2018 En Güzel İğne Oyası Modelleri – İğne Oyası Örnekleri

Yıllardır yapmaktan sıkılmadığımız, her renk ve şekli ile karşımıza çıkan iğne oyası örnekleri, son dönemlerde yine gündemimize hızlı bir giriş yaptı. İlk başlarda sadece başörtülerini süsleyen iğne oyaları 2018 yılında bakalım daha nerelerde karşımıza çıkacak. Haydi, gelin iğne oyası yapımı nasıl bir sanat alanına dönüşüyor inceleyelim.

Havlu kenarı iğne oyaları

 • Gölgeli çiçek iğne oyası modeli

iğne oyası örnekleri

İğne oyası modelleri 2018 yılında, özellikle çeyiz hazırlayanların bayılacağı bu iğne oyası havlu kenarı, her genç kızın çeyizinde olmasını isteyeceği türden.  İğne oyaları genelde sade olan havlulara işlenir, çünkü gösterişi ortaya çıkartacak olan, sadece sizin el emeğiniz. Örnekteki gibi birbirine uygun renkler kullanılmalı. Aynı zamanda da buradaki gibi bir kurdele ile de daha gösterişli iğne oyası havlu örnekleri oluşturabilirsiniz.

 • Açık gül iğne oyası modeli

iğne oyaları 2018

İğne oyası havlu modelinin daha cazip görülmesine olanak sağlıyor ancak seçeceğiniz örnek bu konuda daha önemli. Eğer gösterişli bir havlu sahibi olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken büyük ve net iğne oyası örnekleri bulmalısınız. Buradaki örnekte olduğu gibi, görünümü şık ve etkili olan modeller her zaman daha çok ilgi görecektir.

 • Çiçek demeti iğne oyası modeli

iğne oyası örnekleri 2018

Eğer birden fazla el işi tekniği biliyorsanız bunu güzelce harmanlayıp yeni bir iğne oyası havlu örneği çıkarmak sizin elinizde. Özellikle iğne oyaları 2018 yılında daha fazla malzeme ve teknik ile birleştirilerek yapılıyor. Buradaki örnek havlu kenarında göreceğiniz gibi, hem tığ işi hem de iğne oyası havlu örnekleri oluşturmak çok kolay.

 • Çılgın çiçekler iğne oyası modeli

iğne oyası havlu kenarı

İğne oyası modelleri yeni yıl ile beraber daha hareketli, daha çok gerçeğe yakın yapılıyor. Eğer kendinden desenli bir havlu üzerine iğne oyası örnekleri çıkartacaksanız ilk yapmanız gereken, örnek model ile havlu deseni arasındaki uyum olmalı. Aynı desende işler ortaya çıkartabilirseniz daha çok gözlere hitap eden bir el işi yapmış olacaksınız. Unutmayın iğne oyası havlu kenarı bu sene trend olacak.

 • Nazar Boncuğu iğne oyası modeli

iğne oyası modelleri 2018

Bu modeli özellikle yeni ev kuranların ya da yeni evine taşınan kişilere hediye amaçlı yapılmasını öneriyoruz. Çünkü buradaki iğne oyası havlu kenarı tam da verilmek istenen mesaja uygun olacak. Ancak bu örneğin daha etkili olabilmesi için beyaz veya krem rengi havlulara yapılması gerekir. Eğer desenleri olan bir havlu için tercih ederseniz oluşan görüntü çok tatmin edici olmayabilir. Unutmayın ki bu iğne oyası havlu hediye edilecek.

Yazma ve tülbent için iğne oyaları

 • Minik tavus kuşu iğne oyası modeli

iğne oyası yapılışı

Yeni iğne oyası modelleri farklı kullanım alanlarına da uygulanabiliyor. İlk örnekte havlu kenarı için işlenen tavus kuşu modeli bu sefer en güzel yazmaları süsleyecek. Özellikle yeni gelin olan ve saçı kapalı olan arkadaşların özel günlerde gönül rahatlığı ile kullanabileceği iğne oyası yazma birbirinden canlı renkler ile yapılarak, tam anlamı ile büyüleyici olmuş.

 • Barış eli iğne oyası modeli

iğne oyası örnekleri

İğne oyası yapımı ilk başlarda hep zor, ancak sürekli pratik yapma ile diğer işlerde daha da kolay bir hal alıyor. O nedenle buradaki örnek, iğne oyası nasıl yapılır diye merak edenler için. İster başörtüsü, ister masa örtüsü isterseniz de herhangi bir kıyafetin süslemesinde kullanabileceğiniz bu iğne oyası yapılışı nedeni ile size kolaylık sağlayacak.

 • Gökkuşağı çiçekleri iğne oyası modeli

iğne oyası örnekleri

İğne oyası yazma örnekleri bu yıl tam anlamı ile hepimizin içini ısıtacak cinsten olacak. Bu örneği özellikle iğne oyası modelleri yeni olsun diyenler yapmalı. Önemli detay ise beyaz yazma veya tülbentlere yapmanız. Renk cümbüşü yaşatacak bu iğne oyası fular olarak da kullanılabilecek kadar zarif bir iğne oyası modeli.

 • Saman sepeti iğne oyası modeli

iğne oyaları 2018

Büyük bir zevk ile yapacağınız ve çok beğenilecek bu yeni iğne oyası modelleri ile istediğiniz her eşyanızı süslemeniz mümkün. Tek yapmanız gereken iğne oyaları 2018 yılında nasıl değişikliğe uğramış ve siz bunu kendi örneklerinizle nasıl harmanlayabilirsiniz. Özellikle sade bir şekilde giyindiğiniz kıyafetlerde bu örnek ile yapılan başörtüsünü kullanabilirsiniz.

 • Baklava iğne oyası modeli

iğne oyaları 2018

İğne oyası tülbent modelleri için şahane olacak bu baklava modeli, yapması keyifli ancak biraz zor bir model. Karadeniz iğne oyası olarak da adlandırılan model, yeni gelin adayları için hazırlanıyor. Özellikle söz kesme, yüzük takma gibi adetlerimizin gerçekleştirildiği o özel günlerde kullanılan bu iğne oyası örnekleri 2018 trendleri arasında olacak.

 • Çam ağacı iğne oyası modeli

iğne oyası örnekleri 2018

İğne oyası yazma örnekleri için değişik örneklerden biri olan çam ağacı, birbiri ile uyumlu, sıcak tonlardaki renkler ile yapılmalı. Özellikle de beyaz renkteki yazma veya tülbentler tercih edilmeli. Bu şahane örnek, başörtüsünde olabileceği gibi iğne oyası havlu modelleri içinde kullanılabilir. Örneğin çocuk odası havlu kenarı için bu tarz modeller daha ilgi çekici oluyor.

Aksesuar Süslemeleri için iğne oyaları

İğne oyası örnekleri 2018 yılında en çok genç kadınları sevindirecek türden. Çünkü yeni iğne oyası modelleri en çok aksesuarlar yer alıyor.  Özellikle iğne oyası fular, iğne oyası kolye, iğne oyası boncuklu bileklik örnekleri insanı kendine hayran bırakacak kadar güzel. Haydi, gelin iğne oyası modelleri 2018 yılında ne şekillere bürünmüş inceleyelim.

 • İğne oyası fular modelleri

iğne oyası örnekleri

İğne oyası yapılışı her kadının öğrenmesi gereken şahane bir el işi. İstediğiniz her türlü eşyanıza yeni iğne oyası modelleri ile farklı havalar katabilir ve kendinize şahane aksesuar olacak iğne oyası fular yapabilirsiniz. Buradaki örneklerde olduğu gibi çeşitli aparatlar yardımı ile modern bir fular yapabilirsiniz. İster püskül isterseniz de uç kısımlara da iğne oyası yazma örnekleri için gösterdiğimiz modellerden süslemeler yapabilirsiniz.

 • İğne oyası Kolye modelleri

iğne oyası örnekleri

İğne oyası tülbent ve iğne oyası yazma örnekleri aynı zamanda genç kızların şahane iğne oyası kolye tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Herhangi bir iğne oyası yapımı öğrenildiğinde, bu örneği farklı yerlerde de kullanabiliyorsunuz. Kadınların boyunlarına taktığı tasma model kolyeler için şahane bir seçim, iğne oyası olacak. Eğer hala iğne oyası nasıl yapılır bilmiyorsanız, bir an önce iğne oyası yapılışı hakkında araştırmalara başlayın. Eğer büyük ve sallantılı kolyeler seviyorsanız, örnekteki gibi iğne oyası boncuklu kolye aparatları edinin. Aparat etrafına iğne oyası yazma örneklerinden birini işleyin ancak mutlaka gösterişli büyük bir örnek seçimi yapın.

 • Saç tacı iğne oyası modelleri

iğne oyası örnekleri

Saç bakımına verdiğimiz önemi, saç aksesuarlarına da veriyoruz. Bu kadar sevdiğimiz saçlarımıza neden iğne oyası örnekleri 2018 yılı modellerinden bir taç yapmayalım ki. İster hazır saç taçlarını iğne oyası modelleri yeni yıl örnekleri ile donatın isterseniz de hazır taç kullanmadan sıfırdan kendiniz iğne oyası boncuklu modeller üretin. Hem el emeği hem de şık bir aksesuar sahibi olmak bu kadar kolay olacak.

 • Küpe ve bileklik iğne oyası modelleri

iğne oyası örnekleri

İğne oyası modelleri 2018 yılında her eşyanın içerisinde bulunacak diye başlamıştık bu yola değil mi? İşte şimdi iğne oyası havlu modelleri kendimize şahane küpe ve bileklikler hazırlayacağız. Kıyafetlerinize göre istediğiniz renk ve aksesuarı kullanarak benzersiz takılar yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle iğne oyası nasıl yapılır bunu öğreniyoruz. Eğer bildiğimiz bir el işi ise, hemen iğne oyası kolye, iğne oyası tülbent ve iğne oyası havlu örnekleri için araştırma yapıyoruz. Çünkü bu konulardaki örnekleri kullanarak kendimize yenilerini hazırlayacağız.

Dikkatinizi Çekebilir >> Havlu Kenarı Örnekleri