Sudocrem Ne İşe Yarar ? Sudocrem Kullananlar Nasıl Yorumluyor ?

sudocrem

Uzun zamandır sudocrem pişik kremi olarak kullanılıyordu. Piyasaya çıkış amacının bu olmasından dolayı sudocrem kullananlar genellikle pişik gibi rahatsızlıkları bu kremle tedavi etmeye çalışıyordu. Ancak sudocrem Demet Akalın sayesinde bambaşka bir işlev kazandı denebilir. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan ünlü sanatçı kremin bir anda popüler olmasını da sağladı. Sudocrem Demet Akalın sayesinde artık cilt lekelerinin giderilmesinde de kullanılan bir ürün. Bu sosyal medya paylaşımı ardından güzellik uzmanlarından gelen onaylamalar sudocrem kullanımının gönül rahatlığıyla gerçekleşmesini de sağladı. Kadınların korkulu rüyası cilt lekeleri için artık alternatif bir çözüm daha var.

sudocrem fiyat

Sudocrem Nedir?

İrlanda’da üretilen ve özellikle bebeklerin pişik tedavisinde kullanılan sudocrem yaklaşık 80 yıllık bir geçmişe sahip. Sudocrem pişik kremi olarak oldukça da etkili bir seçenek. En yalın haliyle sudocrem nedir sorusuna bu cevapları vermek mümkün. Sudocrem ne işe yarar sorusuna bebek cildinde koruyucu bir işlev görerek idrarın cildi tahriş etmesini engelliyor cevabı verilebilir. Bu işlevi yanında cilt içinde ciddi sonuçlar elde etmenizi sağlayacak bir içeriğe sahip. Sudocrem içeriği cilt lekelerinin geçmesini ve sivilce oluşumunun engellenmesini sağlıyor. Birçok kişinin kullandığı ve olumlu sonuçlar aldığı sudocrem krem kullanılmadan önce kullanım koşullarını dikkatli bir şekilde okumakta fayda var. Son zamanların en çok ses getiren kremlerinden olan sudocrem içeriği Çinko Oksit, Menthanol B, Benzl Phenil ve saf su gibi maddelerden oluşuyor.

Sudocrem Kullanım Alanları

Dönemin popüler ürünleri arasına girmeyi başaran sudocrem cilt beyazlatma özelliğine sahip olması nedeniyle günlük kullanımını için pek uygun değil. Geceleri kullanabileceğiniz sudocrem krem ünlü isimlerin de tercihleri arasında.

 • Sudocrem ciltte meydana gelen ufak yaralanmalarda
 • Sudocrem sivilce izi tedavisinde
 • Güneş yüzünden meydana gelen cilt lekelerinde
 • Kaşıntılı egzamalarda
 • Sudocrem bebek bakım kremi olduğu için pişik tedavilerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

sudocrem sivilce

Sudocrem Kullanımı

Sudocrem kullananlar en büyük hatayı kremi gündüz vakitlerinde cildine sürerek yapıyor. Gece yatmadan önce yüzünüze sürerek kremden çok daha büyük bir etki elde edebilirsiniz. Sudocrem cilde yatmadan önce sürüldüğü zaman bütün gece derinlemesine bir tedavi uyguluyor. Aynı zamanda sudocrem cilt beyazlatma özelliği gösterdiği için bu kremi sürüp dışarıya çıkmanız pek önerilmiyor. Sudocrem kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli diğer konuysa kremin tüm yüze sürülmemesi. Yalnızca sorunlu bölgeye kremi nazik hareketlerle uygulamanız yeterli. Sudocrem sivilce izi olan bölgelere de aynı şekilde uygulanabilir. Temizlediğiniz cildinize uyguladığınız sudocrem kremi sabah ılık suyla durulayabilirsiniz. Sudocrem sivilce üzerine gereğinden fazla sürülürse cildin tıkanmasına ve sivilce artışına neden olur. Bu yüzden kullandığınız oranı dikkat etmeniz önemli. Bu kremi sivilcelerin dışında kızarıklık ve yanık olan bölgelere de uygulayabilirsiniz. Sudocrem cildin kendini yenilemesini ve acı hissinin azalmasını sağlıyor.

sudocrem kullananlar

Sudocrem Faydaları

Sudocrem sivilce üzerinde gösterdiği olumlu etkisiyle kullananların takdirini toplayan bir krem. Her ne kadar sudocrem bebek bakım kremi olsa da artık yüz içinde muhteşem bir seçenek oluşturuyor. Bu nedenle sudocrem ne işe yarar sorusuna rahatlıkla cilt sorunlarının giderilmesi diyebiliriz. Faydaları saymakla bitmeyen kremin keskin sonuçlar sunan yan etkileri de yok. Sudocrem faydaları ciltte yenilenmenin kapılarını aralıyor.

 • Cilt üzerinde koruyucu bir katman oluşturan sudocrem krem cildin korunmasında önemli bir etki sağlar.
 • Herhangi bir nedenden dolayı tahriş olan cildin kendini tedavi etmesine yardımcı olarak sürecin hızlanmasını da sağlar.
 • Sudocrem faydaları arasında iltihaplı sivilcelerin geçmesi de yer alıyor. En can sıkıcı sivilce türlerinden olan iltihaplı sivilcelere bu kremle meydan okuyabilirsiniz.
 • Sudocrem sivilce ve akne üzerinde yoğun bir çalışma göstererek kurumalarını sağlıyor.
 • Ciltte meydana gelen ve moral bozan lekelerin giderilmesine etki sağlıyor.
 • Cildin herhangi bir yerinde meydana gelen kaşıntıların hafiflemesini ve kızarıklıkların geçmesini sağlıyor.
 • Ağda sonrasında ciltte meydana gelen kızarıklık ve tahrişin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlıyor.
 • Yaz aylarında güneşin neden olduğu kızarıklıklar ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılıyor.
 • Uzun süre boyunca yatağa bağlı kalan hastalarda meydana gelen yatak yaralarının iyileşmesini sağlıyor.
 • Yara bölgesinden iyileştirici ve yatıştırıcı bir etki sağlıyor.
 • Bebeklerde meydana gelen pişiklerin geçmesini sağlıyor.
 • Ciltte koruyucu bir tabaka meydana getirdiği için pişik oluşumunun önüne geçiyor.

sudocrem faydalari

Sudocrem Fiyat

İster cilt lekeleriniz isterseniz de bebeğiniz için sudocrem kremi tercih edebilirsiniz. Sudocrem en ucuz bakım seçenekleri arasında yer alıyor çünkü fiyatı oldukça uygun. Her bütçenin rahatlıkla alıp kullanabileceği bu kremi temin etmekte oldukça kolay. Sudocrem kremi eczanelerden gidip alabileceğiniz gibi online alışveriş sitelerinden de alabilirsiniz. Aynı zamanda bebek ürünleri satan birçok mağazada da bulmanız mümkün. Sudocrem 125 gr, sudocrem 250 g ve sudocrem 400 gr şeklinde satışa sunuluyor. Her ağırlığın sunduğu fiyatta farklı ebette. Kremi alırken ihtiyaçlarınızın doğrultusunda bir seçeneği tercih etmeniz gerekli. Küçük lekeleriniz varsa daha küçük paketleri alabilirsiniz. Sudocrem 125 gr, sudocrem 250 g ve sudocrem 400 gr paketlerinden daha az miktarlarda bulmanız da mümkün. Ayrıca sudocrem yorumu alarak kullanıcılarından deneyimlerini de öğrenebilirsiniz. Bu sayede ürün hakkında gerçekçi sonuçlara ulaşabilir, ürünü kullananların memnuniyetini ölçebilirsiniz. Bilinen herhangi bir yan etkiye sahip olmayan sudocrem yorumu da olumlu şekilde ilerlese de doktorunuza danışarak oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.