Astral Seyahat Nedir, Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

astral seyahat nasıl yapılır

Bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde yapılabilen beden dışı yolculuk olan astral seyahat, piritüalizm, okültizm ve teozofi kapsamında kullanılan bir anlayıştır. Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan astral seyahat insanlar arasında fazla konuşulmaya başlandı. En çok merak edilen ise astral seyahat gerçek mi? sorusudur. Peki, astral seyahat nasıl yapılır ve astral seyahat zararları nelerdir? Astral seyahat hakkındaki tüm detayları paylaşıyoruz.

Astral seyahat nedir?

Astral seyahat, ruhun bedenden ayrılarak farklı bir boyuta geçmesine denir.  Bu geçiş sırasında kişinin bilinci açıktır ve yaptığı her şeyin farkındadır. Kişi fiziksel bedeni dışında ve başka mekanlarda zaman geçirir. Böylece tüm fiziksel engeller ortadan kalkar ve kişi ülkeler arası, gezegenler arası yolculuk yapabilir, kapalı kapılar, camlar, duvarlar gibi fiziksel nesneler ve mesafeler astral beden için sorun değildir. Birçok kişi astral yolculuk deneyimini tehlikeli bulur. Bu durumun diğer beden dışı deneyimler arasında farklı bir yeri olması, insanın bunu iradesi dahilinde gerçekleştirebilmek bildiği iddiası ve deneyim sırasında bilincin açık olmasında kaynaklanır.

astral seyahat nedir nasıl yapılır

Bazı insanlar doğuştan bu yeteneği sahiptir ve istem dışı astral seyahat deneyimleri edebilirler. Bazı insanlar için bu astral seyahati gerçekleştirebilmek için bazı özel teknikler uygulamak zorundadır.

Astral seyahat yapmak istiyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz size adım adım astral seyahat hakkında bilmeniz gereken her şeyi vereceğiz.

Astral seyahatin mantığı uykunun bilinçli yapılmış halidir. Yani uyumaktan aslında hiçbir farkı yoktur. Bu yüzden uykudan uyanamama ya da geri dönmeme gibi bir şey söz konusu değildir. Aslında her gece astral seyahat ediyoruz ama bilinçsiz olduğumuz için hatırlamıyoruz, bu seyahatin amacı bilinçli yapmak ve yaşadığımız şeyleri hatırlamak içindir. Astral seyahate çıkmadan önce başka bir şeye odaklanmak gerekiyor, tıpkı uyumadan önce artık uyuyayım da dinleneyim dediğimiz gibi.

astral seyahat yapanlar

Astral seyahat nasıl yapılır?

Astral seyahat yapacağınız zaman bedeninizin çok rahat olması gerekiyor ve hiç kimse tarafından rahatsız edilemeyeceğiniz bir odada tek başınıza olmalısınız. Böylece dikkatinizi hiçbir şey dağıtamaz.

Öncelikle kendinize inanın, bunu başarabileceğinizi bilin, korku ve endişelerden uzaklaşın, tedirginlik önünüze engeller koyar. Şunu da unutmamak gerekir ki her zaman ilk seferde başarılı olunmaz. Fiziksel bedenden ayrılırken korkarsanız ya da vazgeçerseniz yeniden bu aşamaya gelmek uzun süre zaman alabilir. Bu yüzden astral seyahat yapmak istiyorsanız korkularınızı bir kenara bırakmayı deneyin.

Astral seyahate çıkarken vücudunuzun rahatlaması ve kolay gevşemeniz için astral seyahat müziklerinden faydalanabilirsiniz. Bu müzikleri dinlemek astral seyahate geçişinizi kolaylaştıracaktır.

Astral seyahatin gerçekleşebilmesi için en önemli kriterlerden biri imgeleme yapmaktır. Yattığınız yerde sırt üstü bir şekilde uzanırken kendinizi tavanda hayal edin ve bedeninizi aşağı boşluğa doğru bıraktığınızı düşünün. Bunu ne kadar gerçekçi yaparsanız beyninizin kabul etmesi ve bedeninizin dışarı çıkması o kadar kolaylaşacaktır.

astral seyahat nedir

Astral seyahat yapmak için meditatif bir durumda olmalısınız. Bu şu demektir; hiçbir şey düşünmeden gevşeyip rahatlamalı ve aklınıza gelen herhangi bir düşünceye takılı kalmadan beyninizden geçip gitmesine izin verir halde olmalısınız. Tamamen gevşemiş olmanız oldukça önemlidir unutmayın. Vücudunuzda bir yeriniz ağrıyorsa ya da herhangi bir sıkıntınız varsa astral seyahat için daha uygun bir günü bekleyin, astral seyahat yaparken vücudunuzun hiçbir yeri gergin olmamalıdır.

Astral seyahate çıkma deneyimi yaşayacağınız gün, o gün içerisinde birkaç havuç yemeniz, et yemekten kaçınmanız, meditasyon yapmanız, sizi uygulama da sonuca ulaşmanıza yardım edecektir. Ayrıca astral seyahat deneyimi esnasında sarı renk giysiler giymek de bu konuda yardımcı olacaktır.

Astral seyahate çıktığınızda asla korkmayın, korku bedeninize geri dönmenize yol açar. Eğer böyle bir şey olursa yapabileceğiniz en iyi şey uykuya dalmak olacaktır.

Astral seyahate çıkarken kalpte aşırı çarpıntı, kulaklarda uğuldama, göbek bölgesinde rahatsız edici bir duygu gibi hisler yaşayabilirisiniz. Bu hisler son derece normaldir ve bu sizin astral seyahatten çıkmak üzere olduğunuzun işaretidir. Birçok kişi bu durumla karşılaşınca korkar ve geri döner, ancak bir daha bu noktaya gelmek kolay değildir. Bu belirtilerle karşılaşınca korkmayın. Sağlığınıza zarar verecek bir sorun olmayacaktır.

Astral seyahatteyken si ne zaman isterseniz bedeninize geri dönebilirsiniz. Bunun için sadece size yön veren düşünolması yeter.

Ayrıca, astral seyahatteyken odada ki eşyaların yerini farklı görebilirsiniz, bu da son derece normaldir.

İlk astral seyahat deneyimlerinizde odanızdan çıkmayın, sadece havada dolaşın. Kendinizi ve odayı seyredin. Astral bedeninizi yönlendiren düşüncelerinizdir. Bu konuda hakimiyet kazandıkça evinizin dışına çıkabilir ve zamanla daha uzak yerlere gidebilirsiniz, bu tamamen sizin elinizde.

Her ne kadar astral ile uzaya ve diğer galaksilere gitmek mümkün olsa da güneş sisteminden çıktıktan sonra geri dönüş konusunda sorunlar olabilir ve kaybolabilirsiniz. Bu konuda kesin hakimiyet kazanmadan böyle bir girişimde bulunmamalısınız.

Astral seyahat yapanlar bazı varlıklarla karşılaşmalarından söz eder, bu tamamen sizin elinizdedir. Eğer böyle bir amacınız varsa elbette onlarla karşılaşabilirsiniz ama böyle bir isteğiniz yoksa bundan korkmanıza gerek yok, çünkü böyle bir şey olmayacaktır.
Bedeninize dönerken ani bir sıçrama hissedebilirsiniz. Bu durumda yataktan kalkmayın ve uyumaya devam edin.

Astral seyahat bazen ilk seferde mümkün olsa da genelde bunun için çalışılması gerekir. Bu konuda sabırlı olun ve düzenli olarak çalışmalar yapmaya devam edin.

astral seyahat

Astral seyahat teknikleri nelerdir?

 • Nefes tekniği

Rahat edeceğiniz bir kıyafet giyin ve etrafta sizi rahatsız eden bir şey varsa onu düzeltin. Ardından rahat edeceğiniz bir yatağa sırt üstü uzanın. 3-4 defa derin derin nefes alın ve nefesinizi boşaltın. Bu esnada içinizden dörde kadar sayın.
Nefes alırken 1’den 4’e kadar sayın, nefesinizi tutun, 1’den 4’e kadar tekrar sayın. Daha sonra nefesinizi bırakırken birden 4’e kadar yine sayın.

 • Nefes tekniği

Burnunuza konsantre olun, nefes alıp verirken oluşan sıcaklığo ve soğukluğu hissedin. Nefes alıp verdikçe içinizden 1’den 10’a kadar sayın, eğer şaşırırsanız her şaşırdığınızda tekrar 1’den başlayın, aklınızda olan tüm düşüncelerden uzaklaşın.

 • Gevşeme

Kolay bir uyku için kasların gevşemesi gerekir. Bu yüzden astral seyahat tekniklerinden yararlanabilirsiniz. Çünkü astral seyahat için vücuttaki tüm kasların gevşetilmesi gerekiyor, bazı kasların gevşememesi halinde astral seyahate çıkmak mümkün değildir. Vücudunuzda bulunan tüm kasların adım adım gevşetmek için;

Ayak tabanından başlayabilirsiniz, ayak tabanı, parmaklar ve bileğinize kadar olan kısmı nefes alın ve tutun, tutma esnasında sıkabildiğiniz kadar sıkın ve içinizden 4’e kadar sayın ve gevşetin, nefesinizi verirken tekrar 4’e kadar sayın ve nefesi içinizden boşalttığınız zaman yine 4’e kadar sayarak 3 kez bu işlemi tekrar edin. Ardından ayak parmaklarınızı ters yöne doğru tekrar aynı işlemi uygulayın. Daha sonra sırasıyla; ayak bileğinizden diz kapağınıza kadar, diz kapağınızdan kalçaya kadar, diğer bacak içi, karın boşluğu, sırtınız, göğsünüz, sağ el parmakları bileğe kadar sonra tam tersi yöne doğru, bilekten dirseğe, dirsekten omuza, diğer kol için aynısı, kafayı göğse doğru eğerek boyun kasları, çeneyi göğse doğru eğerek çene kasları ve son olarak gözlerinizi sıkıca kapatın ve kaslarınızı gererek yüzünüzdeki kasları gevşetin. Her kası gevşetirken 3’er kere tekrarlamayı unutmayın. Uygulamayı bitirdikten sonra 3 defa derin nefes alarak nefesinizi rahatlatın.

astral seyahat deneyimleri

 • Korunma ve İmgeleme

Astral seyahati ilk defa yapacaklar çoğunlukla bundan korkarlar, daha önce böyle bir deneyim yaşamadıkları için ürkütücü gelebilir. Kendinizi bir anda bambaşka bir yerde bulacağınızı hissedin bu korku aslında normaldir. Korku ve tedirgin olduğunuz zaman astral beden korunma mekanizması olarak fiziksel bedene geri döner. Karanlık bir ortamda ses ve ışık olmadan sırt üstü uzanın elleriniz avuç içi yere bakacak şekilde uzanın. Nefes kontrolünü yaparak gözünüzün önüne gelen anlamsız şekilleri 10 dakika boyunca hiçbir yorumda bulunmadan izleyin ve görüntüleri takip edin. Bu esnada kendinizi kristal bir şeyden yapılmış saydam olarak hayal edin. Bulunduğunuz boşlukta ufak bir nokta şeklinde ışık olduğunu ve gittikçe bu ışığın büyüdüğünü düşünün. Işığın başınızdan başlayarak tüm vücudunuzu kapladığını ve etrafınıza ışık yaydığını hayal edin. Işık vücudunuza girdiği anda serin suyun başınızdan aşağı yayıldığını hissedin. Bu arada boşlukta hayal ettiğiniz ışığın sadece beyaz renk olduğunu düşünün eğer başka renk hayal ederseniz çalışmayı bırakın başka bir zaman tekrar deneyin.

 • Rüya Günlüğü

Rüya göreceğiniz için yatağınızın yanında bir defter tutmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece  gördüğünüz rüyaları uyandığınız an unutmadan deftere yazabilirsiniz. Çünkü daha sonra yazmak isterseniz unutabilirsiniz. Rüyalar astral boyuttayken gerçekleşir, bilinçaltınızdan gelen bilgiler olduğu için hemen unutulabilir.

 • Çıkış belirtileri

İyi bir şekilde konsantrasyon olursanız, nefes teknikleri ve hayal gücünüzle birlikte bir süre sonra vücudunuzdaki tüm kaslar gevşer, hatta hücrelerinizin uyuştuğunu ve onları hissedemediğinizi bile fark edersiniz. Ama bu esnada hücrelerinizi ve kaslarınızı hissetmek için uğraşmamanız gerekiyor eğer, dikkatinizi başka bir yöne çevirirseniz bu aşamaya kadar yaptığınız her şey boşa gider. Ayrıca, kulağınızda bir uğuldama, tüm vücutta karıncalaşma, baş dönmesi ya da vücudun spiral bir şekilde dönmeye başlaması astral seyahatten çıkışın belirtisidir. Bu etkilerde hafifleme olursa nefes sisteminizi bozmadan nefesinizi tutun ve hayalinize kaldığı yerden devam edin

 • Çıkış deneyleri

Burada herkes farklı bir yöntemle astral seyahatten çıkış sağlar. Biz sizlere birkaç teknik sunacağız, siz hangisini tercih edeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz.

astral seyahat gerçek mi

Astral seyahatten çıkış tekniği 

Çoğu insan kendi yöntemini kullanır. Bu şu demektir; yemek yanıyor ocağı söndürmeliyim, evde hırsız var kalkmalıyım ya da tuvalete gitmeliyim gibi. Bu emirleri verdiğiniz zaman fiziksel beden gevşer ve cevap vermez böylece astral beden bu emirlere cevap verebilmek için harekete geçer.

2.Astral seyahatten çıkış tekniği 

 • Gökyüzünde bir ipin asılı olduğunu hayal edin ve elinizi uzattığınız zaman o ipe yetişebileceğinizi düşünün.Astral ellerinizle o ip sayesinde yukarı doğru çıkacağınızı hayal edin.
 • Vücudunuzu karanlık bir hücrede vücudunuzunçine hapsolmuş olduğunu hayal edin, vücudunuzun içindesiniz ve bir yerde ışık var o ışık çıkış yeri. Bir merdiven sayesinde buradan çıktığınızı hayal edin.
 • Kendinizi yine bir hücrede hayal edin ve buradan tek bir çıkış var, içeriye soğuk bir su doluyor. Soğuk suya sırt üstü kendinizi bıraktığınızı hayal edin ve bu şekilde yükselerek çıkışa ulaştığınızı imgeleyin.
 • Ayakta durduğunuzu düşünün ve çevredeki tüm ayrıntıları görmeye çalışın, çevredeki ayrıntıların size aktığını hayal edin eğer ki, bunu başarabilirsenizastral seyahatten çıkış yapmış olursunuz.
 • Vücudunuzdaki kaslardan birinin kasılı olduğunu düşünün ve astral bedeninizi tutuyor, bu kasın gevşemesiyle birlikte astral bedeniniz boşluktan aşağı doğru düştüğünü hayal edin.
 • AleisterCrowley’in öğrencilerine öğrettiği teknikte şunu belirtir; odanızdaki duvarda bir kapı oluşturun ve bu kapının üzerinde sizin için anlamlı bir simge hayal edin. Daha sonra kendinizi o kapıdan dışarı çıkarken hayal edin. Crowley’e göre kapıdan geçebilirseniz astral seyahatten çıkış yapmışsınızdır demektir.

astral seyahat zararları

Astral seyahat zararları nelerdir?

Astral seyahat sırasında oluşabilecek herhangi bir tedirginlik, şüphe ya da korku kişinin arada kalmasına neden olur ve bilincin yeri sabit kalarak fiziksel beden ile iletişim kesilir.

Astral seyahat zararları arasında en önemli olanlardan birtanesi bedenin kalp krizi geçirerek seyahatin sonlanmamasıdır. Bunun nedebi, geçiş esnasında fiziksel bedenin aşırı gürültü, sarsıntı ya da başka bir kişi tarafından uyandırılmaya çalışılması astral seyahat eden kişinin fiziksel bedenine zarar vererek kalp krizi geçirmesine yol açar.

Astral seyahatleri birden fazla yapmak alışkanlık ve ilerisi için takıntı haline getirir. İnsan beynini olumsuz yönde etkileyerek ciddi bir bağımlılık duygusu yaratır. Bunun sonucunda insanlar uyku bozuklukları yaşar, sürekli uyuma isteği içerisinde olur ya da hiç uyumak istemezler.

Astral seyahatin diğer önemli zararlarından birisi de psikolojik sorunlar yaratmasıdır. Astral bedenleri ile gezdikleri yerleri ve orada geçirilen sorunsuz zamanı gören kişiler gerçek dünyayı çağdışı ve eski görebilir ve astral dünyadaki uçmak, camlardan geçmek gibi etkileri gerçek hayatta da yaşamak isteyebilir, gerçek hayatta mümkün olmayan bu durum karşısında astral dünyaya özel ve aşırı istek oluşur. Böylece buna bağlı olarak oluşan psikotik sorunlar meydana gelir. Astral seyahat sonunda oluşan psikolojik sorunlar, beyin hücrelerini yüzde 1.5 oranında zarar görmesine neden olur.

Astral seyahatin son zararı ise, astral seyahatte kalmaktır. Kişi geri dönüş yapamayabilir. Bunun en büyük örneği ise, Amerika, Kore, Florida ve İtalya’da astral seyahatten bitkisel hayata geçiş yapan onlarca insanın bulunmasıdır.