlarken saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını da sağlar.

keratin bakımı nedir

Keratinle saç düzleştirme zararları nelerdir?

 • Keratin bakımı uygulandıktan sonra saçlara yüksek ısılı işlemler uygulanmamalıdır. Saç düzleştirici gibi ısı veren uygulamalar keratinin saçları kırmasına sebep olur.
 • Keratin tedavisinde saçların düz olması için kullanılan pres yöntemi saçların doğallığını kaybetmesine neden oluyor.
 • Keratin bakımı etkisini kısa sürede kaybeder, keratin bakımı saçlardan tamamen gittiğinde ise saçlar mat, yıpranmış ve kırılmış hale gelir.
 • Bazı keratin bakımı ürünlerinin içerisinde formaldehit zehirli bir madde bulunur. Bu madde ciltte ve böbreklerde ciddi sorunlara neden olabilir.
 • Cildi hassas olanlarda alerjiye neden olabilir.
 • Öksürük ve boğazda tahrişe yol açabilir.
 • Sık sık saçlarını boyatan kişilerde saç kuruluğuna neden olur.
 • Keratin bakım ürünleri içerisinde formaldehid isimli keskin ve ağır bir kokuya sahiptir. Bu madde kanserojen etkisi olan kimyasal içerir. Bu maddeyi uzun süre solumak sağlık açısından sağlığa büyük oranda zarar verir.
 • Nadir oranda da olsa saç dökülmesi, saç renginin açılmasına, saçların hasar görmesi ve saç kuruluğuna neden olabilir.

9 YORUMLAR

 1. ben evde keratin bakımım için onarıcı full set kullanıyorum dipten uca eksiksiz keratin bakımının tadını çıkartıyorum herkese tavsiye ederim

 2. Benim kocam saçımı platin sarısı rengi çok sevdiği için mecburen sürekli işlem görmekten Saçım aşırı yıprandı buna bir dur diyemedim çok masraf yaptım olmadı şimdi artık doğal patentli olduğu için liquid Keratin bakımı yaptırıyorum çok ama çok memnunum sanki saçlarım yeniden yapılandı ve inanın kestirmekten de kurtulmuş oldum Maddi durumum iyi olsaydı zaten Mega keratin setini alacaktım…

 3. Gülşah Canım çok teşekkür ederim gerçekten intense saf keratin ürünleri oldukça işe yarıyor ben durumum olmadığı için full set alamadım ama dökülme seti almıştım 2 seans kullandım ama saçlarımda dökülme neredeyse durdu diyebilirim tavsiyen için çok teşekkür ederim

 4. Ben saçlarım yandığında yapmaya başlamışım keratin bakımını kuaförlerde olanı da denedim ama onlar sonuç vermeyince evde markalar denedim sonunda buldum doğal olanını liquid keratin kullanıyorum artık saçımla ilgili hiç bir sorunum yok kalıcı olduğu için her ay 3 ayda bir gibi zorunluluk da yok.

 5. Ben keratin bakımımı evde kendim yapıyorum önce kuaförde yaptırıyordum ama onlarda kimyasal içerik olduğunu ve belli sürelerde yaptırmazsam saçımın daha kötü olucağını sonradan öğrendim çünkü yaptırdıktan 3 ay sonra falan saçlarım yaptırmadan öncekinden çok daha kötü bir hal aldı o yüzden araştırdım ve doğal keratin seti yapmam gerektiğini gördüm hemen liquid keratin den şipariş verdim kullanınca zaten farkı anladım ama yinede denemek için seti kullanıp 4 ay falan ara verdim saçlarım hala sıkıntısız kalıcı bir etki yani diğeri gibi belli süre sonra daha kötü yapmadı saçlarım için artık başka bir ürün kullanmıyorum bakımından şampuanına kadar saçlarımda sadece liquid keratin kullanıyorum artık.

 6. Benim kocam platin sarısı rengi çok seviyor ama saçlarım aşırı yıprandı buna bir dur diyemedim birçok şey kullandım ve bir çok masraf yaptım olmadı uzun süredir saçlarıma evde intense saf Keratin uyguluyorum çok ama çok memnunum sanki saçlarım yeniden yapılandı ve sık sık kestirmekten de kurtulmuş oldum şiddetle tavsiye ederim

 7. Saçlarıma bu zamana kadar çok bakım denedim ve genel olarak çok uzun uğraşlar verdim bu bakımlara ama evde liquid keratin ile bakım yapmaya başladıktan sonra anladım boşa zaman harcamışım bakım yapıyorum diye kendimi kandırmışım diğer şeylerle şuan kolay ve hızlı bir şekilde evde kalıcı olarak bakım yapıyorum artık liquid keratin sayesinde 🙂

 8. Ben saçlarıma artık patentli keratin ürünleri dışında hiçbir şey kullanmıyorum saçlarım uzun zamandır ilk defa bu kadar bakımlı, parlak ve canlı görünüyor. Bu benim için çak önemli çünkü sürekli renk değişimi yapan birisiyim ve saçlarım sürekli olarak ısıya maruz kalıyor bu sebeple artık saçlarıma liquid keratin kullanıyorum artık. Tabi bu düzleştirme etkisi olanlardan değil bakım ve onarım için kullanılandan.

 9. Keratin bakımı yaptırmayı hep çok istiyordum ama saçları düzleştirdiği ve belli düre sonra etkisini kaybederek daha kötü bir saça sebep olduğunu duyduğum için cesaret edememiştim ama bu ayrı bir uygulamaymış ben gerçek keratin bakım ve onarım yapıyormuş hemen araştırdım o yüzden ve liquid keratini buldum saçlarımda hafif yanık ve bol yıpranma vardı şimdi ise hiç bir şeyi yok o kadar canlı parlak ve güzel görünüyor ki denemek ve tam emin olmak için de baya bir süre kullanmadım liquid keratini ama saçımdaki etkisi geçmedi şimdi yeni sipariş verdim tekrar bu defa sadece bakım için tabi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here