Rüyada Kedi Görmek Hangi Anlama Gelir ? Rüyada Kedi Görmek Diyanet

rüyada kedi görmek

Rüyalar her ne kadar gerçekleşmesi olanaksız gibi gözükse de, bazı rüyalar öncü rüyalar olarak adlandırılır. Hem din hem de bilim açısından oldukça önemli bir yere sahip olan rüyalarımız, çoğu zaman bilinçaltımızın bize oynadığı kötü sürprizlerden ibarettir. Bazen gördüğümüz rüyalar o kadar gerçekçi gelir ki, uyandığımız zaman belli bir süre kendimize gelemeyiz.

Rüya görmek, insanlık tarihinin en başından beri en gizemli tecrübelerin arasında yer almaktadır. Daha önce hiç görmediğimiz tüm o insanları nereden tanıyor olabilirdik? Ya da en iyi bilim kurgu filmlerinde bile akla hayale gelmeyecek tüm bu senaryoyu aklımız mı uydurmuştu? Peki, gün içinde bulamadığımız tüm o huzuru dingin bir rüyada bularak nasıl bu kadar etkisinde kalabiliyoruz. Bilim adamları rüyalar için elle tutulur gerçekleri bir bir anlatsalar da, dini açıdan hala daha birçok mucizenin ya da kötü haberlerin rüyalar aracılıyla iletildiğine inanılmaktadır.

rüyada kedi yavrusu görmek

Örneğin; daha önce hiç yüzünü görmediğimiz birini rüyamızda nasıl olur da görebiliriz. Bu kişiyi mutlaka daha önce bir yerlerde görmüş olmamız gerekmektedir. Fakat bu kişiye anlık olarak baktığımız için hafızamıza kazımamışızdır. Biz, bu kişiyi hatırlamasak bile bilinçaltımız hafızamıza çoktan kazıdı bile… Yolda giderken yanınızdan geçen birine göz ucuyla bakmanız bile o insanın tüm hatlarını bilinçaltınızın kopyalamasına yeter. Böylece hiç tanımadığımız, sohbet etmediğimiz tüm bu insanlar bir şekilde rüyalarımıza dahil oluyor.

Hemen hemen hepimiz birçok farklı konuda iyi veya kötü rüyalar görmüşüzdür. Fakat, rüyalarla ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de “rüyada kedi görmek ne demek”tir. Dinimizde oldukça önemli bir yere sahip olan bu sevimli kediler neden rüyalarımıza girer? Rüyada kedi görmek hayra mı alamettir, şerre mi? İşte, sizin için hazırladığımız rüyada kedi görmek ile ilgili merak ettiğiniz her şeye yazımıda yer verdik.

Rüyada kedi görmek islami açıdan da oldukça önemlidir. Rüyada kedi görmek diyanet tarafından şu şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen kedi hizmetçi olarak yorumlanmaktadır. Yani rüya gören kişinin yakınlarından da yardım alarak rahat edeceği bir döneme gireceğinin habercisi olarak yorumlanır. Çok merak edilen rüyada kedi görmek nedir? rüyada yavru kedi görmek ne demek? ve rüyada kedi görmek ne anlama gelir? sorularının cevaını sizin için araştırdık…

Rüyada kedi görmek rüya sahibine, görülen rüyaya hatta kedinin cinsine göre bile değişiklik gösterebilir. Örneğin; rüya sahibi bir kadınsa ve rüyasında kedi görüyorsa bu rüya , samimiyetsiz ve ikiyüzlü bir erkekle tanışacağını ve bu erkeğe dikkat etmesi gerektiğini bildirir.

Eğer rüyada bir kedi ile kavga ettiğinizi görüyorsanız bu rüya ise ciddi bir hastalık geçireceğinizi fakat tüm zorluklara rağmen hastalığı atlatacağınızı işaret eder. Yine, rüyada bir kedi tarafından tırmalandığınızı görüyorsanız eğer bu rüya size, çevrenizde size karşı düşmanlık besleyen insanların bulunduğunu ve bu insanların size olan nefretlerini saklayamadıklarını iletir. Rüya sahibinin bu düşmanlarını hafife almaması ve tehlikeli olduklarını unutmaması gereklidir.

Rüyada kedi olduğunu görmek

Rüya sahibinin rüyada bir kediye dönüştüğünü görmesi, pis bir işe bulaşacağına veya rüya sahibinin bir kişinin hakkını yiyeceğine delalet eder. Rüya sahibi, özellikle bir ev kedisi olduğunu ve huzurlu bir şekilde uyuduğunu görüyorsa uzun bir süre işlerinin ters gideceğini iş ilişkilerinin bitebileceğini bildirir. Rüya gören kişinin bu dönemde çevresindeki insanlara karşı dikkatli olması önerilir.

Rüyada kara kedi görmek

Rüyada kara kedi görmek aile içinde, özellikle de kardeşlerle büyük tartışmalara girileceğini ve bu tartışma sonucu kardeşlerden birinin haneden ayrılacağına işaret eder. Rüya sahibinin bu dönemde kardeşleriyle olan ilişkilerine dikkat etmesi önerilir.

Rüyada kedi yavrusu görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek ne demek? Rüyada kedi yavrusu görmek şu şekilde açıklanır; rüyayı gören kişinin büyük fedakarlıklarla iyilik yaptığı ailesinden veya dostlarınden nankörlük göreceği veya haksızlığa uğrayacağına işarettir. Rüyada yavru kedi sevmek ise, rüya sahibinin ailesini veya dostlarını uzun süredir ihmal ettiği ve ihmal edilen kişilerin üzüldüğü anlamına gelir.

Rüyada kedi köpek görmek

Rüyada kedi köpek görmek birçok farklı şekilde yorumlanabilir. Fakat aynı anda hem kedi hem köpek görmek, rüya sahibinin çevresindeki kişilerle bir takım sorunlar yaşayacağına işaret eder. Kedi nankörlüğe maruz kalacağına, köpek ise bir dostunun sadakatini kazanacağına işarettir. Rüya sahibinin bir süre çevresindeki kişilere dikkat etmesi ve dostunu, düşmanını iyi tanıması gerektiği söylenir.

Rüyada kedi kesmek

Rüyada kedi kesmek genellikle hane içine kötü ve art niyetli kişilerin girmeye çalışacağına fakat bu kötülüklere karşı göğüs gereceğinize dalalet eder. Yine rüyada kedi kesmek yakın akrabaların vefatına da yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibine uyarı niteliğindedir. Rüya sahibinin bu dönemde attığı adımlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Rüyada kedinin öldüğünü görmek veya rüyada kedi ölüsü görmek ne demek?

Rüyada kedinin öldüğünü veya kedi ölüsü görmek, rüya sahibin uzun zamandır ona ayak bağı olan birinden kurtulacağına işaret eder. Rüya sahibi bu kişiden kurtulduktan sonra istediği zenginliğe, huzura ve feraha kavuşacaktır. Eğer rüya gören kişi uzun bir zamandır başkasının yanında çalışıyorsa bu işten ayrılacağına ve istediği gibi kendi işini yapabileceğine işaret eder.

Rüyada kedi pisliği görmek

Rüya sahibi kedi pisliğini veya kedinin pislediğini gördüyse bu, üzüntülü bir döneme gireceğini ve rüya sahibinin yanlış bir adım atacağına delalet eder. Yine, rüyada kedi pisliği görmek rüya sahibinin şirret, ahlakı bozuk bir kadın tarafından kandırılacağını ve bu kişinin uzun bir süre boyunca darlanacağını bildirir. Aynı zamanda rüyada kedi pisliği görmek büyük günahların da habercisidir.

rüyada kedi görmek diyanet

Rüyada kedi sürüsü görmek

Bu rüya genellikle aile içinde yaşanacak olan tatsızlıkların habercisidir. Dışarıdan etki eden insanlar tarafından aile hayatında çalkantılar yaşayacağını ve bu durumun uzun bir süre boyunca devam edeceğini bildirir. Rüyada kedi sürüsü görmek aynı zamanda geçmiş dönemde yapılan zinalardan dolayı ileri dönemde başının belaya gireceğine de işaret eder.

Rüyada kedi fare görmek

Rüyada fare görmek oldukça ciddi mesajlara yorumlanmakta ve bunlar ilahi mesajlar olarak adlandırılmaktadır. Rüyada fare görmek hayatınızda çok önemli olaylar olacağının açıkça habercisidir.  Rüyada hem kedi hem fare görmek ise, rüya sahibin işlerinin bozulacağını, istenmeyen ve beklenmeyen birçok olayın aynı anlarda yaşanacağını işaret eder. Rüya gören kişi uzun bir süre boyunca farkında olmadan ikiyüzlü ve riyakar insanlarla aynı ortamda bulunmak zorunda kalacaklardır. Aynı zamanda rüya sahibinin tövbe etmiş insanlara yardımının da dokunacağını bildirmektedir.

Rüyada kedi doğurduğunu görmek

Rüyada doğum yapan kedi görmek yaratıcılığı ve gücü sembolize eder. Rüya sahibinin bu dönemde işleri açılabilir ve yaratıcılığını had safhada kullanabilir demekdir. Rüyada kedinin doğurduğunu görmek aynı zamanda düğün, terfi ve çocuk sahibi olmak gibi büyük ve yeni başlangıçların habercisi olarak bildirilmektedir.

Rüyada kedi eti görmek

Rüyada kedi eti görmek pek hayra alamet olarak yorumlanmamaktadır. Rüya sahibinin helal olmayan bir işe girdiğinin veya gireceğinin mesajını vermektedir. Eğer, rüya sahibi gördüğü kedinin etini yiyorsa harama bulaştığını ve vicdan azabı ile karşı karşıya kalacağını bilmelidir.