2019 Yılı Dövme (Tattoo) Fiyatları Listesi

dövme fiyatları

Bugün önemli bir konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz dövme fiyatları üzerine olacaktır. Günümüzde artık aksesuar olarak dövme ve çeşitleri çok fazla tercih ediliyor. Bayan erkek olsun bu güzel vücut şekillerini çok seviyorlar. Tabiki de bu işlemin bir bedeli vardır, bu bedelin ne kadar olduğunu merak edenler içinde aşağıda ayrıntı bilgiler verdik. Bu bilgilerden sonra maddi durumunuzu buna göre ayarlayıp istediğiniz dövme modeline kavuşacaksınız. Ücretleri etkileyen bir sürü faktör vardır, bu faktörlerden dolayı da değişken bir şekilde ücretler mevcuttur. Siz siz olun ortalama ücretler hakkında bilgi sahibi olmadan herhangi bir yere dövme yaptırmayın. Çünkü birçok kişi bu konuda çok yüksek rakamlara işlemi yaptırıyor, bilgi sahibi olarak bu rakamları daha uygun rakamlara getirebilirsiniz.Şimdi de tüm detaylara bakalım.

Şehirlere Göre Dövme Fiyatları

Yukarıda ifade ettik,şehirlere göre fiyatlandırma değişmektedir. Büyükşehirler de ücretler daha yüksek olmaktadır. Bunda da en önemli pay yüksek kiralardan dolayıdır. Ortalama rakamlar ise 75 ile 800 TLarasındadır. Aşağıdaki fiyatlar ise daha geniş ve detaylı fiyatlardır. Şimdi de şehirlere göre ortalama fiyatlara bakalım.

İstanbul dövme fiyatları: 150-2900 TL
Ankara dövme fiyatları: 125-2750 TL
İzmir dövme fiyatları: 100-2750 TL
Adana dövme fiyatları: 80- 2700 TL
Bursa dövme fiyatları: 90- 2750 TL
Konya dövme fiyatları: 75-2600 TL
Gaziantep dövme fiyatları: 90- 2300 TL
Diyarbakır dövme fiyatları: 80-2100 TL
Samsun dövme fiyatları: 100-2200 TL
Kayseri dövme fiyatları: 80-2000 TL
Mersin dövme fiyatları: 90-2400 TL
Antalya dövme fiyatları: 120-2800 TL

Dövme Modellerine Göre Fiyatlandırma

Tribal Dövme(tattoo) ve Fiyatı

Büyük boyutlu ve geniş yer tutan vücut şekillerine tribal dövme denmektedir. Erkekler ve bayanlar bu modeli kullanmaktadır. Büyük boyutlu görünümler seviyorsanız sırtta,bacakta,omuzda kullanabilirsiniz.Boyutu büyük olduğu için ve karmaşıklık da bulunduğundan fiyatları biraz pahalıdır.Ortalama fiyatı 250 TL ile 1250 TL arasında değişmektedir.

Geçici Dövme(tattoo) ve Fiyatı

Geçici dövme fiyatları, kalıcı olanlara göre çok daha uzundur. Ortalama birkaç hafta deride kalır sonrada silinir. Bu özelliğinden dolayı da çok daha ucuzdur. Yapımı da son derecede basittir. Sonradan pişman olurum diyenler için bu görünümler daha idealdir. Fiyatı ise 20 TL ile 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Hatta hazır alıp sizlerde uygulayabilirsiniz.

Yazı Dövme Ücretleri

Küçük yazı ifadeleri de son dönem de çok tercih edilmektedir. Vücudun çeşitli yerlerine manalı ifadeler yazılmaktadır. Birçok kişide kendisi için önemli kişilerin adını yazmaktadır. Yazılı dövmeler daha az işçilik gerektirmektedir. Çok fazla zaman ve emek istemediği içinde daha ucuzdur. Ortalama olarak 75 TL ile 180 TL arasında değişe fiyatlara sahiptir. Bileğe, kola,omza,boyna yapılabilir.

Renkli Dövme Fiyatları 2019-2020

İçerisinde birçok renk ve detay belirten türdür. Renksiz sadece siyah olanlara göre daha belirgin ve hoş görünüm verir. Kol gibi birçok noktaya yaptırılabilir. Karmaşık ve detaylı bir görünüm olduğu içinde pahalıdır. Ortalama 350 TL ile 1500 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Renklerin gücüne inanıyorsanız kesinlikle yaptırın deriz.

Küçük Dövme Fiyatları

Bu tarz görünümler çok şirin olduğu için birçok kişi bu modeli tercih eder. Vücudun birçok noktasına da rahatlıkla yapılır. Desenler büyü olmadığı için hızlı yapılır bundan dolayı da ücretleri daha ucuzdur. Ortalama 60 TL ile 150 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Portre Dövme(tattoo) Fiyatları 2019-2020

Bir kişinin fotoğrafının vücudunun belirli noktalarına işlenen dövmelere verilen addır. İnce detay istediği için ve yoğun işçilik gerektirdiği için birçok modele göre daha pahalıdır. Yapılan işle sonucunda ortaya çıkan görünüm ise muhteşem. Cesaretli davranıp yaptırırsanız gerçekten karşılığını alacaksınız. Ortalama 400 TL İLE 1800 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Uyarılar ve Ekstra Detaylar

  • Özel model ve çizimler için ona göre ekstra fiyatlandırma yapılmaktadır.
  • Geçici kına dövmeleri 30 TL’den başlayarak ücretlendirilmektedir.
  • Dövme makinalarının açılış ücretleri ortalama 60 TL’den başlamaktadır.
  • Bazı yerlerde kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün. Yalnız bazı yerlerde ise sadece nakit ücret alınmaktadır.
  • Portre dövmeler için farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır.
  • Yüksek maliyetli işlemler için ekstra indirimler uygulanmaktadır.