Sevgiliye Mektup – Sevgiliye İçten Yazılmış 20 Aşk Mektubu

sevgiliye mektup

Sevgiliye Mektup

Mektup yazmak artık eski bir alışkanlık olarak kalsa da sahip olduğu değerden hiçbir şey kaybetmedi. Eskiye dönmek, nostalji yapmak için mektup yazmak, özellikle sevgiliye mektup yazmak en güzel jestlerin başında yer alıyor. En derin duyguları içeren mektuplar her satırında sizi alıp bambaşka yerlere götürüyor. Sevgiliye içten mektup yazmak çok zor değil. Gözlerinizi kapatın ve onunla geçen güzel anlarınızı düşünün, sonrasında kağıda dökülecek kelimelere siz bile şaşırabilirsiniz. Sevgiliye mektup her satırında sizin içinizde olan duyguları açığa veriyor. Eğer sevgilinize hem özel hem de çok anlamlı bir hediye verme niyetindeyseniz yapmanız gereken ortada. Artık unutulmaya yüz tutmuş değerleri sevgiliye içten mektup ile anlatabilir, onu ne kadar sevdiğinizi hissettirebilirsiniz. Sevgiliye mektup örnekleri düşünüldüğünde sayısız çeşit ile karşılaşmanız mümkün. Her sevgilinin birbirine ayrı hitap edişi, her sevgilinin birbirinden ayrı yaşadıkları var. Bunlarda elbette sevgiliye mektup örneklerinin çeşitlenmesini sağlıyor.

sevgiliye aşk mektubu

Sevgiliye mektup yazmak bugünler yapılacak en güzel şeylerin başında geliyor. Ona aşkınızı anlatmanızın vereceği mutluluk hiçbir yerde yok. Her satırında kendini bulacağı bir mektuba kim hayır diyebilir ki?  Hele ki teknoloji çağının gereklilikleri düşünülürse sevgiliye mektup yazmak bambaşka bir güzelliğin kapılarını aralıyor. Sevgiliye mektup duygusal olduğu zaman değerini daha da katlıyor. Çünkü mektuplar eskiden beri aşkı ve hasreti anlattığı için sevgiliye mektup duygusal olmalı düşüncesi geçiyor içimizden. Sevgiliye mektup kısa olsun uzun olsun fark etmiyor. Bazen iki kelime ile dünyaları anlatmak mümkün. Bu yüzden sevgiliye mektup kısa da olsa değerinden bir şey kaybetmiyor. Önemli olan mektubun uzunluğu değil, ne anlatmak istediği oluyor.

Canım Sevgilime,

Seninle olan günlerimin tekrarı yok biliyorum. Her geçen gün, her geçen saniye o kadar özel o kadar güzel ki bazı zamanlar içimi bir korku kaplıyor. Neden korkuyorsun diye düşünebilirsin. Her şey bu kadar iyi giderken benim korkmam biraz saçma geliyor belki de sana. Ben bu güzel günlerimizin bitmesinden korkuyorum bir tanem. Yüzüne, saçlarına, kokuna hasret kalmaktan korkuyorum. Seni o kadar çok seviyorum ki bir gün benden gidersen diye ödüm kopuyor. Ya ben de böyleyim işte son günlerde. Çokça aşk dolu biraz korkulu. Seni özlemekten başka bir işim yok sanki. Öylesine çoksun ki içimde, bir anım sensiz geçmesin istiyorum. Canım sevgilim, seni çok ama çok seviyorum.

sevgiliye mektup

Biriciğime,

Şimdilerde elimde bir kağıt kalemle seni her düşündüğümde bir şeyler karalıyorum. Ne yazarsın ne çizersin diye sorma hiç. İnan bende ne çizdiğime ne de yazdığıma anlam verebiliyorum. Seni özlemenin getirdiği duyguların içerisinde kayboldum sanki. Bir gün daha seni görmesem yaşayamayacakmışım gibi, ama daha vakit çok var. Bu ikilem içinde kalmak bazen beni çok zorluyor. Koşup boynuna sarılmak, kokunu içime çekmek istiyorum ama nafile. Sabretmemiz gerektiğini çok iyi biliyorum. Ancak dayanacak gücü kendimde bulmakta zorlanıyorum. İşte böyle sevgilim, son günlerimde seni özlemekten başka yaptığım bir şey yok. Dilerim en kısa zamanda kavuşuruz.

sevgiliye mektup

İlk Aşkıma,

Sana her ilk ve son aşkım olacaksın dediğimde gözlerini kısıp, hafif tebessüm edişin geliyor aklıma. İlk aşkım diye mektuba başladım ki gene o tebessüm yayılsın suratına diye. Yalan da sayılmaz sevgilim sonuçta bu, hiç gözlerini kısma. Sevgilim, canımın içi… Nasıl anlatsam nereden başlasam inan bilmiyorum. Bildiğim tek şey sana olan sevgim. Sen hayatıma girdiğin günden beri daha güçlüyüm. Seni tanıdığım günden beri kendime daha çok yaklaştım. Beni ben yapan ne varsa seninle birlikte geldi hayatıma. Ve sen… O güzel yüzün, o minik ellerin, eşsiz kokun… Beni benden alan o güzel sözlerin ve daha nicesi. Senden öncesini bilmem ama senden sonrası o kadar güzel ki. Keşke içimden geçen her şeyi kelimelere dökebilsem sevgilim, keşke. İlk ve son aşkım! Seni çok seviyorum.

sevgiliye mektup

Sevmek hayatta birçok kişinin başına gelen, bazen en güzel bazen ise en acı duyguların başında geliyor. Her sevgili tatlı anılar bırakmıyor, kimisinin bıraktığı acı anılar da var. Her ne olursa olsun insan sevmekten vazgeçeceğe benzemiyor. Sevgiliye mektup şiiri içerisine aldığında sevme eyleminin bir getirisi daha tamamlanmış oluyor. Şiirler, sevmenin en güzel hali ne de olsa. Sevgiliye mektup şiiri aşkın en saf haline gözler önüne seriyor. Sevgiliye mektup nasıl yazılır diye hala kara kara düşünüyorsanız eğer yapmanız gereken küçük şeyler var. Ona olan aşkınızı kelimelere dökmekte zorlanmanız çok normal. Her insanın yazma kabiliyeti aynı olamıyor ne yazık ki. Ancak bu sizin onu daha az sevdiğiniz anlamına gelmiyor elbette. Sadece sevgiliye mektup nasıl yazılır sorusunun cevaplarında biraz daha zorlanacağınız anlamına geliyor. Süslü kelimelerle aşkınızı anlatmak size göre değilse, her zaman yaptığınız gibi sevgilinize mektup yazarken açık açık aşkınızı ilan edebilirsiniz. Bu hem daha samimi hem de gerçekçi olabilir. Ona olan aşkınıza odaklanın mektup yazarken, ondan sevdiğiniz şeylere ve geçirdiğiniz güzel zamanlara. Siz bunları düşündükten sonra duygularınız mektuba bir bir dökülecek.

Sevgiliye mektup yazmanın yanında bir de eski sevgiliye mektup yazmak var ki belki de en zoru, an acılısı. Bir zamanlar hayatınızın merkezi olan insanın artık eski sevgili konumuna gelmesi yeterince üzücüyken, ona karşı hislerinizin hala devam ediyor işlerin daha da zorlaşmasına neden oluyor. Eski sevgiliye mektup yazmak içinizi dökmenizi sağlayabilir, ona daha önce söyleyemediklerinizi söylemenize yardımcı olabilir. Eğer hala içinizde kalan kelimeler varsa ona bir mektup yazma fikrini düşünebilirsiniz.

Merhaba,

Seninle konuşmayalı, sesini duymayalı ne kadar zaman oldu unuttum aslına bakarsan. Bazen bu süre bana yüz yıl bazen de daha dünmüş gibi geliyor. Karar veremiyorum. Birlikte olduğumuz zamanlara şimdilerde dönüp bakıyorum da. Koca bir keşke çıkıyor ağzımdan. Seninle olan her günümü, her anımı keşke tekrar yaşayabilsem. Biliyorum artık dönüşü yok, biliyorum yollar kapalı. Geri dönmek de değil niyetim ancak insan söylemeden edemiyor işte. Ne zaman aklıma gelsen bir tebessüm ısmarlıyorum sana, görmüyorsun. Belki hissedersin ama bilmiyorum. Geçmişte yaşanan güzellikler tüm acıları kapatıyor. Birbirimize yapmamız gerekenleri yaptık, birbirimizin çok canını yaktık belki de. Ama hepsi geçti. Şimdilerce benim aklıma düşen yalnızca iyi anılar. Unutmak mı alışmak mı bilmiyorum. Sadece içimden geçenleri seninle paylaşmak istedim hepsi bu. Belki okur belki okumazsın, tercih sana kalmış. Dilerim hayat sana hep güzelliklerle gelir, hoşça kal.

sevgiliye mektup

Merhaba,

İçimde soğumak bilmeyen bir ateş var sana karşı. Ne yapsam, nereye gitsem dinmiyor bu ateş, bitmiyor. Başımı iki elimin arasına alıp düşünüyorum, senden bir adım öteye gidemiyorum. Bazen o kadar nefret ediyorum ki senden, insan düşmanından bu kadar nefret edemez. Ama sonra aklıma o güzel gülüşün geliyor. İşte o gülüşünden sonrası hep iyilik hep güzellik. Sonra gittiğin güne geliyor aklım. Kahroluyorum. Kabus olsun, uyanayım ve yanımda sen ol istiyorum, olmuyor. Küçük bir çocuğun elinden alınan şekeri gibisin benim için. Daha doyamamışken bende kopartılan, benden alınan. Biliyorum geçti artık ne desem boş, ne desem anlamsız. Ama unutma, seni seven kalbime laf anlatamasın. Umarım bir gün bir yerlerde tekrar karşılaşırız, hoşça kal.

sevgiliye mektup

Duygusal ve naif insanlar kelimelerin gücüne hayli fazla inanır. Söylemlerin yaptırımlarda büyük etkisi olması seçilen kelimelerin daha özel, daha anlamlı olmasını sağlar. Bunların içerisinde sevgiliye teşekkür mektubunu görmek de mümkün. Çünkü teşekkür etmek en kibar davranışların başında gelir. Sevgiliye teşekkür mektubu yazmak ise sevginizin ne kadar naif, ne kadar ince olduğunu göstermenin yolları arasında yer alır. Bir insana, özellikle hayatınızda yer alan bir insana teşekkür etmekten daha güzel bir şey olabilir mi?

Sevgilim,

Benim gülen yüzüm, benim hayat arkadaşım, can yoldaşım, biriciğim. Sana hangi sıfatla seslensem az geliyor bana. Her güzel sıfat senin olsun, her güzel kelimeyi sende söyleyeyim istiyorum. Öyle ya güzelliklerle dolusun. Hayatımın en zor dönemlerinde bile bana çiçek açtırıp, şarkı söyletenim. Sevgin öyle kıymetli, sen öyle özelsin ki gözlerine her baktığımda sana teşekkür etmek geliyor içimden. Yanımda olduğun için, elimi tuttuğun için, beni sevdiğin için… En önemlisi ise seni sevmeme izin verdiğin için. Her şey adına teşekkür etmek istiyorum. Seni gördüğümde bunlara şükretmekten ve sana, bana bunları sundukların için teşekkür etmekten başka bir şey gelmiyor içimden. Güzel gözlüm, seni çok seviyorum.

sevgiliye içten mektup

Aşkın bin bir çeşit hali var. Duygunun olduğu yerde sabit kalmak, tek düze bir hayat yaşamak mümkün değil. Çünkü duygularımız bizi bir gün başka bir hale sokarken başka gün bambaşka bir hale sokabiliyor. Aşkın hallerinin en başında ise üzüntüye yer vermek mümkün. Sevmek her ne kadar mutluluk verici bir eylem olsa da üzüntüyü de yanında getirmeyi ihmal etmiyor. Sevgiliye üzüntülü mektup yazmak işte bu zamanlarda devreye giriyor. Sevgiliye üzüntülü mektup yazmak aslında içinizde kopan fırtınaları açığa vuruyor.

Hayat Arkadaşıma,

Sana her hayat arkadaşım dediğimde kalbim yerinden çıkacak gibi atıyor. Bana hissettirdiklerini seviyorum, her şeyin güzel olacağını gösteriyor bana. Ama son zamanlarda senin bana olan sevginde hissettiklerim beni kahretmeye başladı. Bana uzak kalman, kendini benden çekmen neyin nesi? Umarım bu bir süreç, bu yaşananlarda bu sürecin getirdiklerinden başka bir şey değildir. Seni ne kadar çok sevdiğimi unutmaman dileğiyle sevgilim.

sevgiliye mektup örnekleri

Sevgilime,

Sevgilim, yaşadıklarımızdan beni sorumlu tuttuğunu gayet iyi biliyorum. Sana ulaşmak, seninle iki kelime edebilmek bir hayal oldu artık son günlerde. Beni sensizlikle cezalandırmana katlanamıyorum. Bu sürecin beni ne kadar üzdüğünü ve yıprattığını yakın zamanda fark etmen dileğiyle. Ben sana üzüntü dolu mektuplar değil, aşk dolu mektuplar yazmak istiyorum. En kısa zamanda sesini duymak dileğiyle.

sevgiliye mektup duygusal

Uzun zamanlar yıpranmışlıkları da beraberinde getiriyor ne yazık ki. İlişkinin oturmaya başladığı en kritik dönem ise ilk bir yıl. Bundan sonrasında durum biraz daha kolay oluyor. Yıldönümü yaklaşırken telaşlananlar sevgiliye bir yıl mektubu yazabilir. Koca bir yılın sizde olan anlamı, hissettikleriniz. Oldukça değerli olacak sevgiliye bir yıl mektubu sevgiliniz için. Eğer sevgilinizin mesleği ilişkinizde önemli bir yer aldıysa mektuplarınıza bunu da yansıtmanız kaçınılmaz oluyor elbette. Polis sevgiliye mektup yazan kişinin mektubunda sevgilisine bir şey olma korkusunu çok rahat hissedebiliriz. Polis sevgiliye mektup hem korku hem de özlem dolu sözler içeriyor. Hayatımızı şekillendiren şeyler mektuplarımızın da şekillenmesini sağlıyor.