Evde Basen Eritme Nasıl Yapılır – Hızlı Basen Eriten 10 Hareket

Özellikle kadınların korkulu rüyası olan basenler kilo verme süreçlerinde en zorlu bölge olarak karşımıza çıkıyor. Basen bölgesi kilo vermeye meyilli olmayan bölgelerin başında geliyor. Vücut yapısıyla doğrudan alakalı olan bu süreçte oldukça sabırlı olmak gerekiyor. Yanlış beslenme ve yerinde olmayan spor hareketleri basenlerin daha fazla büyümesine yol açabilir. Kilo verilirken vücudun her bölgesinden belli miktarda yağ yakılıyor. Durum böyle olunca da bölgesel zayıflama konusu biraz askıda kalıyor. Bu noktada vücut yapısının yanında kişinin hangi bölgeden kilo alıp verdiği de önemli. Eğer karın bölgeniz kilo vermeye daha meyilli ise zayıflama sürecinde incelme karın bölgesinde daha yoğun yaşanıyor. Vücudun yağ depoladığı bölümler kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Kimi insanın yağ karın bölgesinde depolanırken kimi insanın da kalça ve basen bölgelerinde bu depolanma gerçekleşiyor.

Basen Nedir?

Bazı kişilerde yağ depolanması vücudun alt kısmında gerçekleşir. Bacak ve kalçaların daha kalın olduğu armut tipi bu model de basenler genellikle en çok dert yakınılan bölgelerin başında geliyor. Kalça ve bacak arasında kalan kısma basen denir. Ve bu kısımda vücut tiplerine göre farklı yağlanmalar meydana gelebilir. Vücut yapısı ne kadar zayıf olursa olsun bazı kişilerde basenler göze çarpar. Bu basenler genellikle kötü beslenme ve hareketsiz hayatın göstergesi olabilir. Ancak genetik faktörleri de bu aşamada göz önüne almakta fayda var. Asitli içecekler ve yağlı yiyecekler basenlerin meydana gelmesinde ve büyümesinde en büyük etken olarak karşımıza çıkıyor. Basen nedir sorusuna ise her kadının cevabı bitmek bilmeyen bir çile olabiliyor bazen. Basen eritme kimi zaman diğer bölgelerden daha zor olabiliyor.

basen nasil erir

Basen Nasıl Erir?

Hayatınızda yapacağınız küçük değişimler ve eklemeler ile basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Basenler diğer bölgelere oranla daha zorlu bir şekilde karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle basen eritme hareketleri ile düzenli beslenme bu zorlu yolda en yakın dostunuz. Basen eriten hareketleri hayatınızın bir parçası haline getirmeniz önemli. Çünkü basenler süreklilik isteyen ve ihmale gelmeyen bölgelerin başında geliyor. Zayıflatan basen hareketleri sonrasında da işiniz bitmiyor anlayacağınız. Eski düzeninize döndüğünüz tekdirde basenlerinizin dönme ihtimali de oldukça yüksek. Basenlerinizde istediğiniz zayıflamaya ulaştıktan sonraki süreçte basen sıkılaştırma hareketleri sizi bekliyor.

 • Zayıflama döneminde basen hareketlerini bol su ile destekleyebilirsiniz. Su vücudunuzun en yakın dostu olduğu gibi basenlerin de en büyük düşmanı. Yağların parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan su basen ve bacak bölgesinde meydana gelen selülitleri de gideriyor. Kan akışını hızlandırıyor ve daha canlı hissetmenize yardımcı oluyor.
 • Basen nasıl erir sorusunun en önemli cevabı olan beslenme de çok hızlı bir şekilde yemek yememeniz gerekiyor. Eğer yemeğinizi hızlı bir şeklide tüketirseniz doyma sinyali beyne ulaşana kadar yemek yemeye devam edebilir ve sonrasında pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yemeklerinizi olabildiği kadar yavaş yiyin. Çünkü fazladan yediğiniz her yemek size depolanmış yağ olarak geri dönüyor.
 • Yeşil çay bu evre de oldukça önemli. Yağ yakıcı ve antioksidan özelliği sayesinde zayıflamanıza yardımcı olan yeşil çay tüketimini günde 2 fincanı geçmeyecek şekilde yapabilirsiniz.
 • En önemli öğün kahvaltı. Kahvaltı yapmadığınız günlerde daha fazla kalori alma ihtimaliniz artıyor. Bu nedenle kahvaltınızı besleyici ve sağlıklı besinlerle yapabilirsiniz.
 • Ara öğünleri bu dönemde olduğu gibi hayatınızın her döneminde ihmal etmemeniz gerekiyor. Basenler nasıl zayıflar sorusunun cevabı aşırı kalori alımından kaçınmaktan geçiyor. Aşırı kalori alımını da ara öğünler önlüyor.
 • Spor bu dönemde oldukça önemli. Basen inceltme hareketleri düzenli yapıldığında gözle görülür sonuçlar sunuyor. Bu nedenle beslenmenin yanında sporu da ihmal etmemek gerekiyor.

Basenler nasıl zayıflar sorusunun cevabı bu maddelerde sizi bekliyor. Sağlıklı yaşamı hayatınızın her döneminde benimsemeniz elbette çok önemli. Ancak basen eritme amaçlı bir yola çıkıyorsanız dikkatinizi ve sabrınızı biraz daha arttırmanızda fayda var.

Basen Eritme Hareketleri

Zayıflamanın en doğru yolu spordan ve hareketli bir yaşamdan geçiyor. Aynı yola basen eritme çabaları da dahil. Basen eritmek isteyen kişilerin hayatlarını daha hareketli bir hale sokması şart. Hareketsiz yaşamın ve sağlıksız beslenmenin bir sonucu olan basenleri eritirken beslenme de oldukça önemli. Yapacağınız önemli basen eritme hareketleri zaman içerisinde daha küçük basenlere kavuşmanızı sağlıyor.

 • Yere sereceğiniz bir matın üzerine yan bir şekilde yatın. Bacaklarınızı düz tutmanız gereken bu harekette üstte kalan bacağınızı yukarı kaldırıp aşağıya indirin. 3 set 15 tekrar yapabileceğiniz bu hareket bacaklarınızın güçlenmesine ve basenlerinizin küçülmesine yardımcı oluyor.
 • Yürüyüş yapmanın her derde devası olduğu gibi basenlere de büyük faydası bulunuyor. 45 dakika boyunca yapacağınız tempolu bir yürüyüş sağlıklı beslenme ile birleştiğinde yaklaşık 1 ay sonra sonuçlarını vermeye başlıyor.
 • Ayaktayken bacaklarınızı birleştirin ve dik bir şekilde durun. Bel hizanızın biraz altına kadar bacağınızı indirip kaldırın.
 • Bir matın üzerine sırt üstü yatarak bacaklarınızı düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızı küçük bir miktar havaya kaldırıp sonra yere değdirmeden indirin.

Basen Eritme Hareketleri -1

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -2

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -3

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -4

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -5

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -6

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -7

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -8

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -9

basen eritme hareketleri

Basen Eritme Hareketleri -10

basen eritme hareketleri

Basen Eriten Kür

Basen eritmek her ne kadar hareketli bir yaşamdan geçse de beslenme de bu çabanın bir parçası. Zaman içerisinde ya da kısa bir sürede alınan kilolar çoğu zaman can sıkıcı olmaya başlıyor. Bu kiloların bir getirisi olan basenlerde kişilerin özgüvenini kaybetmesine kadar yol açabiliyor. Basenlerin önüne geçmenize yardımcı olacak bu kür sayesinde biraz da olsa hafiflemeniz mümkün. Sporla destekleyeceğiniz basen eritme kürü daha hızlı bir sonuç almanızı sağlıyor. Spor ve sağlıklı beslenme ile içeriden gidermeye başladığınız basenlerinize bu kür dışarıdan savaş açıyor. Ayrıca bu kürün uygulanışında yapacağınız masaj kan dolaşımını arttırıyor ve selülitlerin de önüne geçiyor.

Malzemeler:

 • 1 adet yumurta akı
 • 2 tatlı kaşığı tahin
 • 3 yaprak ıspanak
 • 1 yemek kaşığı süt kreması

Hazırlanışı:

 • Yukarıda verilen malzemelerin hepsini bir araya getirerek blender ile ufalanıp birbirine geçmesin sağlayın.

Uygulanışı:

 • Elde ettiğiniz basen eritme kürünü basen bölgesine masaj yaparak uygulayın. Kürü tüm basen bölgesine masaj yaparak uyguladıktan sonra 15 dakika boyunca cildinizin kürü çekmesini bekleyin. Kür basen bölgenizde kuruduktan sonra önce ılık su ile iyice durulayın. Bunun ardından basen ve bacak bölgenize soğuk su uygulayın. Şok etkisi yaratacak olan bu işlemi iki kere daha tekrarlayın. Bu işlemlerin ardından bazen bölgenize uygun yağ ya da kremlerle bölgeye masaj yapın. Soğuk su ve masaj kan dolaşımının hızlanmasında büyük etki sağlıyor. Haftada iki kere bu kürü uygulayabilirsiniz.

basen sıkılaştırma

Basen Eritmede Beslenme

Basenler vücudun fazla yağ depoladığı yerlerden biri olduğu için basen eritme döneminde yağlı yiyeceklerden kaçınmak gerekiyor. Yağ alımını sınırlandırmanız ve aldığınızdan daha fazla yağ yakmaya odaklanmanız en önemli nokta. Bu noktada sağlıklı yağları tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat içeren besinlerde basenlerin en büyük düşmanı. Bu nedenle hamur işleri, un ve şeker içeren tüm besinleri uzun bir süre rafa kaldırmanız gerekiyor. Vücudunuzun şeker ihtiyacını doğal yollardan karşılamak için gündüz vakitlerinde mevsim meyvelerini tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat alımlarınızı da doğru besinlerden sağlamanız şart. Makarna ve beyaz pirinç yerine yulaf ezmesi ve esmer bulgur tüketebilirsiniz. Bu sayede gereksiz karbonhidrat alımının önüne geçmiş ve yüksek oranda lif almış olursunuz. Basen eritmek için beslenmeye dikkat etmeniz şart. Basen inceltme konusunda diğer önemli konu ise protein alımı. Yeterli oranda protein almanız tok kalmanızı sağlayarak daha az kalori almanızı sağlıyor. Proteinin beslenme konusunda yeri büyük. Bu nedenle diyetinize yeterli miktarda protein olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca yağ oranı düşük olan proteinler yağ yakmanızı sağlıyor. Vücutta fazladan yakılan yağ basen inceltme olarak size geri dönüş yapıyor. Yağlarınızı sağlıklı bir şekilde yakmak için kas oranınızı protein alarak arttırabilirsiniz. Ancak fazla alınan protein karaciğerinizi yorabilir. Bu nedenle miktar önemli. Protein alımınızı arttırdığınız günler ise sporunuzu ihmal etmeyin.

Yağ Oranı Düşük Proteinler:

 • Haşlanmış tavuk
 • Haşlanmış yumurta
 • Hindi
 • Nohut
 • Süt ürünleri
 • Ceviz
 • Badem
 • Mercimek
 • Kırmızı et
 • Balık
 • Soya ürünleri
 • Kabak çekirdeği

Beslenmenizde karbonhidrat oranını düşürüp protein oranını arttırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken diğer nokta da ise meyve ve sebzeler yer alıyor. Diyetinizi mutlaka yeşil sebzeleri eklemeniz gerekiyor. Genellikle düşük kaloriye sahip olan meyve sebzeler hem tok kalmanızı hem de vücudun ihtiyacı olan içerikleri sağlıyor. Ara öğünlerde bir adet mevsim meyvesi tüketerek açlık krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Ancak meyve tüketimini genellikle gündüz vakitlerinde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Gece yenen meyve belli bir saatten sonra şeker depolanmasına neden olabilir. Aynı zamanda gereğinden fazla meyve tüketmekte şeker depolanmasına neden oluyor. Bu nedenle meyve zararsız diyerek porsiyonlarca tüketmemeniz gerekiyor.

Basen Eriten Çay

Malzemelerini aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz bu çay sayesinde basen eritmek mümkün oluyor. 10 gün boyunca tüketmeniz gereken bu çayın içerisinde bulunan bitkiler hem şifa veriyor hem de basen sıkılaştırma konusunda size yardımcı oluyor. Kalça ve basen bölgesine etki eden basen eriten çayı tüketirken diyetinize devam edebilirsiniz. Basenlerin üzerinde oluşan selülitlerin giderilmesine de yardım eden bu çay düz basenlere ve sıkı bacaklara kavuşmanızı sağlıyor. Bu çayı hazırlarken malzemelerin eksiksiz olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

basen eriten cay

Malzemeler:

Her malzemeden bir tutam.

 • Funda yaprağı
 • Sinameki
 • Kuşburnu
 • Papatya
 • Rezene

Hazırlanışı:

 • Basenlerin erimesine yardımcı olan bu çayı hazırlamak için ilk önce suyunuzu ısıtın.
 • Suyun bu noktada kaynamaması çok önemli. Su kaynamaya başlamadan önce ocaktan alın.
 • İsmi geçen bitkileri sıcak suyun üzerine ekleyin
 • Çayın demlenmesi için 5 – 10 dakika bekleyin

Basen eriten çayı hazırlamak işte bu kadar kolay. Çayın etki göstermesi için kaynamaması ve iyi demlenmesi önemli bir nokta. Demlediğiniz çayın sabah ve akşam olmak üzere 10 gün boyunca tüketebilirsiniz. Her gün taze bir şekilde çayı demlemeniz hem etkisini attırıyor hem de içimini kolaylaştırıyor. 10 günün sonunda çaya ara verebilirsiniz.

Uyarı:

Basenlerinizi eritmek için tüketebileceğiniz bu çay aynı zamanda yağ yakma hızını arttırıyor. Ancak bu çayı tüketebilmeniz için sağlık konusunda hiçbir probleminizin olmaması şart. Alerjik reaksiyonlara ve sağlık problemlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Hamile ve emziren kadınların çayı tüketmeden önce doktorlarına danışmalarında fayda bulunuyor.

Evde Basen Eritme

Spor salonuna gitmeye vakti olmayanların evde kısa sürelerde düzenli bir şekilde yapacağı egzersizler sayesinde bu sorunun çözmesi mümkün. Hayatınızda yapacağınız küçük değişimler ve kendinize ayıracağınız vakit yenilenmenizi sağlıyor. Özgüven kazanmanızı sağlayan evde basen eritme hareketleri sayesinde zayıflayabilirsiniz. Basen egzersizleri çok az vaktinizi alıyor ve sizi amacınıza ulaştırıyor. 3 set ve 10 tekrar ile yapabileceğiniz bu hareketlerde ilk başlarda zorlanma yaşayabilirsiniz. Zorlandığınız anlarda pes etmemeniz gerekiyor. Basen bölgelerinizde meydana gelen yanma ve ağrılar hareketlerin amacına ulaştığını gösteriyor. Her ne kadar basen egzersizleri sizi ilk aşamada zorlasa da belli bir süreden sonra alışıyorsunuz. Kaslarınızın güçlenmesine büyük fayda sağlayan bu hareketlerin ardından bolca su tüketmeniz önemli. Bu sayede vücutta bulunan yağların parçalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda terleme ve idrar yolu ile bu yağların vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Matın üzerine sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı aynı anda karnınıza kadar çekip bırakın. Bacaklarınızı içeri çekerken nefes alıp yere bırakırken nefes verin ve bu hareketi 10 kez tekrarlayın. 10 tekrarın ardından 1 dakika dinlenip hareketi 2 set daha tekrarlayın.
 • Ayağa kalkın ve ayaklarınızı bir omuz genişliğinde açın. Ellerinizi belinize koyarak belinizden destek alın. Hafifçe kendinizi aşağıya doğru eğip yukarı kalkın. Yarım squat olarak düşünebileceğiniz bu hareket hem bacaklarınıza hem de kalçanıza iyi geliyor. 10 tekrarın ardından 1 dakika dinlenip hareketi 2 set daha tekrarlayın.
 • Matın üzerine yan bir şekilde yatın. Üstte kalan bacağınızı yarım seviyeye gelecek şekilde yukarı kaldırıp aşağıya indirin. Bu hareketi yaparken dirseğinizden güç alabilirsiniz. 10 tekrarın ardından 1 dakika dinlenip hareketi 2 set daha tekrarlayın.
 • Matın üzerine sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı çift bir şekilde havaya kaldırıp aşağıya indirin. Kalça ve karın bölgesine de büyük etkisi olan bu hareketin sonunda ayaklarınızı yere değdirmeyin. 10 tekrarın ardından 1 dakika dinlenip hareketi 2 set daha tekrarlayın.
 • Matın üzerine yatın. Çapraz olarak yapacağınız bu harekette sağ ayağınızı karnınıza doğru kaldırdığınızda bedeninizin sol kısmı ile karnınıza çektiğiniz bacağınıza yaklaşın. Bu harekette ellerinizi ensenizde kilit yap bacağınıza uzanırken güç alabilirsiniz. 10 tekrarın ardından 1 dakika dinlenip hareketi 2 set daha tekrarlayın.

Basen Yapan Yiyecekler

Basenler genellikle kadınların yaşadığı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bunda genetik faktörler ve hormonlar oldukça etkili. Bu etkileri ise beslenme takip ediyor. Erkeklerde kadınlara oranla daha az bu sorunun görülmesinin nedeni ise salgılanan hormonlar. Kadınlık hormonu vücutta bulunan fazla yağların genellikle basen ve kalça bölgesinde depolanmasına neden oluyor. Aynı zamanda anneden gelen genetik faktörlerde hormonlar kadar etkili. Hormonların ve genetik faktörlerin yağları kalça ve bacaklarda toplamasından dolayı basen neresi soruları artıyor. Kalça kısmını basen bölgesi ile karıştırılmaması gerekiyor. Basen bölgesi neresi sorusuna verilebilecek en doğru cevap kalçanın iki üç parmak altı olabilir. Bu nedenle bacak ve kalçada oluşan yağlanmalar bu bölge ile aynı değildir. Ancak yağlanma nedenleri birbirine benzer olarak karşımıza çıkıyor.

Basen nasıl erir sorusuna cevap verebilmenin en önemli yolu yukarıda söylenen nedenlerin hangisi yüzünden basenlere sahip olduğunuzdan geçiyor. Eğer genetik bir nedeniniz yoksa muhtemelen beslenme ve hareketsiz yaşam nedeni ile basenleriniz bulunuyor. Bu durumda yapmanız gereken basen yapan yiyeceklerden kaçınmak ve hayatınıza hareket katmak. Basen nasıl erir sorusuna cevap verebilmek için indiğiniz kaynak eğer genetikse işiniz biraz daha zorlaşıyor. Ancak imkansız değil. Yalnızca daha sıkı bir diyet ve basen eriten hareket programı uygulamanız gerekiyor.

 • Hamur işi
 • Tatlı
 • Pirinç
 • Pasta
 • Mısır
 • Kruvasan
 • Cips
 • Şerbetli tatlılar
 • Poğaça
 • Makarna
 • Kurabiye

Yukarıda ismi geçen yiyeceklerin sahip olduğu yüksek karbonhidrat ve yağ oranları sürekli tüketildiği takdirde basen oluşumuna yol açıyor. Bu nedenle bu besinleri hiç tüketmemekte fayda var. Ancak kendinize ödül günleri koyarak haftanın bir gününde bir besin maddesinden tütebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevapla

İzmir escort bayanlar Bursa escort bayanlar Ankara escort bayanlar Antalya escort bayanlar Eskişehir escort bayanlar Konya escort bayanlar Kayseri escort bayanlar İzmit escort bayanlarescort Alanya escort bayanlar Kocaeli escort bayanlar Kuşadası escort bayanlar Gaziantep escort bayanlar Malatya escort bayanlar Diyarbakır escort bayanlar Denizli escort bayanlar Samsun escort bayanlar Adana escort bayanlar Bodrum escort bayanlar Dubai escort privatmodelle berlin porn seks hikayeleri sex hikayesi porno paply.org