Birbirinden Güzel Oya Örnekleri – 2018 İğne Oyası Örnekleri

oya örnekleri göster

Oya Örnekleri

Oya örnekleri kullanıldığı yerlere göre değişen ve farklı bir havası olan pek çok çeşitten oluşuyor. Çok sık kullanılan oya örnekleri yeni alanlara yönelerek iğne oyası, boncuk oyası ve ip oyası örnekleri yardımıyla pek çok eşyayı süslemeye devam ediyor. Eğer sizler de oya örnekleri konusunda farklı model arayan ve yeni figürler ortaya çıkarmak için uğraşanlardansanız; oya türlerine göre detaylı olarak listelediğimiz güzel oya örnekleri çok işinize yarayacak.

İğne oyası örnekleri

İğne oyası örnekleri 2018 yılından itibaren pek çok alanda ön plana çıkan oya modellerinden biri oluyor. Yapımı oldukça zor ve zahmetli olan bu oya çeşidi için değişik kurslara gitmeye başlayan kadınların pek çoğu sadece kullanım veya çeyizlik iğne oyaları hazırlarken diğer kesim işin ticaret boyutuyla da ilgileniyor çünkü zor olmasından kaynaklı satış fiyatı da baya yüksek meblağlara denk geliyor. Kullanım alanlarına göre iğne oyası örneği ve yapılışı hakkında görseller içeren listemiz işinize yarayabilir.

 • Havlu kenarı iğne oyası örnekleri

oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri

Oya örnekleri yeni trendi olan iğne oyası en çok çeyizlik kullanımlarda havlu kenarlarını süslüyor. Bu konuda farklı modelleri görebilmek için iğne oyası örnekleri indir diyerek internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Görselde yer alan iğne oyası örnekleri 2018 yılının en beğenilen havlu kenarı modelleri oluyor.

 • Takı için iğne oyası örnekleri

oya örnekleri

İğne oyası örneği ve yapılışı olarak diğerlerinden ne kadar zor olursa olsun, zarif ve şık duruşu nedeni ile bu yıl pek çok kadının boyun, kulak ve bileklerini süsleyecek. Farklı kıyafetlerin süslenmesinde de kullanılan iğne oyaları aynı zamanda broş, gömlek yakası ve çantaların da vazgeçilmez aksesuarı olacak. Farklı tarzlardaki yeni oya örnekleri ile kendinizden oldukça bahsettireceğiniz takı modelleri için görselleri incelemeniz yeterli.

 • Yazma kenarı iğne oyası örnekleri

oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri oya örnekleri

Yazma kenarı iğne oyası eski dönemlerden günümüze kadar en çok kullanılan örneklerden oluyor ve asla modası geçmiyor. Genellikle çeyizler veya özel günler için hazırlanan bu modeller için iğne oyası örnekleri indir diyerek daha pek çok örneğe ulaşabilirsiniz. Çeyizlerin ana parçası iğne oyası yazmalar yapması zor işlerden olduğu için hazır almak isterseniz oldukça yüksek fiyatlar ödemeniz gerekir. Bu nedenle eğer hala iğne oyası bilmiyorsanız öğrenmenizde fayda var.

 • Fular iğne oyası örnekleri

çiçekli oya örnekleri çiçekli oya örnekleri çiçekli oya örnekleri çiçekli oya örnekleri çiçekli oya örnekleri

Özellikle genç kadınların fazlası ile beğendiği yeni oya örnekleri arasında bulunan fular iğne oyaları yaz aylarında pek çok kadının kullandığı bir aksesuar haline gelecek. İstenilen renk ve boyutlarda hazırlanan bu fularları boncuk ve püskül süslemeleriyle de daha şık hale getirebilirsiniz.

 • Oda takımları iğne oyası örnekleri

oya örnekleri göster oya örnekleri göster oya örnekleri göster oya örnekleri göster oya örnekleri göster

İşte en zor oya örnekleri ve modelleri anlatımlı kısım burası çünkü ev dekorasyonunda kullanılan örnek iğne oyaları yapım olarak fazlaca zor ve zahmetli örneklerden oluşuyor. Diğer oya örnekleri anlatımlı videolardan kolayca anlaşılabiliyorken, bu takımlar için gerçekten iyi bir el işçisi olmanız gerekiyor. Mutfak, salon ve yatak odalarının süslenmesinde kullanılan zarif modeller piyasa da oldukça yüksek fiyatlara alıcı da bulabiliyorken, kendi takımımı kendim yapacağım diyenler bir takım için en az 5-6 ayını harcayabiliyor.

Boncuk oyası örnekleri

Oya örnekleri boncuklu modeller sıklıkla tercih edilen, yapımı iğne oyasına göre daha basit olan örneklerden oluşuyor. Boncuk oya örnekleri genellikle süsleme alanında da oldukça tercih edilen oya modellerinden olduğu için, yaratıcılığınızı kullanarak pek çok alanda oyalarınız ile değişiklikler yaratabilirsiniz. Pek çok alanda kullanılabilen boncuk oya örnekleri modelleri kullanım alanına göre listemizde detaylı olarak bulunuyor.

oya örnekleri facebook  oya örnekleri facebook  oya örnekleri facebook  oya örnekleri facebook 

Daha gösterişli ve parlak oya örnekleri göster diye arama yapıldığında karşınıza çıkacak oya örnekleri boncuklu havlu kenarları oluyor çünkü artık düz dantel oyalar havlularda boş kalıyor ve dantel ile boncuk birleştirilerek şahane modeller ortaya çıkarılıyor. Şerit oyası örnekleri gibi veya metrelik boncuktan yapılan örnekler gibi gösterişi bol, oldukça şık havlular elde edebilirsiniz.

 • Takı için boncuk oyası örnekleri

oya örnekleri boncuklu

Şerit oyası örnekleri veya çember oyası örnekleri değiştirilerek pek çok takıya uyarlanabiliyor. Sadece ip oyası örnekleri takılarda boş kaldığı için genellikle değişik kesimlerde ve renklerde boncuklar kullanarak istediğiniz takıyı kendi elinizle örebilirsiniz.

 • Yazma kenarı boncuk oyası örnekleri

oya örnekleri ve modelleri anlatımlı  oya örnekleri ve modelleri anlatımlı  oya örnekleri ve modelleri anlatımlı  oya örnekleri ve modelleri anlatımlı 

Oya örnekleri ve modelleri anlatımlı izlendiğinde anlaması en kolay örnekler boncuklu modeller olur. Hem yapımı kolay hem de çok zevkli olan bu oya türü, günlük kullanımdaki yazma veya çember oyası örnekleri için sıklıkla kullanılır. Bu örnekler için tek sıkıntı, dikkatli olmanız ve boncuk sayı takibini iyi yapmanız gerekmesi. Çünkü bazı oya örnekleri anlatımlı izlenirken boncuk sayısı kaçırılıp örneğe eksik ya da fazla konulabiliyor.

 • Oda takımı boncuk oyası örnekleri

oya örnekleri 2018 görseller 

Farklı tasarımları seven kadınların mutlaka denemesi gereken boncuk oyası oda takımları genellikle tığ yardımı ile örülürken, kullanılan boncuk çeşidi ve rengine göre değişik tasarımların ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Son yılların gözdesi boncuk örgüsü takımları sizler için derledik.

 • Fular boncuk oyası örnekleri

oya örnekleri 2018 görseller 

Çiçekli oya örnekleri veya oya örnekleri 2018 görseller üzerinden bulabileceğiniz tüm boncuklu oyaları fular süslemesinde kullanabilirsiniz. Yalnız çoğu boncuk oyası örneği önce ip üzerine örülür daha sonra yazma ya da fulara dikilir. Eğer bu durumu bilmiyorsanız incelediğiniz örnekleri dikkatli inceleyip daha sonrasında model çıkartmaya başlayabilirsiniz. Günlük kullanıma oldukça uygun olan bu fularlar ile kıyafetlerinizi hoş bir şekilde kombinleyebilmeniz mümkün.

İp oyası örnekleri

Oya örnekleri facebookinstagram gibi sosyal medya araçları üzerinden aratıldığında karşınıza çıkan kolay oya örnekleri anlatımlı veya anlatım olmadan kolayca yapılabilecek modellerden olur. Bu örneklerin genellikle %50’den fazlası ip oyası olduğu için hem yapmak basittir hem de modeli ilk görüşte anlamak. İp çeşidine göre aynı model farklı örneklere öncülük edebilir ve bu konuda sizin yaratıcılığınız oldukça önemli. En çok kullanılan ip oyası modelleri de grupladığımız listede mevcut.

 • Havlu kenarı ip oyası örnekleri

güzel oya örnekleri  güzel oya örnekleri  güzel oya örnekleri 

Havlu kenarı ip oya örnekleri modelleri oluşturulurken genellikle dantel ipi dediğimiz mat veya parlak beyaz/krem iplik tercih edilir. Farklı kalınlıkları ve renkleri mevcut olan bu ip ile daha pek çok oya çeşidi yapılabiliyor. Bu tarz modelleri incelerken oya örnekleri göster diyerek internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

 • Oda takımı ip oyası örnekleri

güzel oya örnekleri  güzel oya örnekleri  güzel oya örnekleri 

Hem dantel örgü modelleri için kullanılan ipler, hem de kalın örgü ipleri ile oluşturulan değişik renk ve ebattaki ip oyası örnekleri ile özellikle salon takımları, perde uçları, sehpa örtüleri hazırlanabiliyor. Yapmanız gereken tek şey, seveceğiniz bir model bulup onu kendi salon takım renginize uyacak olan ip ile örmek.

 • Takı için ip oyası örnekleri

ip oyası örnekleri

Genç kızların bayılarak kullandığı ve güzel oya örnekleri uyarlaması ile elde edilen bu takılar size farklı bir hava katacak. İster sıradan bir kıyafeti zenginleştirmek için kullanın isterseniz de daha farklı tarz yaratmak için kullanın, tercih sizin. Bu tarz oya örnekleri facebook gibi sosyal medya ağları üzerinden de kolayca ulaşılabilen modellerden oluyor.

 • Yazma kenarı ip oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri iğne oyası örnekleri iğne oyası örnekleri iğne oyası örnekleri iğne oyası örnekleri iğne oyası örnekleri

Kolay oya örnekleri anlatımlı paylaşımlara ihtiyaç duyulmadan yapılabilen ve genellikle ip oya modellerinden oluşur. Yazma/çember kenarına kolaylıkla yapılabilen ve genellikle parlak iplikler ile yapılan kenar oyaları kısa sürede bitirilebilen ve yıkama, ütüleme gibi durumlarda kolay kolay bozulmayan oya çeşitleri olduğu için günlük kullanıma fazlası ile uygun.

 • Fular ip oyası örnekleri

fular oya örnekleri

Oya örnekleri 2018 görseller arasında çok fazla sevilen ip oyaları karşınıza çıkacak. Farklı kullanımları ile karşınıza çıkacak bu oya örnekleri hem yapımı kolay hem de kullanması zevkli olan pek çok fular süslemesinde de kullanılıyor.

 • Ev dekorasyonu için ip oyası örnekleri

ev dekorasyonu oya örnekleri ev dekorasyonu oya örnekleri

Çiçekli oya örnekleri farklı kalınlıklarda iplikler ve renkler kullanılarak ev dekorasyonunda süsleme yapmak için kullanılabilir. Genellikle kalın örgü ipleri ile yapılan değişik battaniye, yastık, pano, kapı süsü, sepet süslemeleri hatta ve hatta örgü perde bile yapabilirsiniz.

Kasnak oya örnekleri

Özel bir ip ve kasnak yardımı ile yapılan bu oya örnekleri oldukça şık modellerin oluşmasını sağlıyor. Genellikle havlu kenarı ve örtülerde kullanılan kasnak oya örnekleri 2018 yılında trend olan modelleri sizler için derledik.

 • Havlu kenarı kasnak oya örnekleri

iğne oyası örnekleri indir iğne oyası örnekleri indir iğne oyası örnekleri indir iğne oyası örnekleri indir

Oldukça gösterişli modelleri, salon ve yatak odanızda görsellik açısından tercih edebilirsiniz. Farklı renkler ile yapılarak banyo takımlarına da uyarlanabilen kasnak oyası havlu kenarı örneklerini inceleyebilirsiniz.

 • Masa/sehpa örtüsü kasnak oya örnekleri

masa örtüsü oya örnekleri

Özellikle parlak boncuklar ile yapılan bu oya örnekleri takım halinde yapılarak salonlarda kullanılabildiği gibi, tek tek yapılarak da kullanılabilir. Oldukça modern ve şık tasarımlar elde edilen kasnak oya örnekleri özellikle sayı ve sıra takip edilerek yapılan hem çok zevkli hem de meşakkatli oya örneklerinden olduğu için yaparken dikkatli olmakta fayda var. Aynı zamanda bu oya örnekleri yıkama açısından da oldukça zor olduğu için, diğer örnekler gibi temizlenmez. Özenli ve dikkatli bir şekilde yapılan modeli, özel günlerde kullanmanız da fayda var.

 • Ev dekorasyon süslemeleri kasnak oya örnekleri

farklı oya örnekleri

Farklı kasnak çeşitleri bulunuyor ve bu ev süslemeleri için genellikle çivili kasnaklar tercih edilir. Peçetelik, pano, süs eşyaları yapmanıza yardımcı olan kasnakları tuhafiyelerden bulabilirsiniz. Yapılan süsleme eşyaları için örnek modeller aşağıdaki gibi.

Diğer oya örnekleri

Oya örnekleri iğne, boncuk veya tığ işi örnekleri gruplandırmamızın dışında pek çok alanda da kullanılabiliyor. Önemli olan tek şey, sizin ne yapmak istediğiniz ve hangi oya çeşidi ile yapmak istediğiniz. Diğer oya örnekleri hangi alanlarda kullanılıyor diye merak edenlere hemen bir liste oluşturuyoruz.

 • Dantel masa/sehpa örtüleri şiş oya örneği

şiş oya örnekleri

Dantel oya örnekleri genellikle ince ip ve tığ yardımı ile örülür ancak gelenekselleşen örgülerden sıkılan kadınların son gözdesi, beş şiş yardımı işe örtüler örmek. Görsellerde de gördüğünüz gibi gayet zarif modeller elde edilebiliyor.

 • Kıyafet/eşya süsleme

kıyafet oya örnekleri

Kullandığınız kıyafetlerin veya eşyaların tamamı ya da bir kısmını iğne oyası, tığ işi veya boncuklar ile süsleyerek yenileyebilirsiniz. Basit örgü oya çeşitleri ile farklı bölümlere desenler, işlemeler çıkartarak yepyeni ve farklı bir kıyafet veya eşya elde edebilirsiniz.

 • Ev patiği yapma

patik oya örnekleri patik oya örnekleri

Her boyda kalın ip kullanılarak tığ oyasından veya şiş oyasından kendinize ve ailenize ev botu, terliği yapabilirsiniz.

 • Mutfak için yapılan örtüler

mutfak oya örnekleri mutfak oya örnekleri

Mutfakta bulunan pek çok eşyanızı tığ işi ip veya boncuk oya örnekleri ile donatarak yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Kadınların en çok mutfakta kullandığı oya örnekleri arasında çiçek desenli ip oyalarından yapılan masa örtüsü, tutacak, sandalye kılıfı hatta çaydanlık örtüleri de bulunuyor.