Yeşil Kahve Nedir – Yeşil Kahve Faydaları Nelerdir ?

yeşil kahvenin faydaları

Son dönemlerin en popüleri içeceklerinden biri yeşil kahve. Zayıflamaya yardımcı özelliğiyle bilinen bu kahvenin daha birçok faydası var. Yeşil kahve nedir, yeşil kahve ne işe yarar sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yeşil Kahve Nedir?

Alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyenlerin ilk duyduklarında şaşırdıkları ancak daha sonrasında hayatlarının parçası olmaya başaran yeşil kahve bilinen kahve çekirdeğinin kavrulma işlemine maruz kalmadan önceki hali aslında. Doğal bir antioksidan özelliğe sahip olan yeşil kahve aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına da yardım ediyor.  Yeşil kahve çekirdeği farklı işlemlerden geçtiği için içerisinde bulunan kafein miktarı da oldukça az.

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

Yeşil kahvenin tadının daha lezzetli olması için taze olduğundan emin olun. Bunun için aktardan alırken yeşil kahve çekirdeğini öğütmesini rica ederek taze olduğundan emin olabilirsiniz. Taze olduğundan emin olduğunu yeşil kahvenizi pişirmek için uygulayacağınız yöntemse Türk kahvesiyle aynı. Her fincan için bir ya da bir buçuk tatlı kaşığı yeşil kahve koyup, üzerine fincan ölçünüz kadar su ekleyerek ocakta yavaşça pişirebilirsiniz.

yeşil kahve

Yeşil Kahvenin Tadı Nasıl?

Yeşil kahvenin oldukça hafif bir tadı var. Normal kahveler gibi bir tada sahip değil. Yeşil kahve kullanıcı yorumları genellikle kahvenin tadının bitki çayına benzediğine yönelik. Hafif lezzeti ve kolay içimi sayesinde yeşil kahve birçok kişinin favorisi olmuş durumda.

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil kahvenin kavrulma işlemine maruz kalmaması onun çok daha faydalı bir hal almasını sağlıyor. İçerisinde bulunan kafein miktarının az olması ve metabolizmayı hızlandırması yeşil kahvenin en çok tercih edilme nedenleri arasında. Yeşil kahvenin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Yeşil kahvenin kan şekerini düzenleyici bir etkisi var. Kan şekerine olan olumlu etkisi sayesinde şeker hastaları yeşil kahveyi gönül rahatlığıyla tüketebiliyor.
  • Yeşil kahvenin uyarıcı bir etkiye sahip olması metabolizmanın hızlanmasını ve vücudun yağ yakmasını sağlıyor. Yeşil kahve ile zayıflama bu özelliği sayesinde mümkün oluyor.
  • Yeşil kahve kronik yorgunluğa ii geliyor. Sürekli kendini yorgun ve halsiz hisseden kişiler günde bir fincan yeşil kahve tüketerek daha enerjik olabilirler.
  • Bağışıklık sisteminiz zayıfsa ve sık sık hastalanıyorsanız yeşil kahve tüketerek daha güçlü bir bedene kavuşabilirsiniz. Yeşil kahve bağışıklık sistemine olumlu bir etki sağlıyor.
  • Damar ve kalp sağlığına iyi gelen yeşil kahve vücudun normal düzende işlemesine yardımcı oluyor.

Yeşil Kahvenin Zararları

Yeşil kahve yaklaşık son 5 yıldır Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Tadı ve faydaları sayesinde birçok kişi tarafından kolayca benimsenen yeşil kahvenin zararları hakkında kesin bir sonuç vermek zor. Bilinen haliyle yeşil kahvenin zararları bulunmuyor. Ancak günlük tüketim oranının üzerine çıkılması durumunda çarpıntı, baş dönmesi ve mide bulantısı yapabilir. Bu nedenle günde 2 fincandan fazla yeşil kahve tüketmemenizde fayda var. Ayrıca hamil ve emziren kadınların yeşil kahve tüketmemesi öneriliyor. Konu hakkında kesin bir bilgi almak için doktorunuza başvurabilirsiniz.

yeşil kahve zayıflatırmı

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı?

Yeşil çay gibi yeşil kahvenin de en çok aldığı sorulardan biri zayıflamaya yardımcı olup olmadığı. Yeşil kahve zayıflatır mı sorusuna tam anlamıyla olumlu bir cevap vermek zor. Bunun nedeniyse insanların yalnızca yeşil kahve içerek zayıflayabileceği düşüncesidir. Yeşil kahve ile zayıflama spor ve diyetle desteklendiğinde gerçek olabilir. Yeşil kahvenin vücutta bulunan ödemin atılmasına yardımcı olması ve metabolizmayı hızlandırması zayıflamayı hızlandıran etkiler arasında. Yemek düzeninize dikkat ederek yeşil kahve tüketmeniz durumunda yeşil kahve ile zayıflayanlar arasında yer alabilirsiniz.

Yeşil Kahve Ne Zaman İçilmeli?

Yeşil kahvenin zayıflatıcı etkisinden faydalanmak için ana yemeklerden 1 saat önce ya da 15 dakika sonra içebilirsiniz. Bu sayede metabolizma hızınızı arttırarak aldığınız kalorileri daha hızlı bir şekilde yakabilirsiniz. Yeşil kahve ile zayıflayanlar her öğünden önce ya da sonra bir fincan yeşil kahve içmeyi alışkanlık haline getiriyor. Bu sayede uzun süreli kilo alımlarının önüne geçmek mümkün.

Yeşil Kahve Diyeti

Yeşil kahve diyeti yapılması en kolay diyetler arasında yer alıyor. Günlük yemek düzeninize iki fincan yeşil kahve ekleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yemek düzeninizde karbonhidrat, protein ve yağ dengesini kurarak yeşil kahve diyetinden olumlu sonuç almanız mümkün. İnternet üzerinde bulunan yeşil kahve kullanıcı yorumları ile konu hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz.

Yeşil Kahve Yağ Yakar Mı?

Yeşil kahvenin metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahip olması yağ yakma konusunda da aktif olmasını sağlıyor. Yeşil kahvenin zayıflamaya olan olumlu etkisi bir çeşit antioksidan olan klorojenik asidinden geliyor. Klorojenik asitse bağırsakta meydana gelen glikoz emilimini ve karaciğerden dolaşıma doğru glikoz salınımını bastırır. Bu etki sayesinde kanda bulunan glikoz oranı azalır ve vücut enerji kazanabilmek için karbonhidrat yerine yağları yakmaya başlar. Yeşil kahvenin yağ yakıcı özelliği de buradan geliyor. Yeşil kahve ne işe yarar sorusuna bu sayede kolayca yağ yakma özelliğini ekleyebiliriz.

Yeşil Kahve Fiyatı

Yeşil kahve herkesin alabileceği uygun fiyatlara sahip. Normal Türk kahvesiyle hemen hemen aynı fiyatlara sahip olan bu kahvenin gramına ve markasına göre farklı fiyat seçeneklerini bulabilirsiniz. Yeşil kahve fiyatı uygun seçenekler sunduğu için her evde bulunabilen bir kahve olmaya devam ediyor. Dilerseniz aktarlardan dilerseniz de internet üzerinden siparişle yeşil kahveyi kolayca temiz edebilirsiniz.

windows 10 home