Saç Kesim Modelleri – Her Yüz Tipine Uygun 50 Saç Kesim Modeli

Saç Kesim Modelleri

Bir kadın için yenilenip fresh bir görüntüye bürünmek oldukça kolay. Özellikle saçlarda yapılan ufak tefek değişiklikler ile kolayca bambaşka bir havaya kavuşabilen kadınların saç kesimleri 2018 yılında tam anlamı ile bomba gibi. Bin bir çeşit kesim modeli ile bu yıl göz banyosu yaşatacak modelleri tek tek incelemek isterseniz işte size 2018 trend saç kesim modelleri:

Kısa saç kesim modelleri

Yeni yılın gelmesi ile pek çok değişikliğe adım attığımız şu günlerde bu değişimlerden nasibini alan saç kesimleri de bir başka havaya kavuştu. Özellikle kısa saç kesim modelleri erkek kullanıcılardan kadınlara doğru hızlıca kaydı. En çok tercih edilen kısa kesim saç modellerini sıralamak gerekirse;

 • Kısa katlı saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Özellikle ince telli saç yapısına sahip kadınların ve kısa saç kullanımına alışık kadınların kolayca taşıyabileceği bu saç kesim modeli yanlar kısa kat arkalar daha bombeli olarak kullanılır. Dalgalı veya kıvırcık saçlı kadınlar bu modeli isterse sürekli düz fön ile kullanmak zorunda kalır. Eğer fön ile uğraşmak zor gelecek ise bu modeli denemeyin.

 • Peri saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Yine düz saç kesim modelleri arasında favori olan bu kesimde en çok dikkat çeken kulak üstünün makine ile komple kısaltılması oluyor. Özellikle 20-30 yaş arası genç kadınların tercih ettiği model, yüzü ince ve uzun olan kadınlara çok yakışıyor. Hem kullanımı kolay hem de şekil vermesi oldukça basit olan modeli, ister günlük hayatta ister özel davetlerde basit şekiller ile kullanabilirsiniz.

 • Asimetrik saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Son yıllarda özellikle asimetrik kesimler kadınlar arasında en çok beğenilip tercih edilen model oluyor. Hem saça farklı bir hava katan hem de duruşu ile gönülleri fetheden bu asimetrik kesim bir de kısa saç modelleri ile birleşince ortaya çıkan görüntü gerçekten çok hoş.

 • Dalgalı kısa saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Dalgalı ve kalın telli saç yapısına sahip olan kadınların saç şikâyetleri diğerlerine oranla daha fazla. Özellikle kesim model seçeneği az olan dalgalı ve kıvırcık saç tipleri şekil vermede de sorun çıkartabiliyor. Bu nedenle genelde farklı modelleri tercih edemeyen dalgalı saçlı kadınlara kurtarıcı olacak saç kesimi 2018 trendlerinize girecek cinsten. Şekil vermekte zorlanmayacağınız bu modeli saçınızı uzatmadan kullanmalısınız. Uzadıkça görüntüsü bozulacak ve zor şekil alacak unutmayın.

 • Kâküllü kısa saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Saç kesim modelleri bu yıl kâkülle canlanıyor. Her tarz saç modeline göre kesilebilen kâküller, özellikle kısa saçlar ile buluşturuluyor ve ortaya her kadının cesaret edemeyeceği kesimler çıkıyor. Özellikle alnı geniş kadınların çok iyi taşıdığı kâküllü modelleri daha çok marjinal tarzı olan kadınlar tercih ediyor.

 • Çizikli kısa saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Bu senenin saç kesim modelleri erkek kesim modellerine taş çıkartacak cinsten. Klasik kesimleri artık geride bırakan pek çok kadın özellikle erkek kesimlerine yakın modelleri tercih ediyor. Genellikle spor giyinen pek çok kadının gözdesi olan bu model 2018 yılında sıklıkla göreceğimiz modeller arasında.

 • Kalp yüz kısa saç kesim modeli

saç kesim modelleri

Yüz şekillerine göre kesilen saç modelleri arasında sadece kalp yüz modeli dediğimiz hatlara sahip kadınlara yakışan bu model özellikle düz saçlı kadınlara tavsiye ediliyor. Yıka, kurut ve dışarı çık üçlemesine en çok uyan bu modeli kolaylıkla kullanabilir ve şekil verebilirsiniz. Ancak eğer kabaran bir saç yapısına sahipseniz, yüz şekliniz kalp olsa dahi bu modelden uzak durun.

 • Gür saçlar için kısa kesim modeli

Saç kesim modelleri bayan arkadaşların saç tiplerine göre önem taşırken, bir de gür saçlara sahip olan kadınlar var. Bu gür saçlar ister dalgalı olsun ister düz olsun her modeli kesip uygulamak çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. Eğer siz de kısa saç kesimi ancak gürlüğünden dolayı korkuyorsanız bu model çok hoşunuza gidecek.

 • Kısa küt kesim modeli

saç kesim modelleri

Özellikle ince boyun yapısına sahip kadınların çok şık taşıdığı küt saç kesimleri bu yıl yine çok moda ancak bir farkla. Yılın trendi kâkül ile birleşince olağanüstü bir kesim ortaya çıkıyor. Az saça sahip ve düz olan pek çok kadının kolaylıkla kullanabileceği bu model, genç kızların kullanmaktan keyif alacakları modeller arasında.

Orta uzunlukta saç kesim modelleri

Hem bakımı hem de şekil verme konusunda daha büyük kolaylık sağlayan orta uzunluktaki saçlar pek çok kadının kullanmaktan sıkılmadığı modeller arasında yer alıyor. Bu yılın en çok tercih edilen orta uzunluk saç kesim modellerini merak edenler listemize bir göz atsın.

 • Vazgeçilemeyen küt saç kesim modeli

saç kesimleri

Düz saç kesim modelleri özellikle küt modellerde çok hoş duruyor ancak gür saçlı kadınların bu modeli tercih etmemesinde fayda var. Çünkü kat atılmadan yapılan bu model, gür saçlarda kabarma ve elektriklenme sorunlarına neden olabiliyor ancak ben her gün fönlerin diyenlerdenseniz kullanmanızda bir sakınca yok.

 • Asimetrik orta saç kesim modeli

saç kesimleri

Hareketli saç kesim modelleri veya v saç kesimi her yol vazgeçilemeyen kesimlerden oluyor. Buradaki modelde olduğu gibi asimetrik kesim yapılan saçlar hem daha havalı hem de daha modern bir görünüm sağlıyor. İster düz fön ile ister doğal hali ile kullanabileceğiniz bu model 2017 yılından bu yana hala popülerliğini koruyor.

 • Dalgalı saçlar için orta saç kesim modeli

saç kesimleri

Dalgalı saçlar düz saç kesimi için çoğu zaman uygun olmayabilir. Bu nedenle genelde katlı kesimler veya v kesim saç modeli uygulanır. Eğer sizin de kıvırcık saçlarınız varsa onları yatıştırmaya uğraşmayın çünkü 2018 saç kesim modelleri kadın için özgürlük demek. Özellikle kıvırcık modeller kabarık olarak doğal halleriyle bu modelde olduğu gibi kullanılacak.

 • Kâküllü ve katlı orta kesim saç modeli

saç kesimleri

Katlı kesim genelde saçlarında hareket isteyen veya çok kabaran gür saçlara uygulanan bir saç kesim modeli. Birde bunu 2018’in modası kâkülle birleştirdiniz mi hem doğal hem de havalı saçlara kavuşmak mümkün. İster açık halde isterseniz de hafif bir atkuyruğu ile orta uzunluktaki bir saçı kullanmanız daha kolay olacak.

 • Yanlar kazınmış orta kesim saç modeli

saç kesimleri

Saç kesim modelleri kadın ruhunun adeta dışa yansımış halini gösteriyor bu yıl. Özellikle 2017 yılı ile hayatımıza giren saçın belli bir bölümünü kazıtmak, bu yılda pek çok genç arkadaşta rastlayacağımız bir modeli. İster düz saç kesimi ile beraber kullanın isterseniz de v saç kesim modelleri ile bu yanları kazınan modeli kullanın. Hem trend hem de çok şık bir görüntü oluşturacağı kesin.

 • Uzun kâküllü orta kesim saç modeli

saç kesimleri

Saç kesimleri 2018 yılına kâkül modası ile girdi ve siz de bunu denemek istiyorsunuz ancak ya alın yapınız buna müsait değil ya da yaptırmaktan korkuyorsunuz. İşte o anda size farklı bir alternatif oluşturacak bu saç kesim modeli yardımınıza koşuyor. Hem gözünüzün alışması için hem de saçını topladığında alnından rahatsızlık duyanların beğeneceği bir model.

 • Komple katlı saç kesim modeli

saç kesimleri

V saç kesim modelleri ister katlı ister katsız yapılabilen bir model ancak saçını açık kullanmaktan hoşlanan çoğu kadının çok katlı kesim yaptırması her zaman daha kolay şekil alma özelliğinden dolayı tercih edilir. Eğer sizlerde hem saçınızın fazla hareketli olmasını hem de hep açık kullanmak istiyorum ancak kabarmasını önlemem lazım derseniz bu model tam sizlik.

Uzun saç kesim modelleri

Hiçbir zaman modası geçmeyen veya çoğu kadının uzun saça olan zafiyeti nedeni ile bu yıl da uzun saç kesimlerinde ufak tefek değişiklikler yapılarak kullanılmaya devam ediyor. Saç uzunluğuna fazla dokunmadan yapılan bu değişiklikler bakalım hoşunuza gidecek mi?

 • V kesim uzun saç modeli

v kesim saç modeli

Uzun saçlara hareket vermek için genelde v kesim saç modeli uygulanır. Saçınızın dalgalı veya düz olması bir problem teşkil etmek çünkü zaten yeterince uzun olan saçın hafif dalgalanmalar oluşturması farklı bir hava kazanmanıza neden olur. Buradaki modelde olduğu gibi ister düz saç ister de dalga yaparak kullanabileceğiniz uzun v kesim model atkuyruğu kullanımına da oldukça uygun.

 • Uzun yüzler için kâkül modelli kesim

v kesim saç

Saç kesim modelleri bayan yüz hatlarına en uygun şekillerde yapılırsa ortaya çıkan görüntü hem sizin hem de gören kişilerin fazlası ile hoşnut kalması ile sonuçlanır. Özellikle uzun yüz hatlarına ve uzun boya sahip olan kadınlarda çok beğenilen bu saç kesimi barbie saç kesimi ile benzerliğini ortaya koyuyor. Hem dinamik hem de modern görüntüsü sayesinde uzun ama hareketsiz duran saçınızda son derece hoş bir değişiklik yaratacak bu modelleri denemelisiniz.

 • Sadece üst ön kat atılan uzun saç kesim modeli

saç kesim modelleri bayan

Barbie saç kesimi modellerinden hoşlanmayan ancak saçında hareket isteyenlerin en çok tercih ettiği bu önler kısa model kullanım açısından kâkülden daha rahat olması nedeni ile seviliyor. Hem açık saç modellerinde hem de saça şekil verip toplandığında hoş bir görüntü oluşturan bu saç modeli genelde v saç kesimi ile beraber kullanılıyor.

 • Önler komple katlı uzun saç kesim modeli

saç kesim modelleri bayan

Özellikle saçlarını ortadan ikiye ayıranların çok beğendiği bu modelde, saç önlerine yukarıdan aşağıya komple kat atılıyor. Ortaya çıkan asimetrik kesim hem cansız düz saçlarda hem de kabaran dalgalı saçlarda doğal bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Özellikle uzun saçlarına kıyamayan ancak değişiklik arayan her kadının kullanabileceği rahat bir model olarak hoşunuza gideceği kesin.

 • Derin ön kat uzun saç modeli

saç kesim modelleri bayan

Saça atılan her kat normal şartlar altında belli ölçü aralıkları ile atılır. İster sık katlı isterseniz de seyret katlı model seçin bu durum hep böyledir ancak saçında kat istemeyen uzunluğu eşit olsun diyen kadınların en çok seçtiği hareketlendirme yöntemi sadece önceki saç tutamına büyük tek kat attırmak oluyor. Bu şekilde hem saç uzunluğu fazla zarar görmüyor hem de ufakta olsa önlere hareket katılıyor. Bu tarz modeller genelde saçını hep düz fön ile kullanan kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Dalgalı saçlarda ise çok fark yaratmayacağı için bu modeli seçmeniz pek fayda sağlamaz.

Kusur kapatan saç kesim modelleri

Yüz, boyun, kulak ve sırt bölgelerinde doğuştan olan beğenmediğiniz sorunlar veya sonradan oluşan kusurları kapatmak için makyaj dışında bir alternatifiniz daha var. O da saç kesimlerine bu kusurları da göz önüne alarak dikkat etmek. Hangi saç kesimi ile bu memnuniyetsizlik yaratan durumu ortadan kaldırabilirsiniz gelin, beraber inceleyelim.

 • Büyük yüz şeklini kapatan saç kesim modeli

saç kesim modelleri kadın

Vücut ölçülerinize göre daha büyük bir yüz şekliniz varsa ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız ilk yapmanız gereken şey, saçınızı asla katlı modellerde kestirmemek olmalı. Orta ve uzun modellere yönelmeniz yüzünüzün normalden daha uzun görünmesini sağlayacak ve bu şekilde duyduğunuz rahatsızlığı kapatabileceksiniz. Bu nedenle özellikle uzun saçta v model kesimlere yönelmeli mümkün olduğunca saçınızı açık kullanmalısınız.

 • Yüzü büyük gösteren saç kesim modelleri

saç kesimleri 2018

Normalden daha küçük bir yüzünüz varsa kısa ve hareketli modellere yönelmeniz bu durumu değiştirecektir. Özellikle dalgalı saçlar kullanmalı ve saçınızı katlı kısa modellerde kestirmelisiniz. Kakül kullanmak tercihiniz olmamalı, illaki önce hareket istiyorsanız öne uzun ve sık katlar attırmayı deneyin. Yüz şekliniz tam ortaya çıkacak ve küçük olması kısalan saç ile ortadan kalkacak.

 • Alın bölgesini kamufle eden saç kesim modelleri

düz saç kesimi

Alın bölgesi normalden daha büyük olan kadınlar genelde saçlarını toplayarak kullanamazlar. Sürekli açık saçla hareket etmek zorunda kalıp toplu saç modellerine hayranlık ile bakarlar. Saçı sürekli açık kullanmak da çoğu zaman sorun oluşturur. Ancak bu durumu birkaç makas darbesi ile ortadan kaldırmak mümkün. Eğer son ayların modası tam daire kâkülü kullanabileceksiniz bu modeli tercih edin. Bu modeli kullanmak için düzenli fön gerekli kâküllere. Yalnız bu modeli kullanamam diyorsanız daha uzun kâkül kestirin ve saç ayrımınıza göre sağ tarafa veya sol tarafa yatırarak, fazla olan alın açıklığını kapatın. Bu basit hamle ile hem ön tarafa havalı bir duruş katacak hem de sizi rahatsız eden alın bölgesini kapatmış olacaksınız.

 • Köşeli çene yapısı için saç kesim modelleri

köşeli yüz saç kesim modeli

Yüz hatlarınızı iyi öğrenmek doğru kesimi yaptırmak için en önemli adım. Eğer yüzünüze uymayacak bir modeli tercih ederseniz hem çirkin bir görüntü oluşur hem de güzelim saçlarınızı heba etmiş olursunuz. Bu tarz durumları yaşamamak için öncelikle yüzünüzün tipini öğrenin. Köşeli bir çene yapınız varsa bu duruma en uygun model çene hizasında kesilen hareketli modeller olur. Köşedeki o keskinliği hem ortaya çıkartın hem de daha yumuşak görünmesine olanak sağlar.

 • Yüz bölgesindeki asimetrikler için saç kesim modeli

barbie saç kesimi

Özellikle kulak ve göz şekillerinde bazen birbirinden ufak da olsa farklılıklar görülebiliyor. Diğerine göre daha küçük veya büyük oluşumlar özellikle kadınların rahatsızlık duymasına sebep oluyor. Bu tarz bir sorun yaşıyorsanız ve artık sizi çok rahatsız edecek bir konu haline dönüştüyse hemen asimetrik modellere yönelin. Sağ veya sol hiç fark etmez, hangi tarafta sorun varsa o bölgeyi daha uzun diğer tarafı daha kısa olan modelleri tercih etmeniz bu problemlerin verdiği rahatsızlığı azaltacaktır.

 • Seyrek veya aşırı gür saçlara saç kesim modeli

kadın saç kesim

Bu iki zıt durumda kadınlarda takıntı oluşturabiliyor. Biri saçı az iken daha çok olsun isterken diğeri fazla olan saçının durumundan şikâyet edebiliyor. Böyle durumlarda yapmanız gereken seyrek ve ince yapılı saçınız için özellikle uzun saç modellerini kullanmamak olmalı. Zaten yeterince ince olan saça uzun modeller daha zayıf bir görüntü oluşturuyor. Saçınız hep kısa modeller arasında gidip gelmeli, mümkünse dalgalı kullanmalı ve aralarda oluşan açıklıkları kapatabilmelisiniz. Eğer saçınız fazlası ile gür ise hem verilen şekil tutmaz hem de sürekli kabarır. Böyle bir durumda da asla kısa modelleri tercih etmemeli mümkün olduğunca uzun modellere yönelmelisiniz. Uzun fakat küt kesim olmamalı. Küt kesimler kabarma oranı yüksek modeller olduğu için uzun ve derin katlı modelleri tercih etmeniz hem saçı gürlüğünden arındırır hem de kabarma problemlerini azaltır.

Dikkatinizi Çekebilir: