Saç Örgü Modelleri – Örgü İle Yapılmış En İyi 30 Saç Modelleri

Saç Örgü Modelleri

Saç şekillendirme artık eski yıllara nazaran daha doğal şekiller ile hallediliyor. Saçları öyle avuç avuç saç şekillendiricilere boğmadan, sürekli şekillendirici saç aletleri kullanmadan daha bakımlı ve şık saçlara kavuşmayı kim istemez ki. Özellikle saç şekillendirme konusunda sıkıntıya düşen, iki dakikada nasıl bir model yapsam diye düşünenler için hazırladığımız saç örgü modelleri 2018 yılının en trend saçlarına sahip olmak isteyenler için hazır.

Özel günler için saç örgü modelleri 

Artık pek çok özel günde saçlar daha doğal hali ile kullanılıyor. Sıkı sıkıya saçı toplamak, fazla miktarda şekillendiriciler kullanarak ıslak görünümlü saçlar çoktan tarihe karıştı. Kadınlar artık daha kolay ve duruşu güzel olan saçları tercih ediyor. O nedenle de bu durumu size sağlayabilecek birkaç saç örgüsü modeli sunuyoruz.

 • Dalga örgüsü saç modeli 

saç örgü modelleri

Eğer saçınız seyrekse veya daha da dolgun görünsün diyenlerin örgü modeli olan bu şahane saç örgüsü hem çok basit hem de yapımı basit. Saçınıza büyük bukleler halinde yapacağınız dalgalardan sonra, başın hem sağ hem de sol yanından arkaya doğru öreceğiniz iki örgüyü birleştirin. Ve işte hazırsınız.

 • Yan balık sırtı örgü modeli 

saç örgü modelleri

Atkuyruğu her zaman çok asil bir saç modeli olmuştur. Her tarz kıyafetin üzerine çok yakışan bu saç modelini, balıksırtı örgüsü ile birleştirdiğinizde muazzam bir görüntü elde edeceksiniz. Burada yapmanız gereken saçın yan tarafına bir balıksırtı örüp saçı atkuyruğu şeklinde toplamak. Yalnız ne toplanan saç ne de örgü çok sıkı olmamalı. Saç uçlarına da maşa yaparak daha havalı bir görünüm elde edilebilir.

 • Gül örgüsü saç modeli 

saç örgü modelleri

Özellikle uzun saçlı kadınların, sırt dekolteli kıyafetleri tercih ettikleri zamanlarda yapabileceği bu saç örgüsü hem çok zarif bir model hem de yapımı oldukça basit. Tek yapmanız gereken saç örgüsü nasıl yapılır öğrenmek ve birkaç tel toka ile lastik tokaya sahip olmak. Eğer saçınız çok gür veya kalın telli ise bu model sizde kaba durabilir o nedenle ince telli ve seyrek saçlı kadınların bu modeli denemesi daha iyi olur.

 • Örgülü basit topuz saç modeli 

saç örgü modelleri

Şık olmak demek her şeyin fazlası ile hazırlanmak değil. Eğer hem şık hem de sade görünmek istiyorsanız bu saç örgü modeli tam sizlik. Öncelikle saçınızı iki sandan normal örgü yaparak arkaya doğru örüp toplayın. Kolay topuz süngeri kullanarak ense üstünde basit bir topuz yaptıktan sonra hazırsınız. Hem saniyeler süren hem de çok şık bu saç modeli ile ister bir akşam yemeğine çıkın ister bir iş toplantısına katılın.

 • Yan saç örgüsünden topuz modeli 

saç örgü modelleri

Yine saçın bir tarafından başlayarak kalın bir balıksırtı örgüsü örün. Ancak bu saç modeli için saçın uzun olması ve katlı kesim olmaması daha güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. O nedenle eğer saçınız kısa veya katlı kesimde ise bu modelde zorlanma şansınız çok yüksek. Yandan başlayıp enseye kadar indikten sonra uça kadar yapılan saç örgüsünü de toka yardımı ile diğer uca tutturun. Burada saç aksesuarları kullanarak saçın bağlanma yerlerini kapatabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kısa saçlılar için saç örgü modelleri 

Pek çok kısa saçlı kadın, uzun saçlı kadınlar kadar saçlarına rahat rahat şekil verememekten rahatsız oluyor. Ancak saç uzunluğunu dert etmeden uygulanabilecek hem kolay hem de şık duran saç örgü modellerini incelemeye ne dersiniz?

 • Tek yön örgü saç modeli 

saç örgü modelleri

Saçı kısa olan kadınların en çok tercih ettiği saç örgü modelleri arasında ilk sıralarda yer alan bu basit modeli ister düz saç ile ister hafif dalga yaptığınız saç ile kullanabilirsiniz. Hem minik bir değişiklik yaşatacak hem de yüzünüze farklı bir hava katacak bu saç örgüsünü deneyin.

 • Şelale örgü saç modeli 

örgü saç modelleri

Katlı kesim saç modeli kullanmayan, fakat saç boyu kısa olan her kadının hem çok bir şekilde yapabileceği bu model, özellikle saçları sık elektriklenip çirkin görüntü oluşturan kadınlar tarafından tercih edilmeli. Hem daha derli toplu hem de şahane bir görüntü oluşturabilecek bu saç örgüsü farklı saç aksesuarları ile de süslenebilir.

 • Balıksırtı topuz örgüsü modeli 

örgü saç modelleri

İstediğim gibi bir topuz yapamıyorum diyenlerin imdadına koşan bu saç örgüsü yapımı ile biraz zaman alabilecek bir model ancak ortaya çıkan sonucu gördüğünüzde verdiğiniz emeğe değmiş olduğunu anlayacaksınız. Tek tek balıksırtı modeli ile enseye kadar örülen saç, ensede kabartma yöntemi kullanılarak bir topuza bağlanır. Özellikle sırt dekolteli ve uzun elbiseleri tercih ettiğinizde bu saç örgü modeli tercih edilebilir.

 • Salaş örgü saç modeli 

örgü saç modelleri

Çok gevşek bir şekilde üstten başlanan balıksırtı örgünüzü enseye kadar devam ettirin. Ensede toplanan uçları toka yardımı ile örgü içine gizleyin. Eğer saçınız fazla kısa ise, örgü aralarına saç renginize uyumlu tel tokalar atabilir, sonra da saçı sabitlemek için sprey kullanabilirsiniz.

 • Mini topuz buketi saç modeli 

örgü saç modelleri

Çok kolay bir topuz tekniği olan bu saç modelinde öncelikle saçın ön kısmını arkaya doğru mini bir lastik ile tutturup bu toplanan saçı, bağlam yerinden geri çevirmelisiniz. Bu şekilde yuvarlanmış bir görüntüye ulaşan saçın, sağ ve sol tarafından kalın saç örgüsü ile enseye doğru inin. Ensede birleştirilen saçı sabitleyin ve şahane şık topuzunuz hazır.

Aksesuar destekli saç örgü modelleri

Çok basit duran kıyafetlerden tutunda çantalara, ayakkabılara hatta saçımıza kadar pek çok şeyi aksesuarlar sayesinde zengin bir görünüme kavuşturabiliriz. Bunun için yapmamız gereken tek şey hemen çok uygun fiyatlara satılan saç aksesuarlarından almak ve saç örgüsü nasıl yapılır diye araştırmak. Haydi, gelin 2018 aksesuarlı öne çıkan saç modellerini incelemeye.

 • Sallanan toplar saç örgü modeli 

örgü saç modelleri

Aksesuarlar her kadının vazgeçilmezleri arasında olduğu için özellikle yaz mevsiminde çok fazla saç aksesuarını kullanabilirsiniz. Saç örgü çeşitleri için kullanabileceğiniz bu aksesuarlı örgü modeli yazın hitleri arasına girecek bir model. Özellikle düz saçlı kadınların bayılacağı bu modeli eğer saçınız kıvırcık ise düzleştirerek yapabilirsiniz.

 • Saç örgüsü taç modeli 

saç örgüsü

Özellikle saçını ortadan ayıran kadınların tercih etmesi gereken bu modelde, saçın sağ ve sol üst kısmından iki tane örgü yapıp arkada minik bir toka yardımı ile toplayabilirsiniz. Sonra yavaşça örgünün sadece bir kanadını gevşeterek ilerleyin. Kıyafetinize veya saç renginize uyan saç aksesuarları ile bu açtığınız alanları kapatın.  Saç uçlarını ister düz ister maşa yaparak dalgalandırarak da kullanabilirsiniz.

 • Kurdele destekli saç örgü modeli 

saç örgüsü

Saç örgüleri kolay yapımı nedeni ile tercih ediliyor olsa da çoğu zaman doğallığı seven kadınların severek hatta saatlerce uğraşarak yaptığı bir sanata da dönüşebiliyor. Hem fazla zamanı olmayan hem de şık bir görüntü elde etmek isteyen özellikle genç kızların severek uygulayacağı bu modelde bir kurdele yardımı ile saç örgünüzü tamamlayarak şahane bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

 • Gelin başı saç örgü modeli 

saç örgüsü

Saç örgü modelleri kolay olduğu için illa ki gündelik yaşamda kullanılmaz. Sade ve doğal görüntüye âşık olan pek çok kadın bu yıl gelin başı olarak örgü saç modelleri üzerine yoğunlaşıyor. Hem çok basit hem de çok şık olan bu modellerde genellikle saç aksesuarlarının gösterişi ön planda tutularak dağınık fakat güzel sonuçlar elde ediliyor.

 • Saç küpeli örgü modeli 

saç örgüsü

Saç örgü modelleri 2018 yılında, genelde 20’li yaşlardaki genç kızların gözdesi olan saç küpeleri ile buluşuyor. Özellikle spor kıyafetler ile seçmeniz gereken bu saç örgü modeli için tek yapmanız gereken saçın sağ veya sol bölümünden aşağıya doğru bir örgü örüp, küpeleri dağınık bir şekilde yerleştirmeniz.

 • Güllü saç örgü modeli 

saç örgüsü

Saç örgü modelleri resimli anlatım yolu ile açıklanırsa o modeli yapmak daha kolay oluyor. Burada gördüğünüz modelde önce saç iyice fırçalanıp kabartılıyor ve arkasından çok gevşek bir balıksırtı örgüsü uygulanıp kuyruk kısmı içeri saklanıyor. Yavaşça daha da gevşetilen örgü üzerine de istediğiniz boyut ve renkte bir taç taktınız mı alın size şahane bir mezuniyet saçı.

Çocuk saç örgü modelleri

Gün içerisinde kadınların bile özene bezene yaptığı saçlar bozulabiliyorken siz birde o yaramaz çocukların saçlarını hayal edin. Hem yüzüne gözüne gelip rahatsız etmemesi için hem de bakımlı bir görüntü oluşturup ikide bir dağılmayan saçlar için çocuklara yapılabilecek 2018 saç örgü modellerinin en güzelleri listemizde mevcut.

 • Atkuyruğu basit saç örgü modeli 

saç örgü modelleri kolay

Uzun saçlı kız çocuklarına yapılabilecek en basit saç örgü çeşitleri arasında bulunan bu modelde saçı çok sıkı olmayacak şekilde atkuyruğu yapmalısınız. Özellikle çok gevşek veya çok sıkı olmamasına dikkat edin. Eğer çok sıkı bir kuyruk yaparsanız canı fazlaca yanacak hatta saç kökleri zarar görüp kopmalara neden olacak. Topladığınız saçı uçuna kadar sıkı bir örgü ile tamamlayıp hatta uçuna da renkli tokalar veya kürdeler ile süslemede yapabilirsiniz.

 • Burgu saç örgü modeli 

saç örgü modelleri kolay

Bu örgü modelini saçları gür ve kalın telli çocuklarınıza uygularsanız hem çok şık duracak hem de daha fazla kabarıp elektriklenmesini önleyebilirsiniz. Atkuyruğu yaptığınız saçın bir kısmını lastik tokayı kapatmak için, saç dibine dolayın. Kalan kısım için saç örgü modelleri resimli anlatım fotoğrafındaki gibi burgular yaparak uçuna mini lastikler takarak tamamlayın.

 • Topuzlu saç örgü modeli 

saç örgü modelleri

Her kız çocuğu kendini tanımaya başladığı andan itibaren saçına yapılan değişik şekillere bayılıyor. Hatta annesi ile beraber kuaför kuaför gezip ‘’benimde saçımı yapsınlar’’ diyerek ortalığı ayağa kaldırabiliyor. Buradaki örgü saç modelleri ister özel bir gün için isterseniz de gündelik yaşamda rahat kullanım için tercih edebileceğiniz modellerden derleniyor.

 • İkili balıksırtı saç örgü modeli 

saç örgü modelleri 2018

Özellikle 3-6 yaş aralığındaki kız çocuklarında şahane duran bu basit saç örgü modelleri sayesinde gün içerisinde pek çok kez saç ile uğraşma derdinden kurtulacaksınız. Saçı ortadan ikiye ayırıp yapacağınız basit örgüden sonra ister kıyafetine uygun isterseniz de en sevdiği renklerde olan tokaları ile çocuğunuzun saçını süsleyebilirsiniz.

 • Basit burgu saç örgü modeli 

saç örgü modelleri 2018

Anneler her ne kadar kendi istedikleri modelleri çocuklarına uygulamak isteseler de bu durum bazen mümkün olmayabiliyor. Özellikle saçının toplanmasından rahatsız olan ve sürekli bozmaya didinen pek çok çocuk var. Hal böyle olunca hem onları rahatsız etmeyecek hem de sizi mutlu edecek bu modeli deneyebilirsiniz.  Bu saç örgüsü yapımı hem basit hem de çok hareketli olan çocuğunuzu sıkmayacak kadar kısa sürecek.

Günlük saç örgü modelleri 

O kadar iş güç arasında, bir oraya bir buraya koşuştururken birde saç tasarımınız için zaman ayırmak bazen külfet olabilir. İşte böyle durumlarda hem sizi sıkmayacak hem de şahane duracak saç örgüleri kolay bir şekilde zaman kazanmanızı sağlayabilir.

 • İrili ufaklı saç örgü modeli 

saç örgü modelleri 2018

Bu model için fazladan uğraşmanıza hiç gerek yok. Hatta saçınız fazlayla uzun ise baştan savma bir ana örgü ile başlayın. Saçı yarıya kadar ördükten sonra sağdan soldan daha ince örgüler ile tamamlayabilirsiniz.

 • Beş dakikalık örgü topuz modeli 

saç örgü modelleri 2018

Bir uyandınız iş yeri toplantınıza geç kalmak üzeresiniz. Kuaföre gidecek zaman yok ancak yataktan kalkmış halinizle de o toplantıya katılamazsınız. İşte hayat kurtaran bu saç örgü modeli için tek ihtiyacınız topuz süngeri, tel toka ve sadece beş dakika.  Hemen saçınızın herhangi bir kenarından kalın bir şekilde saç örgüsü yapıp ensenize bir topuz ekleyin. Tel toka yardımı ile saçı destekleyin ve toplantının göz kamaştıran kadını olun.

 • Afrika örgüsü saç modeli 

afrika saç örgü modelleri

2017 yılının son aylarında bir anda patlak veren Afrika örgüsü, 2018 yılı saç trenleri arasındaki yerini koruyor. Özellikle kişisel saç bakımı için fazla zaman ayıramayan pek çok kadın için kurtarıcı olabilecek bu modeli kendinizde yapabilirsiniz ancak çok fazla zaman harcamanız gerekecek. Saç örgü modelleri kolay dedik ancak bazıları ustalık isteyebilir. O nedenle kuaförünüzde yaptırabileceğiniz bu saç örgü modeli ile sıkılacağınız zamana kadar ‘’acaba bugün saçıma ne yapsam?’’ sorusundan kurtulacaksınız.

 • Unutulmaz balıksırtı saç örgü modeli 

balık sırtı saç örgü modeli

Son dönemlerde kadınlar arasında oldukça yaygın olan bir saç akımı var ki çoğunun cesaret bile edemeyeceği bu akım tabi ki kısa saç oluyor. Özellikle moda olması üzerine pek çok kadının ‘’acaba ben de kestirsem mi?’’ diye kafasını kurcalayan sorularına bir çözüm bulduk. Saçına kıyamayanlara şahane bir seçenek sunan bu örgü modeli için öncelikle yanlardan istediğiniz kadar ince örgü örün. Enseden saç ucuna kadar öreceğiniz basit örgüyü bir çırpıda havaya kaldırıp alnınıza kadar uzatın. Bir iki sihirli fırça dokunuşu ile alın size marjinal bir saç modeli.

 • Örgülü yarım topuz saç modeli 

saç örgüsü nasıl yapılır

Dalgalı ve hareketli saçı seven kadınlar için bayılacakları bu saç örgü modeli için öncelikle saç uçlarınıza bir güzel maşa yapın ve olabildiğinde kabartıp dolgu yapın. Alnın tam ortasından başlayarak balıksırtı örün ve arka tarafta istediğiniz yerde bitirip uçuna bir topuz ekleyin ve işte size şahane bir yemek için saç modeli.

 • Kalpli saç örgü modeli 

saç örgü modeli

Değişikliği seven ve saçına farklı modelleri denemeyi seven kadınların çok hoşuna gidecek olan bu örgü modelinde yapmanız gereken iki adet ince saç örgüsü yapmak sonrası sizin yaratıcılığınıza kalmış. İster kalp şekline getirip tel toka ile tutturun isterseniz de saç aksesuarları ile süsleyin.

 • Ev usulü Afrika saç örgü modeli 

afrika saç örgü modeli

Eğer ki Afrika örgüsü seviyor ve yaptırmaya hem zamanınız hem de bütçeniz yeterli gelmiyorsa, bu basit örgü modeli çok işinize yarayacak. Tek tek Afrika örgüsü kadar sık olmayan balıksırtı yapıp ister açık halde isterseniz de atkuyruğu yaparak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu modeli açtığınızda saçınız doğal olarak tost yapılmış gibi olacağından o şekilde de kullanma şansınız var.

 • Fransız usulü saç örgü modeli 

saç örgü modelleri resimli anlatım 

Bir yandan başlanarak öbür uça kadar taç şeklinde dolanarak yapılan bu şık örgü hem düz saçlarda hem de dalgalı saçlarda çok hoş duruyor. Resimli örnekten yararlanarak kolayca yapabileceğiniz modelin altını enseden toplayarak da kullanabileceğiniz gibi saçı açık bırakarak da kullanabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir

Cevapla

İzmir escort bayanlar Bursa escort bayanlar Ankara escort bayanlar Antalya escort bayanlar Eskişehir escort bayanlar Konya escort bayanlar Kayseri escort bayanlar İzmit escort bayanlarescort Alanya escort bayanlar Kocaeli escort bayanlar Kuşadası escort bayanlar Gaziantep escort bayanlar Malatya escort bayanlar Diyarbakır escort bayanlar Denizli escort bayanlar Samsun escort bayanlar Adana escort bayanlar Bodrum escort bayanlar Dubai escort privatmodelle berlin porn seks hikayeleri sex hikayesi porno paply.org