Doğal İmajlar İçin Yeni Moda: Kıl Tekniği İle Kaş

microblading kaş

 

Türkiye’de Kıl Tekniği ile Kaş

Bayanlar için güzel görünmenin sırrı günümüzde pratik, ucuz ve şık uygulamaların yanı sıra doğal uygulamalardan geçiyor. Bunun için birçok farklı alanda yeni moda olmuş birçok uygulama hayat bulmaya devam ediyor. Bu uygulamalardan bir diğeri ise son iki yıl içerisinde sadece Türkiye’de binlerce bayanın yaptırdığı ve çeşitli yorumlarda övgüyle bahsettiği kıl tekniği ile kaş uygulamalarıdır. Deneyenler son derece memnun. Çeşitli Avrupa ülkelerinden sonra ülkemizde de sıklıkla hayata geçirilen bu uygulama uzun yıllar daha bayanların çok daha zarif ve doğal görünmelerinde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

 Kıl Tekniği ile Kaş Uygulamaları Kimlere Yapılabilir?

Çeşitli kalem ve boya seçenekleri ile kaşlarını çok daha canlı ve gür göstermek isteyen ancak ne yaparsa yapsın içine sinmeyen görüntüler elde eden her hanım kıl tekniği ile kaş uygulamaları için randevu alabilirler. Bununla birlikte hem genetik hem de kullanılmakta olan çeşitli ilaçların yan etkilerinden dolayı sıklıkla kaşları dökülen bayanlar da aynı uygulamaların sunduğu doğal görünümlerden faydalanabilir. Bununla birlikte kaşları tel tel çıkan ve bütün bir görüntü sergilemekten uzak olan herkes de çeşitli seanslar sonucunda kıl tekniği ile kaş yaptırmanın farkını görebilirler.

kaş kontürü

Kıl Tekniği ile Kaş Uygulamaları Kalıcı Mıdır?

Bu uygulama 10 ay ile 1 yıl arasında değişen bir kalıcılık oranına sahiptir. Uygulamadan memnun olan bayanlar bu tekniğin etkileri bittikten ya da azalmaya başladıktan sonra tekrar yaptırabilirler. Uygulama bir yıl gibi uzun bir süreyi kapsadığı için bayanların daha önce bu teknik ile kaşlarını yaptıran kişilerden öneriler almaları ya da bu tekniğin görsellerini incelemeleri önerilmektedir.

Kıl Tekniği ile Kaş Hizmetlerine Dair Sıkça Sorulan Sorular

Bu uygulamalar ancak işin tekniğini bilen uzman güzellik uzmanları tarafından yapılmalıdır. Seans sayıları ise kişiden kişiye farklılık göstermek ile birlikte genellikle 3 ya da 4 olarak belirlenmektedir. Seans aralarında iki ya da üç hafta gibi bir süre beklemek gerekiyor. Ülkemizde henüz yeni bir uygulama sayıldığı için sıklıkla sorulan bir diğer soru da yan etkilerinin olup olmadığı yönündedir. Tamamen güvenli bir uygulama olan kıl tekniği ile kaş hizmetlerinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.