Kaş Dövmesi Nasıl Yapılır ? (Video’lu Anlatım)

Kaşlarınız yüzünüzde vermek istediğiniz ifadeyi söz kadar etkileyen unsurlardan bir tanesidir ve kaş yapımı çoğu zaman kişisel karakteriniz hakkında fikir edinilmesine de yardımcı olur. Kaşlarınızın düzensiz ya da seyrek oluşu gözlerinizin güzelliğini de etkiler sizleri çekicilikten uzaklaştırır. Kaşlarınız ne kadar düzgün, mimikleriniz ne kadar kuvvetliyse vermek istediğiniz mesajı karşı tarafa daha doğru ve etkili bir şekilde geçirebilirsiniz. Bu nedenle kaşları ile ilgili sorun yaşayan kişiler çeşitli yöntemlerle kaşlarınızı daha etkili hale getirmek için çeşitli yöntemler uygularız. Kaş dövmesi de bu yöntemlerden bir tanesidir. ve kaş dövmesi nasıl yapılır? birçok insan tarafından merak edilir. Özellikle de bu uygulamayı yaptırmayı düşünenler uygulamanın can yakıp yapmadığını ve nasıl kullanılacağını, ne kadar sıklıkla tekrarlanması gerektiği gibi birçok soru ile karşı karşıya kalırlar.

Kaş dövmesi nasıl yapılır?

Kaşlarınızın kılları da çeşitli nedenlerden dolayı gittikçe seyrekleşir veya renk değişimine uğrayabilir. Hatta kimi zaman tamamına yakını dökülen kaşlarınızın yenilerini çıkmaması nedeniyle sizler kaş dövme yöntemine başvurabilirsiniz. Kaş dövme yöntemi nasıl yapılır? diye düşünüyorsanız profesyonel eller tarafından kaşlarınızı uygulanan kaş dövmesi yöntemi sağlıklı görünen kaşlara sahip olmak için kullanabileceğiniz kalıcı bir yöntemdir. Uygulama yaparken bitkisel boyalar kullanılır ve kaşlarınızın lazer epilasyonda tamamen yok edilmesi veya şekillendirilmesi sağlanarak derinin altına doğal boyalarla yeni bir kaş formu yerleştirilir. Böylece kalıcı şekilde kullanabileceğiniz kaş dövmesi dilediğiniz kadar kullanabileceğiniz bir hale gelir.

kaş dövmesi nasıl yapılır

Kaş dövmesi görsel olarak sizlerin memnun kalmasını sağlasa da suni bir maddenin deri altına kontörlenmiş olmasından dolayı zararlı olabilir. Bununla birlikte sizler istediğiniz formda kaşlara sahip olsanız da derinin altına boya ile yerleştirilen bu yeni kaşlarınız eskisi gibi doğal görünmez. Üstelik aşırı alerjik bir yapısı olan bünyelerde dövmenin yapıldığı boya tene ve cildin tamamına alerjik reaksiyon gösterebilir. Üstelik kaş dövmesi uzun süre kullanıldığında deri altındaki boyanın gitgide azalarak kızılımsı bir ton alması gözlenir ve böyle bir durumla karşılaştığınızda tamamen yapay bir görünüm ortaya çıkarak kaç dövmenizin yenilenmesi gerekir.

Kaş Dövmesi Nasıl Yapılır (VİDEO)