En Güzel İltifat Sözleri, Romantik İltifat Mesajları – İltifat Etmek

İltifat ne demek, ne işe yarar diye araştırıyorsanız sorularınızın yanıtını en romantik, en keyifli tasvirler ve birinden özel sözlerle bu yazıda bulacaksınız! Bazen gönül almak, bazen kazanılmış bir başarıyı kutlamak bazense yalnızca karşımızdaki insana verilen değeri anlatmak için kullanılır iltifat sözleri. Bu nedenle iltifat kelimeleri sıcaktır, sevinç ve sevgi doludur. Sevdiğimiz ancak her an yanında olamadığımız insanlara iltifat mesajları atarız ki özlendiklerini bilsinler… Aşık olduğumuz kadına ya da erkeğe iltifat edici sözler ile sesleniriz ki sevildiklerini bilsinler ve kendilerini özel hissetsinler… Ne güzeldir insanın sevgisine, dostlarına ya da aile fertlerine değer verip, zaman ayırıp güzel sözler sarf etmesi, onları övmesi… İltifat sözleri kısa da olsa uzun olarak da yazılsa karşınızdaki insanı derinden etkiler. Özellikle aldığınız bir hediye ile birlikte söyleyeceğiniz iltifat cümleleri sevdiğiniz insanları oldukça mutlu eder.

Sevgiliye Sorulacak Sorular

İltifat ne demek sorusunun TDK’daki ilk karşılığı; “birine güler yüz gösterme, hatırını sorma, tatlı davranma”dır. İkinci karşılığı ise, “ilgi gösterme, rağbet etme”dir. Aslına bakarsanız İltifat etmek de iltifat duymak da insan için bir nevi terapidir. Çünkü sevdiklerini güzel, övgü dolu sözlerle mutlu etmek insanın kendisini de mutlu eder. Keza birilerinin size ettiği iltifat, tüm gününüzün keyifle geçmesinin, yüzünüzde oluşacak ince bir tebessümün nedeni olur. İltifatın illa mantık içermesi gerekmez; güzel, hoş sözler silsilesidir ve abartıya ihtiyacınızın olduğu durumlarda, gerçeklik şart değildir. İnsan, iltifat edici sözler karşısında bazen doğru olmadığını bilse dahi inanmayı tercih eder, çünkü iyi hissettirir. Özellikle sevgilinize yönelteceğiniz iltifat cümleleri ilişkinizi canlandırır; tutkunuzu taze tutar. Siz de sevdiğinize iltifat etmek istiyor, ancak doğru cümleleri bulmakta zorlanıyorsanız işte sizin için derlediğimiz birbirinden özel iltifat sözleri:

 • En güzel aşk öykülerinin yazılı olduğu bir kitap gibisin sevgilim, sana hep yeniden başlamak istiyorum.

iltifat sözleri

 • Mutluluk nedir sorusuna cevabım sensin benim. Her yanım çiçek açıyor sen varken, bir gülüşün var ki dünyalara bedel!

iltifat sözleri

 • Karşımda öylece dursan bile sıradan bir günü nasıl da güzelleştiriyorsun! Sevgilimsin, dünyanın en güzel bakanısın. Hayatımda olman en büyük şansım…

iltifat sözleri

 • Hangi dizeye hangi mısraya sığar sana olan aşkım? Hangi kelimeler anlatır kokunla, gülümsemenle, bakışınla bende yarattığın dinginliği? Ruhum seninle besleniyor, çünkü özüm sensin.

iltifat sözleri

 • Seni her gün daha çok sevmem için yeni bir nedene ihtiyacım yok. Var oluş nedenim sensin benim!

iltifat sözleri

 • Aklın aklımı, kalbin kalbimi çaldı! İkisi de sende kalabilir bir tanem, ben sana aidim artık!

iltifat kelimeleri

 • Dünya üzerinde var olabilecek en güzel herhangi bir şeyden bile daha güzelsin!

iltifat kelimeleri

 • Sen bir kadının başına gelebilecek en iyi, en güzel, en özel şeysin… İyi ki benimsin!

iltifat kelimeleri

 • Hayatımın en değerli varlığı, sabahları uyanmak için tek nedenimsin…

iltifat kelimeleri

 • Yaşamak istediğim hayatı gözlerinde gördüğüm tek insansın, ömrüme bir lütufsun!

iltifat kelimeleri

Sevdiğiniz insana söylemek için seçtiğiniz iltifat sözleri kısa ve öz olsa da etkisi büyük olabilir. Özellikle ikili ilişkilerde, iltifatların daha keyifli bir birlikteliğin kapılarını sonuna dek açacağına hiç şüphe yoktur. Bazı erkekler ve kadınlar, eşlerini ya da sevgililerini şımartabileceği düşüncesiyle iltifat konusunda biraz eli sıkı davranabiliyorlar. Evet, aslında iltifat sürekli söylendiğinde değerini ve önemini yitirmeye başlar, sıradanlaşır. Ancak şu da var ki, sevgilinize gerçeğe yakın ifadelerle belli aralıklarla iltifat etmeniz, onun ilişkinize ve sevginize olan inancını pekiştirecektir. Bu nedenle siz siz olun sevdiğinize seslenirken ya da mesaj atarken iltifat cümleleri kurmayı asla ihmal etmeyin. Unutmayın, iltifat kelimeleri kısa ve gerçeğe yakın sözler olduğunda, karşınızdaki insanı bu sözlere layık olma çabasına da yöneltebilirsiniz. İltifat sevgiliye bilinçaltında; dürüst, sadık, hoşgörülü ve hatta bakımlı olma gibi bazı görevler bile verebilir.

İltifat sözleri sevgiliye sarf edilirken, doğal, sevgi dolu olmalıdır. Bu nedenle önce sevgilinizi kalbinizin derinliklerinde nasıl gördüğünüze odaklanın. İçinizdeki gerçek aşk ise zaten sevdiğiniz insanın tüm güzel özellikleri, bir bir aklınızdan geçmeye ve hatta dudaklarınızdan en tatlı iltifatlar şeklinde dökülmeye başlayacaktır. O an ağzınızdan çıkan her kelimenin karşınızdaki insanı delicesine mutlu edeceğine şüpheniz olmasın. “Ben onun ne kadar özel, kalbinin ne kadar güzel olduğunu biliyorum. Tam içimde hissediyorum, ama iltifat sözleri kısa ya da uzun olsun kelimelere dökemiyorum” diyorsanız, pek tabii sizin için derlediğimiz listemizden de faydalanabilirsiniz;

 • Bir gün olur da kendinden, kendini sevmekten vazgeçersen; sana seni sevdirecek binlerce anını anlatabilirim sana! Öylesi seviyorum seni…

iltifat cümleleri

 • Ey sevgili, sen hangi kentteysen, benim başkentim orasıdır!

iltifat cümleleri

 • Sözlerim yetmez seni anlatmaya, gözlerim kıyamaz sana bakmaya… Gözlerinin mavisinde kaybolurum, bu aşk bir ömür yeter bana.

iltifat cümleleri

 • Saklayabileceğim bir sır değil sana olan aşkım. Ben saklasam kalbime bakan her kim olursa olsun yalnızca seni görür.

iltifat cümleleri

 • Sen varsan yanımda, başkası olmasa da olur. Huzur bulduğum tek yer senin yanın…

iltifat cümleleri

 • Hayallerimin vücuda gelmiş halisin, bir bakışınla bu kalp atmaya başladı, gülüşünle yalan dünyamı aydınlandı. Seni çok seviyorum aşkım.

iltifat etmek

 • Ne gerek var ki meteorolojiye… Benim için sen gülünce güneş açar, sen ağlayınca kararır gökyüzü, yağmur başlar…

iltifat etmek

 • Çok güzelsin, koşulsuz şartsız şefkatlisin, iyi ki benim sevgilimsin. Seni çok seviyorum.

iltifat etmek

 • Öyle güzelsin ki; derin derin nefes alıyorum sayende, kalp atışım dengelensin, heyecandan ölmeyeyim diye…

iltifat etmek

 • Sana layık olan, seni överek göklere çıkararak yüceltmek değil, senin tam içinde. Seni çok seviyorum sevgilim.

iltifat etmek

 • Seninle hayattan zevk almayı öğrendim, aşkınla büyülendim. Şimdi uzaklarda olsan da hayalin yetiyor bana, bir gün geleceksin yanıma o zaman yeniden başlayacağım yaşamaya ve hayattan zevk almaya.

iltifat etmek

İltifata karşı duyarlı olan kişilerin genellikle kadınlar olduğu sanılır. Halbuki iltifat mesajları erkekleri de oldukça etkiler. İster kadın olsun isterse de erkek iltifat sözleri sevgiliye arkadaşa anneye ya da kardeşe; ilginizi, sevginizi, kısacası kalbinizi saran tüm hislerinizi aktarmak için en keyifli yollardan biridir. İltifat kelimeleri çokça duygu gerektirir. Ancak çevrenizdeki kadınlara ya da erkeklere iltifat kelimeleri sarf ederken yapmacık olmaması için ölçüyü de kaçırmamak gerekir. Böylelikle istediğiniz sonuca ve tepkiye kavuşursunuz. Unutmayın ki iltifat kelimeleri arkadaşa veya sevgiliye söylenirken kelimelerin arasında gizlendiğinde, diğer bir deyişle satır aralarına saklandığında daha da etkileyici olur. Aile fertlerinize, dostlarınıza, her gün birlikte çalışıp yorulduğunuz iş arkadaşlarınıza iltifat etmekten kendinizi alıkoymayın. Ölçüsü, yeri ve zamanı uygun olduğu sürece, iltifat kelimeleri arkadaşa sarf edildiğinde yüzündeki o keyifli gülümsemeye şahit olabilirsiniz.

Sevdiklerinize iltifat etmek için illa çok önemli nedeninizin olmasına gerek yok. Zira, sevgi, dünyadaki en büyük yapıcı güçtür. Dozunu ayarlayarak yaptığınız iltifat sözleri kısa ve öz olarak ifade edildiğinde güçlü bir tesiri olacaktır. Abartılı iltifat sevgiliye de yakınlarınıza da keyif vermek yerine, yapmacık ve belki de moral bozucu bir etki gösterecektir. İltifat kelimeleri kısa ve uzun versiyonları ile karşınızda:

 • Senden önce hayatımda kocaman bir boşluk vardı. Sen içindeki sevgi ve şefkatle o sonsuz boşluğu öyle bir doldurdun ki… Şimdi gidersen yüreğimdeki boşluğu bir daha hiç kimse dolduramaz.

iltifat mesajları

 • Gözlerimi kapayıp seni düşünüyorum. Önce saçlarının kokusu geliyor burnuma, denize hasret kuşlar gibi içime çekiyorum kokunu. Sonra gözlerinin içindeki o derin sevgiyi görüyorum ve ne kadar şanslı olduğumu anlıyorum bir kez daha.

iltifat mesajları

 • Seni anlatmaya hiçbir kelime yetmez sevgilim. Seni anlatmak için öncelikle seni yaşamak gerekir. Sen yaşandıkça mutlu eden, mutlu ettikçe sevinen ve gün geçtikçe güzelleşen şarap gibi bir kadınsın.

iltifat mesajları

 • O kadar naif ve o kadar güzelsin ki seni tabir edecek hiçbir kelime bulamıyorum. Hayatıma girdiğin ilk günden beri her şey o kadar güzel ki… İyi ki varsın sevgilim ve iyi ki benim yanımdasın.

iltifat mesajları

 • Hani aynı anda aynı şeyleri düşündüğümüz zaman yüzünde muzip bir gülümseme oluyor ya. İşte ben o çocuksu gülüşüne hayranım. Sen hiçbir zaman büyüme ve bana o küçük çocuk gibi gül hep.

iltifat mesajları

 • Ben hayatımda kimseyi senin kadar özlemedim. Gülüşünü, bakışını, kokusunu ve sesini özlediğim tek insan sensin. Yüzün kadar kalbinde o kadar güzel ki, o güzel yüzüne bakamadığım her an deli gibi özlüyorum seni.

iltifat sözleri sevgiliye

 • Bana düşlerinde bir yüz çiz deseler bu kadar güzelini aklıma bile getiremezdim. Rüya gibisin sevgilim ve ben hiç uyanmak istemiyorum senden.

iltifat sözleri sevgiliye

 • Senin kadar güzel bir kadını hak edebilecek ne yaptım bilmiyorum. Güzelliğin, zeka ile buluştuğu sevgi dolu bir kadınsın. Ve bu kadının beni seçtiği için dünyanın en mutlu adamıyım.

iltifat sözleri sevgiliye

 • Hani nasıl ilk baharda çiçekler rengarenk açar ya sen gelince öyle oluyor içim. Her yanım bahar, her yanım bayram. Sen hiç gitme benden, ben artık sensiz yapamam.

iltifat sözleri sevgiliye

 • Hayalini bile tasvir edemeyeceğim bir aşk yaşıyorum. Öyle mükemmel öyle güzelsin ki rüya olabileceğinden ve uyanmak zorunda kalacağımdan korkuyorum.

iltifat sözleri sevgiliye