En Çekici Kaş Modelleri – Her Yüz Tipine Uygun Kaş Şekilleri

kaş modelleri

Kaşlar yüzümüzdeki en önemli yerlerden biridir. Kaş şekilleri yüz ifadelerimizi, görünüşümüzü hatta bakışımızı büyük ölçüde etkiler. En az saçlar kadar kaş modelleri de  genel havamızı değiştirir. Bu yüzden kaşların rengi ve şekli yüz hatlarımıza uygun olmalıdır. Kendi yüz şeklinizi iyi tanıyıp kaşlarınıza ona göre şekil vermelisiniz. Kaş modelleri her sene değişmektedir. Kaş modelleri 2018 trendlerini sizler için araştırdık, güzel kaş modelleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi paylaşıyoruz.

Kaş modelleri ve isimleri

Cilt tonunuzdan daha çok koyu ya da daha açık renkte kaşlar yüzün daha cansız ve olgun görünmesine neden olur. Kaşlarınız ve yüzünüz arasında bir denge olmalıdır. Kaş şekilleri bayan ve erkeklerde farklı bir duruş sergiler. Yüze bakıldığı zaman ilk dikkat çeken yer genellikle kaşlarımız olur, bu yüzden her zaman bakımlı ve keskin bir kaşa sahip olursak dikkati kendimize o oranda çekeriz. Yüz şeklinize göre uygulayabileceğiniz kaş modelleri ve şekilleri;

Düz kaş modelleri

Düz kaş şekilleri, kare yüz hattına sahip olanların dışında herkese yakışır. Düz kaşlar çene bölgesi kemikli ve geniş alınlı kişilerde yüzlerini daha geniş gösterdiği için beğenilmez. Düz kaş modelinin belli bir trendi yoktur. Her sene popüler olan bir modeldir. Ancak düz kaş modelleri bayanlar arasında 2017 ile başlayan ve 2018’de de devam ediyor.

kaş modelleri

Düz kaş modeli için, kaşlarınızı almadan önce beyaz bir göz kalemi ile düz kaşlarının çerçevesini belirleyin. Ardından bu çizginin içine girmeyecek şekilde, dışarda kalan kaşlarını cımbız yardımı ile alın ve kaşlarının daha düzgün görünmesi için makas ile yukarıdan kaşlarının boyunu kısaltarak kaş tarağı ile kaşlarınızı tarayın. Kaşlarda kavis olmaması ve düz yapısı göz bölgesini yatay olarak uzatan etki gösterir.

Seyrek ince kaş modelleri

Bazı kadınlar doğal kaş yapısı gereği ince ve seyrek kaşlara sahip olabilir. Bu tür kaşlara sahipseniz üzülmenize hiç gerek yok artık kaş kalemleri ve kaş farları ile istediğiniz kaş modelini rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir dönemdesiniz.

kaş modelleri

Kavisli kaş modelleri

Kavisli kaş modelini yapmak için kaşınızın en üst noktasına en fazla doldurma işlemini uygulamanız gerekmektedir. Kaşınızın en üst noktasına uygulayacağınız yüksek kavis gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

kaş modelleri

Kısa kavisli kaş modelleri

Düz kaş modelleri yüzü nasıl olduğundan daha geniş gösteriyorsa, kısa kavisli model de yüzü olduğundan daha ince gösterir. Yüzünüzü ince göstermek istiyorsanız bu kaş modelini tercih edebilirsiniz.

kaş şekilleri

Kalın kaş modelleri

Kalın kaş modelleri senelerdir en dikkat çekici modellerden biri olmuştur.Küçük yüz hatlarına sahip olanlarda bu model pek iyi görünmeyebilir.

kalın kaş şekilleri

Kavisli kaş modelleri

Kavisli kaş modelinde doğal kaş genişliği dışında başka bir ek dolgusu olmadan oluşturduğu bir modeldir. Kavis, doğal kavis çizgisinde olur ve kuyruk yavaş yavaş incelir.

kaş şekilleri

Yüzüme uygun kaş modelini nasıl bulurum?

Kaşlarınıza en doğru şekli vermek için bir kalemi burun deliğinizden kaş ucunuza doğru tutun. Kalemin göz bebeğinize denk gelen hizadan kaşınıza kavis verebilirsiniz. Ancak kaşlarınızı şekle sokarken çok fazla kıl alarak kavisin derin olmamasına  da özen göstermelisiniz.

yüz şekline göre kaş modelleri

Yüz hatlarına göre kaş modelleri nelerdir?

Kaşlarımızı alırken yaptığımız bazı ufak hatalar yüzümüze olduğundan daha keskin ve sert bir ifade katabiliyor. Bu hataları önlemek için yüzümüze en uygun kaş modelini bulmamız gerekir. Eğer sizde kendi yüz hatlarınızı tanırsanız bu tarz hatalarla karşılaşmazsınız.

Oval yüz hattı

Keskin kavisli kaş modelleri yüzünüzü olduğundan uzun gösterecektir. Bu yüzden kaşınızın uç kısmı yatay şekilde biten daha yumuşak geçişli kaş modelleri tercih edebilirsiniz.

kaş modelleri 2018

Üçgen yüz hattı

Geniş alın yapısına sahip olduğunuz için kavisli olmayan ve uzun bir kaş modeli kullanmamalısınız. Alnınızı daha küçük göstermek için gözünüzü çevreleyen uzun kaş modelleri tercih edebilirsiniz.

yüz şekillerine göre kaş modelleri

Yuvarlak yüz hattı

Yuvarlak yüz şeklinizi daha da belirginleştirmek için köşeli kaş modelleri kullanmanız gerekiyor. Böylece keskin kavisli ve düz hatlı kaşlar, size en uygun olan modeller arasında denilebilir.

kaş modelleri 2018

Dikdörtgen yüz hattı

Dikdörtgen yüz hattına sahip kişiler için en uygun kaş modeli kavisli olmayan düz kaş modelleridir. Kavisli kaşlar, dikkati alın bölgesine çekeceği için yüzünüzü olduğundan daha geniş görünmesini sağlar.

kaş modelleri

Kare yüz hattı

Aralarda boşluk olmayan yuvarlak kavis verilmiş kaşlar kare yüz hattına sahip kişiler için uygun bir modeldir. Bu model keskin hatlara sahip olan yüzünüzün olduğundan daha yumuşak görünmesine yardımcı olur.

kaş modelleri ve isimleri

Kalp yüz hattı

Kalp yüz hattına sahip kişiler yuvarlak ve kavisli kaş kullanmamalıdır. Çünkü geniş alnınızı olduğundan küçük göstermek ve yüzünü eşitlemek için gözünüzü çevreleyen kaş modelleri tercih etmeniz gerekir.

kaş modelleri ve isimleri

Elmas yüz hattı

Yuvarlak kavisli kaş modeli, dar alın yapınızı, küçük çenenizi ve geniş yanaklarınızı dengeleyerek daha güzel görünmenizi sağlar.

güzel kaş modelleri

Armut yüz hattı

Alın kısmınızı daha geniş göstermek için yüksek kavis verilmiş, kaş uçları aşağıya inen kaş modelleri armut yüz hatlı kişilerde çok güzel bir görünüm yaratır. Bu model saç çizginiz ve alnınız arasındaki bölgenin olduğundan daha açık görünmesini de sağlar.

kaş şekilleri bayan