Burç Tarihleri ve Özellikleri – Burçlar ve Tarihleri – 2018

burç tarihleri

Astrolojide birçok kişinin ilgisini çeken burçlar bazı konular hakkında size uyarıcı sinyaller veriyor. Her burcun kendine has özellikleri olduğu gibi burç tarihleri bu özellikleri etkiliyor. Doğum gününün ve doğum saatinin bir hayli önemli olduğu burçlar gezegenlerin yani gökyüzünde gördüğümüz yıldızların etkisi altında kalıyor. Bu etkilerin dereceleri ve çeşitleri ise burçların özelliklerini belirliyor. Genel hatlarıyla sunulan bu özelliklerde kişisel bir yorum yapmak elbette mümkün değil. Her burçtan milyonlarca kişinin olduğunu varsayarsak bunun genel çerçevede kalması oldukça normal. Burçlar ve tarihleri meraklısına küçük ipuçları da vermiyor değil. Her zaman nokta atışına ulaşmanızın mümkün olmadığını da söylemekte fayda var. Eğer burçların özelliklerini bu genel hatlardan alıp daha detaylı bir noktaya taşımak isterseniz o burcun doğum saati, doğum haritası ve yükselen burcu gibi özelliklerine göz atmanız gerekiyor. Bu özelliklere baktığınızda bilgileri bir öncekine göre detaylandırmak daha mümkün. Burçların tarihleri burç detaylarının kişiselleşmesinin başlangıcı olarak görülebilir. Bu tarihlerin devamında yer alan en önemli nokta ise saat. Doğum saatiniz size yükselen burcunuzun ne olduğu hakkında bilgi veriyor. Her insan burcunun genel özelliklerinden az ve ya çok taşıyor. Detaya inildiğinde ise bu özellikleriniz tam anlamıyla uyuşmuyorsa yükselen burcunuzun özelliklerine bakmanızda gerekiyor. Yükselen burcunuzun özelliklerini taşıyor olma ihtimaliniz fazla.

burçlar ve tarihleri

Burç Tarihleri Ve Özellikleri

Her burcun kendine has özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin temel sebebi ise tarihler. Doğum tarihiniz hangi burçtan olduğunuzu söylüyoruz. Burç tarihleri 2018 yılı için size önemli bilgiler de veriyor olabilir. Doğduğunuz tarihe göre bakarak burcunuzu ve burcunuzun özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs
İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu: 23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu: 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu: 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu: 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu: 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu: 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

burç tarihleri

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burcun asıl ilişkisi doğum saatiniz ile. Doğduğunuz an ufuk çizgisinden yükselmeye başlayan ve doğumunuzun sonlarına doğru yükselmeye başlayan takım yıldızlarının astrolojide isimlendirmesi olarak da ifade edilebilir. Bu takım yıldızları o an sizin hangi yükselen burçta olduğunuz hakkında bilgi veriyor. Yükselen burçta bu nedenle takım yıldızı çok önemli. Takım yıldızınıza ulaşabilmek için de doğum saatinizin net ve kesin olması gerekiyor. Yükselen burcun önemi oldukça yüksek. Normal burcunuz kadar önemli olan bu burçta asıl temsil konusu ise görünüş ve kendinizi nasıl gördüğünüz. Yükselen burca ulaşmanın zorluğunun nedenlerinden biri ise u burçların iki saatte bir değişiklik gösteriyor olması. Bu nedenle yuvarlak hesaplı saatler size gerçek yükselen burcunuzu vermeyebilir. Hesaplama yaparken net saatinizi göz önüne almanız gerekiyor.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burucun hesaplanmasında kullanılan matematiksel formüller ve tablolar yapılan hesaplamaların sonuçlarını sunuyor. Yükselen burcu doğru hesaplamanın yolu daha öncede belirttiğimiz gibi kesin ve doğru bir saat diliminden geçiyor. Çünkü burçlar iki saatte bir yükselerek değişiyor. Yükselen burcun hesaplanmasında istenen bilgiler ise şu şekilde;

  • Cinsiyet
  • Doğum Tarihi
  • Doğum Saati
  • Doğum Yeri

Burçların Özellikleri

Burçlar birçok kişinin kendinden bazı özellikler bulmasına yardımcı oluyor. Her burcun kendine özel özelliği ve beraberinde getirdikleri bulunuyor. Bu özellikler her kişiden elbette bire bir olmuyor ancak küçük detaylar ve benzer yönler mutlaka bulunuyor.

Koç Burcu Özellikleri

Dışa dönük olan koç burcu insanı her zaman olmasa da birçok meselede zeki çözümler üretir. Anlık tepkileri sıklıkla gösteren koç burcunun buna benzer anlık ani çıkışları fazlasıyla bulunur. Çözülmemiş sorunlar hakkında oldukça gaddar olan koç burcu uzun uğraşlar gerektiren meselelere geldiğinde sık sık ikileme düşebilir. Hayatının her anında heyecan duymayı amaçlayan koçlar insanların onlar hakkında ne düşündüklerine asla kulak vermezler. Bir durumu ya da bir leyi koçlara beğendirmek her zaman kolay olmayabilir. Oldukça seçici olan koçlar sinirlendiklerinde ve siz bir şeyi başaramayacağını iddia ettiğinizde bunun inadına hemen başlar. Yapamazsın denileni yapmaya bayılırlar. Koçlar devamlı yenilik peşinde gider ve aşlaya bitmeyen bir heyecan duyarlar. Açık ve dürüst konuşmayı seven koçlar bazen karşısındaki insanların incinmesine neden olabilir.

burç tarihleri

Boğa Burcu Özellikleri

Hedefleri söz konusu olduğunda sınır tanımayan boğaların bu yolda yapamayacağı şey bulunmuyor. Maddeciliği ile göz önünde olan boğa burcu aynı zamanda ihtiyacı olan insanlara yardım etmekten bir hayli hoşlanır. Güven duygusuna bir hayli önem veren boğalar kendilerini riske atacak ya da güvensiz hissettirecek konulardan kaçınırlar. Yapmak istedikleri işte ya da başarmak istedikleri konularda oldukça sabırlı olurlar. Güven duygusunu getirisi olan somut konularla ilgilenme durumu boğalarda sıkça görülür. Sıcakkanlı ve aranan simaların arasında bulunan bu burcun sahipleri bir durum söz konusu olduğunda olayları rahatlıkla organize edip kendi çıkarlarına uygun olmasına dikkat ederler. Zevkine bir hayli düşkün olan boğa burcu hedeflerine koyduklarını başardığı zaman onların u yoldan dönmesi artık mümkün olmaz. İnandığı şeylere oldukça bağlı olan boğa burcu para konusunda oldukça titiz ve akıllı seçimler yapmasıyla biliniyor.

İkizler Burcu Özellikleri

Oldukça zeki olan ikizler burcu bu zekasını hayatının her anında kullanır. Hızlı düşünme ve karar verme kabiliyeti sayesinde birçok zorluğun üstesinden rahatlıkla gelen ikizler burçların tarihleri içinde belki de en şanlı olanları arasında yer alıyor. Değişken bir karaktere sahip olması ikizler burcunun en çok yakınılan özelliklerinden. Bu özellik yüzünden ikizler burcu insanı bugün iyi dediğine yarın kötü diyebilir. Aynı anda birkaç işi yapabilen ve karşısında ki kişiyi ikna etme konusunda bir hayli iyi olan ikizler burcu kendini bir ortama kabul ettirme konusunda zorluk çekmez. Her konu hakkında rahatlıkla konuşabilen bu burç bilgisi olmayan konularda rengini belli etmez. Kaybetmekten haz almayan ve bunu her defasında dile getiren ikizler burcunun liderlik özelliği de bir hayli fazla. Lider olmaya yatkın olan ve bundan zevk alan ikizler iş para konusunda geldiği zaman bir hayli tutumlu davranır. Ancak başkalarının paralarını harcama söz konusu olduğunda bu tutumlu davranıştan eser kalmayabilir.

Yengeç Burcu Özellikleri

Dünyanın en hassas ve duygusal insanlarının sahip olduğu yengeç burcu bu duygusallığı yüzünden çok şeyden olumsuz etkilenir. Hissettiklerini her zaman ön planda tutan yengeçler bu hislerin sunduğu adımları atmayı sever. Kendilerini kıran davranış ve sözlerde geri çekilen yengeçler bu durumların üstesinden genellikle kendi başına gelir. Eleştiri konusunda da oldukça hassas olan yengeçler haklı yapılan eleştirilerden bile rahatsız olur, kabullenmek istemez. Oldukça koruyucu bir yapısı olan yengeçler için hayatta en önem verdikleri konunun başında aileleri geliyor. Aile yapısına ve hayatına bir hayli önem veren bu burç evine de aynı önemi gösterir. Evleri onların yaşam alanlarından daha fazlası. Bağlılıkları ile bilinen yengeçler kendisini güvende hissetmediği hiçbir yerde durmaz. Kendisini güvene almayı seven bu bur. Köşede zor zamanlar için bir miktar para saklamaya bayılır. Bu onların daha güçlü olmasını sağlar. Geniş ve karmaşık bir iç dünyası olan yengeçleri çoğu zaman anlamak zor olabilir. Düşündükleri ve hissettikleri konularda açıkça renk vermeyi sevmezler. Birçok duyguyu içlerinde kendi başlarına yaşarlar. Bazı dönemler ayakta dik bir şekilde duran yengeçler bazen rotasını kaybedip savurabilir. Duygularında yaşanan ani değişimler bunun temel sebebi.

burç tarihleri ve özelikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Hayata karşı oldukça güçlü bir tutum sergileyen aslanlar asalete de bir hayli önem verir. Kendine olan güveni bir hayli olan bu burç arkadaşlarına ve sevdiklerine sergilediği sıcak davranışlarla tanınır. Aslan burcu tarihleri yükselen burca geçtiğinde bazı olumsuz davranışlar gözlenebilir. Bu durumlarda aslan burcu sahibi insanlar bencil ve küstah davranışlar sergileyebilir. Bu her aslanda karşımıza çıkmasa da nadiren bu davranışlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor. İşleri ve kişileri organize etme konusunda oldukça başarılı olan aslan burcu istek ve görüşlerin arkadaşlarına ve çevresine kabul ettirmeyi sever. Aslan burcu tarihlerinin getirisi olan olgunluk bir hayli göze çarpar. Hataları affetmede ve karşısında ki kişiyi anlamada başarı olan aslanlar bu özelliği sayesinde çevresinde sevilen biri olur. Ancak bu özelliğinin kullanılmaya başladığını hissettiği an size karşı davranışlarında gözle görülür bir değişim yaşanabilir. Bu durumlardan önce size sıcak ve sevecen davranan aslanlar bundan sonra size karşı ketum davranışlar sergileyebilir. Aile kurma konusunda ince eleyip sık dokuyan aslan burcu bireyleri eğer doğru insanı bulduklarını düşünürse karşılaşılacak bütün zorluklara göğüs gerebilir.

Başak Burcu Özellikleri

Hayata gerçekçi bakan başak burcu insanı birçok kişinin etkilenip hayallere dalabileceği durumlarda bile bu çizgisinin dışına çıkmaz. Ayakları yere bir hayli sağlam basan başak burcu hayatta karşılaştığı zorluklarla mücadele ederken bu özelliğinde faydalanır. Detaycı ve titiz olan başaklar işlerine de bunu taşır. Her detaya bir hayli önem verir. Başak burcu insanı hayatınıza girdiğinde sizi eşsiz bir düzene sokabileceği gibi karmaşıkların içinde de sürükleyebilir. Bu konuda orta bir yolu olmayan başaklar birçok şey uçlarda yaşamayı sever. Burç tarihleri ve özellikleri konusunda pratikliği en yüksek olan başak burcunun ağır hareketlere tahammülü olmaz. Giyimine bir hayli önem ve özen gösteren başak burcu ilişkiler konusunda da bu özeni gösterir. Hayatına birini aldıktan sonra kendini diğer adaylara kapatan bu burç flört konusunda oldukça başarılı hareketler gösterir.

burçların tarihleri 2018

Terazi Burcu Özellikleri

Tartışmaktan her daim kaçan terazi burcu insanı çoğu zaman size sempatik, nazik, hoşgörülü ve sabırlı bir tablo çizer. Ancak bu durumunda tam tersi ile karılaşmanız da mümkün. Karar verme süreçlerinde oldukça zorluk yaşana terazi burcu sahipleri bir konu hakkında enine boyuna düşünmeyi sever. Bu nedenle bir şey alırken terazi burçları bir noktadan sonra çekilmez bir hal alabilir. Sizinle oldukça samimi bir şekilde konuşup, yakın davranışla sergileyen terazi burcu insanı başka bir ortamda farklı yerlere yönelip size olan ilgisini düşürebilir. İlişkilerinde tutumlu davranışlar sergileme konusunda sıkıntı olan terazi burcu istedikleri ilişkiyi yakaladıklarında ise durum tam tersine dönebilir. Eğer ilişki yaşadıkları insana karşı derin duygular beslerlerse sergileyecekleri performans görülmeye değer.

Akrep Burcu Özellikleri

Hayatlarına ve yaşadıklarına tutku ile bağlı olan akrep burcu insanı yaşadığı her durumu bir tecrübe olarak görür. Deneme yanıla yöntemini kullanmaktan hoşlanan bu burç bu yolun sonunda belirledikleri hedefleri konusunda oldukça ketum davranabilir. Yaşam güçleri oldukça güçlü olan akreplerin bu özellikleri genellikle fiziksel özelliklerinde de karşımıza çıkar. Bakışları ile birçok şeyi anlamanızı sağlayan akrepler kızgın olduklarında gözleri hiçbir şey görmez. Duygularının sesini bastırmaya çalışan akrepler mantıkla hareket ederse eğer kendini güvende hisseder. Yaşadıklarına göre iyiliği ve kötülüğü en yüksek seviyelerde sergileyebilecek olan akrepler kendisine yapılanları asla unutmaz.

Yay Burcu Özellikleri

İnsanlara karşı sergilediği sevecen, iyimser, hoşgörülü ve dürüst davranışları ile bilinen oğlak burcu geniş bir kavrama yetisini sahip olur. Birçok şeyi anlama ve anlamlandırma konusunda oldukça başarılı olan bu burç felsefe konusuna ayrı bir ilgi duyabilir. Burç tarihleri 2018 yılını gösterdiğinde özgürlüklerine daha da düşkün olmaya başlayan bu burç kısıtlanmaya gelemez. Bazı zamanlar girdikleri işlere balıklama atlayabilirler. Araştırma ve keşfetme yönü yüksek olan yay burcu çocuklarla kuvvetli bir iletişim kurar.

burçların tarihleri

Oğlak Burcu Özellikleri

Hayata karşı bakış açılarının arasında en önemlisi çalışmak ve disiplin olan oğlak burcu sahip olduğu başarıları bu özelliğine borçlu. Oğlak burcu tarihleri 2 ve 8 uğurlu rakamları ile birleştiğinde burcun belirgin özelliklerini daha fazla görmek mümkün. Aile hayatına önem veren oğlaklar evlendiklerinde iyi bir eş ve anne baba olur. Gelecek kaygısını son derece yüksek bir şekilde yaşayan oğlak burcu insanı bu konuda sürekli olarak bir şeyler yapma dürtüsüne kapılabilir. Geleceğini güzelleştirmek adına sürekli çalışma azmi göstermesi nedeniyle sosyalleşme konusunda diğer burçlara oranla daha gayreti ve vakti bulunur. Oğlak burcu tarihleri arasına sıkışacağı birden fazla iş ekleyebilir. Sergiledikleri çalışkan davranışlar sayesinde birçok kişinin saygısını kazanmayı başaran oğlak burcu sır saklama konusunda başarılıdır.

Kova Burcu Özellikleri

Yeniliğe açık olan kova burcu insanı değişmekten ve keşfetmekten asla korkmaz. Hayatında yapacağı ciddi değişiklikler çoğu zaman ona zevk verir. Arkadaş ortamında aranan isimler arasında olsalar da bazı zamanlar gösterdikleri ani çıkışlar yüzünden tepki alabilirler. Nerde ne yapacakları konusunda renk vermeyi sevemeyen kova burcu insanı için maddi şeyleri değerleri bir şey ifade etmez. Paranın birçok duygudan önemli olduğunu düşünen ve bunu hayatına uygulayan kova burcu dostluklarında oldukça şeffaf ve güven verici davranır. Aşk konusunda yaşanan karmaşalara önyargılı davranan kova burcu karşıda ki kişi sınırlarını zorlamadığı sürece hoşgörüyü elden bırakmaz. Kıskanç ve kısıtlayıcı davranışları sevmez ve karşısındaki kişinin ona bu şekilde yaklaşmasından pek hoşlanmaz. Ara yolu bulmak kova burcu insanı için önemlidir.

Balık Burcu Özellikleri

Burç ve tarihleri konusunda su grubuna denk gelen balık burcu hayallerini gerçekten ayırma konusunda çoğu zaman zorlanabilir. Oldukça hayalperest bir yapıya sahip olan bu burç gerçek yaşamda bulamadıklarını hayallerine taşır. Arkadaş çevresinde oldukça sevilen kişiler olan balık burcu insanları bazen sergiledikleri davranışlar yüzünden zor anlaşılabilir. Kırılgan yapısı yüzünden kabuğuna çekilmeye her an hazır olan balık burcu melankolik davranışlar sergileyebilir. Bir konu hakkında size açık yürekli davrandıktan bir süre sonra aynı konuda çekimser davranışlar gösterebilir. Kendisine güven vermeyen kişi ve konularda hep bir adım geride durmayı yeğleyen balık burcu insanı bu şekilde kendisini korur. Mutlu olmak için hayallerine gelecekte yaşamak istedikleri şeyleri eklerler ve bu hayallerin gerçeğe dönüşmesi için çabalarlar.