Adet Söktürücü İlaçlar Nelerdir ? Adet Söktürücü Çaylar ve Bitkiler

Adet söktürücü, adet düzensizliği yaşayan kadınların merak ettiği bir konudur. Düzensiz adet döngüleri sinir bozucu bir hal alabilir, böyle durumlar karşısında neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız adet söktürücü hakkındaki her şeyi paylaşıyoruz.

Düzensiz adet döngülerinde kadınların ilk tercihi adet söktürücü ilaçlar oluyor. Adet söktürücü ilaç kullanımı çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kişi kendi isteği doğrultusunda bu ilaçları kullanmamalıdır. Uzman bir doktor tarafından muayene olup gerekli tahliller yapıldıktan sonra doktorunuz uygun görürse size uyacak en uygun hotivi.com adet söktürücüyü verecektir. Adet söktürücü ilaçların içerisinde hormon vardır ve bu hormon ilaçları sizin kendi isteğiniz doğrultusunda alınmamalıdır.

Adet söktürücü ilaçların ya da iğnelerin içerisinde pogesteron hormonu vardır. Hamile kalmak istemeyen kadınlar bu ilaçları kullanabilir. Ancak adet porno düzensizliğinizin nedeni hamilelikse, bu ilaçlar düşük yapmanıza neden olabilir. Bu yüzden kesinlikle doktor kontrolü dışında adet söktürücü ilaç ya da iğne kullanmamalısınız.

adet söktürücü çaylar

Adet söktürücü ilaç isimleri nelerdir?

1-Tarlusal 5mg tablet

Tarlusal 5mg tablet nasıl kullanılır?

Doktorunuzun size uygun gördüğü şekilde 1 bardak su ile içmelisiniz.

Tarlusal 5mg tablet yan etkileri nelerdir?

  • Uykusuzluk, halsizlik ve sinirlilik en yaygın yan etkisidir.
  • Boğazda, yüzde dudakta ve dilde şişme, nefes darlığı, karın ağrısı gibi problemler yaşarsanız doktorunuza danışmanız gerekir.
  • Akciğer ya da damarlarda meydana gelen kan pıhtısı toplar damarlarda iltihaplanmaya neden olabilir.
  • Yüksek ateş, mide bulantısı, baş ağrısı, depresyon, sersemlik, ciltte oluşan kaşıntı ve döküntü, göğüste ağrı gibi yan etkiler görülmektedir.

Tarlusal 5mg tablet fiyatı ne kadardır?

Tarlusal 5mg tablet fiyatı 5,13 TL’dir.

2- Duphaston 10mg 20 tablet

Doktorunuzun size uygun gördüğü şekilde kullanmalısınız.

Duphaston 10mg 20 tablet neden kullanılır?

  • Adet düzensizlikleri
  • Şiddetli adet ağrıları
  • Endometrioz
  • Düşük riskinin olduğu durumlar
  • İtiyadi düşükler

Duphaston 10mg 20 tablet fiyatı ne kadardır?

Duphaston 10mg 20 tablet fiyatı 10.77 TL’dir.

3- Cyclo-Progynova Draje

Östrojen hormonu eksikliğinde kullanılır. Özellikle adet düzensizliği ve menopoza bağlı östrojen kayıplarında yaşanan sorunu çözer.

Cyclo-Progynova Draje Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun size uygun gördüğü şekilde her gün aynı saatte bol su ile kullanmalısınız.

Adet zamanında ilaç reçete edilmişse, adetin beşinci gününden itibaren alınmaya başlanmalıdır.

İlaca başladıktan sonraki gelen ilk 11 gün beyaz tablet, sonraki gelen 10 günde ise her gün bir tane açık kahverengi tablet alınmalıdır. Kutunun hepsi bittiği zaman 7 gün ilaç tamamen bırakılır. 7 gün geçtikten sonra başka kutuya başlanır.

Adet kanaması 7 günlük arada genellikle ilk 3-4 günde başlar.

Cyclo-Progynova Draje fiyatı ne kadar?

Cyclo-Progynova Draje fiyatı: 9.97 TL’dir.

4- Lutenyl 5mg Tablet

Lutenyl 5mg tablet adet düzensizliği yaşayan kadınların ya da progesteron eksikliğinin neden olduğu rahatsızlıklar, fonksiyonel kanamalar, şiddetli adet ağrıları ve östrojen ile kombine bir şekilde hormon replasmanında kullanılır.

Luteyl 5mg Tablet fiyatı ne kadardır?

Luteyl 5mg Tablet fiyatı 7,82 TL’dir.

adet söktürücü bitkiler

Adet söktürücü ilaç nasıl etki ederler?

Adet düzensizliği yaşayan kadınlar adetlerini düzene sokmak için adet söktürücü ilaç ya da adet söktürücü iğne kullanılır. Bu ilaç veya iğne kadının adet dönemini taklit ederek etki gösterirler.

Adet dönemi iki ayrı bölümden oluşur. İlk bölümde östrojen hormonu ön plandayken, ikinci bölümde progesteron hormonu üretilmeye başlanır. Ancak ikinci bölümde yükselen progesteron hormonunun düşmesi ile birlikte adet kanaması başlar.

Adet söktürücü hap ve adet söktürücü iğne bütün bu döngüyü kendisi uygulamaya çalışır. Böylece adet düzensizliğinin giderilmesi amaçlanır. İlaç vücuda girdiği zaman progsteron hormonu verilmiş olur, ilacın kesilmesiyle beraber progesteron azalır ve adet kanaması başlar. Adet söktürücü hap kullanımı durdurulduktan 3 ile 5 gün sonra adet kanaması görülür.

regl söktürücü

Adet söktürücü bitkiler nelerdir?

Adet olamayan hemen hemen her kadında ağrı ve sancılar olur. Bu ağrı ve sancıları geçirerek adet kanamalarını düzene sokan faydalı bitkiler vardır. Adet söktürücü doğal yöntemler ile gerçekleştirmek hem adet sancılarınızı hem de geciken kanamaları önleyecektir.

Adet kanamasının geldiği gün adet görememek her kadını rahatsız eder. Bu rahatsızlık sonucunda sinirlenir, ruhsal olarak çöker, gün içerisinde yaşanan her durumda kolayca etkilenebilirsiniz. Rahim kasılmalarını çoğaltarak östrojen hormonunu dengeleyen adet söktürücü bitkiler ile adet gecikmesine çözüm olacaktır.

Zerdeçal

Zerdeçalın sağlığa birçok faydası bulunur, bu faydalarından birisi de adet söktürücü özelliğinin olmasıdır. Bu şifalı bitkiyi salatalarınıza katarak tüketebilirsiniz ya da toz halini bal ve yoğurt ile karıştırıp yiyebilirsiniz.

Mavi ve siyah koho

Bu bitkiyi belki hiç duymadınız ancak adet söktürücü özelliği ile yurtdışındaki kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Mavi koho rahim kasılmalarına yardım eder, siyah koho ise östrojen etkisi yaratır.

Kantaron

Sarı kantaron hem bitki halinde hem de kantaron yağı olarak oldukça şifalı bir bitkidir. Vücutta görülen şişlik, yara ya da çiziklerde kantaron yağı kullanılırken kantaron bitkisini de adet söktürücü olarak kullanabilirsiniz. Kaynamış suya bir miktar kantaron bitkisi atıp demleyin, demlendikten sonra içebilirsiniz.

Havuç

Havuç kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve evinizde her zaman bulunabilen bir sebzedir. Çiğ olarak tüketeceğiniz havuç kanamaların artmasını sağlar.

Kereviz

Kereviz tohumları adet söktürücü olarak çok büyük yarar sağlamaktadır.

Kekik

Her evde bulunan ve sağlık açısından pek çok faydası bulunan kekiği kaynamış suya atıp 10 dakika demlendirin, ardından süzerek için. Kekik suyunu adet döneminden 1 hafta önce içmek daha fazla yarar sağlar.

Dereotu

Dereotu da havuç gibi çiğ tüketilirse adet dönemlerinde söktürücü etki yapar. Adet döneminde rahat etmek için sıkça tüketmeniz gerekmektedir.

Çörek otu ve bal

Bin bir derde deva olan çörek otu adet düzensizliğine de iyi gelen bitkiler arasındadır. Çörek otunu bal ile karıştırılarak tüketirseniz çok iyi adet söktürücü etki gösterir.

Civanperçemi ve hatmi çiçeği

Bir miktar civanperçemi ve bir miktarda hatmi çiçeği karıştırarak kaynamış suya atıp demlendirin, demlendikten sonra için. Adet söktürücü etkisinin yanında adet sancılarını da azaltarak ağrıyı dindirir.

Civanperçemi ve kekik

Adet kanamalarının düzene girmesi ve adetin sökülmesi için kullanılabileceğiniz bir çay çeşididir. Bu etkileri sağlamak için aynı miktarda civanperçemi ve kekiği kaynamış suya atıp bir süre daha kaynatın, demlendikten sonra bir çay kaşığı bal ilave edilerek için.

Alıç

Adet döneminizin düzene girmesi için kaynayan suya bir miktar alıç bitkisinden atın ve kaynatın. Demlendikten sonra ılınan alıç çayını için. Özellikle adet dönemi yaklaştığı zamanlarda yaparsanız faydasını daha çok görürsünüz.

Bal ve atkuyruğu otu

Atkuyruğu otunu kaynamış suya atıp demlendirin. Demlendikten sonra içine bal eklenerek için.

Tarhun

Tarhun bitkisinin regl söktürücü etkisi vardır. 1 bardak kaynamış suya 4 gr tarhun bitkisi eklenerek 10 dakika bekletin ve daha sonra günde 2 kez için.

Labada tohumu

1 labadanın tohumu 1 bardak kaynar suda demlenip günde 2 fincan içilir.

Adet söktürücü çaylar nelerdir?

Pratik ve kolay yapımı ile adet söktürücü çay tarifleri sizin için doğal yöntemlerden biridir. Adet söktürücü çay tarifleri şunlardır;

Papatya çayı

Sakinleştirici etkisi ile bilinen papatya çayı adet söktürücü özelliği ile de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Papatya çayını normal bir çay demler gibi demleyerek için. Kısa süre içerisinde adetiniz sökülecek ve sizi rahatlatacaktır.

Biberiye çayı

Biberiye çayı adet söktürücü çaylardan birisidir. Normal çay demler gibi demleyip için. Adet gecikmesini düzene sokarak hızlı bir şekilde adet söktürecektir.

Rezene çayı

Adet söktürücü çaylardan biri olan rezene çayı, 1 bardak suya 10 gr rezene ekleyip kaynatın. Demlendikten sonra günde 2 fincan içmek adet söktürücü etki yapar.

Melisa çayı

1 tatlı kaşığı melisa ile 1 bardak su 5 dakika kaynatılır. Günde 3 bardak içeceğiniz melisa çayı adet söktürücü etki yapar.

Nane çayı

1 tatlı kaşığı nane 1 bardak su ile kaynatılır. Günde 2 bardak içerek adet söktürücü etkisinden yararlanabilirsiniz.

Isırgan otu çayı

1 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu kaynamış suyun içerisine atıp 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Demlendikten sonra günde 3 bardak içmek adet söktürür.

Adaçayı

1 tatlı kaşığı adaçayını kaynamış suya atın ve 5 dakika bekleyin. Günde 2 bardak içerek adet söktürücü etkisinden faydalanabilirsiniz.

Kuş dili çayı

Kuş dili bitkisini kaynatıp bal ile karıştırın ve günde 3 defa için.

Kiraz sapı çayı

Kurutulmuş kiraz sapı idrar söktürücü etkiye sahip olduğu gibi adet söktürücü etkiye de sahiptir. Bir bardak su ile kaynatıp günde 3 bardak için.

regl söktürücü ilaç

Adet söktürücü soğan kürü nedir?

Kadınlar 28 günde bir adet olurlar. Ancak bazı durumlarda adet kanamaları gecikebilir. Adet kanamalarının gecikmesi durumunda doğal yöntemleri tercih ederseniz sizin için çok etkili ve yaygın kullanılan bir kürden bahsedeceğiz. Adet söktürücü soğan kürü ile adet söktürmek oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca soğan kürü ile erken menopoz, kısırlık, çikolata kistleri, endometrioma, adet ağrıları gibi pek çok kadın hastalıklarına fayda sağlayabilirsiniz.

Adet söktürücü soğan kürü nasıl hazırlanır?

1 adet kırmızı kuru soğanı soyun, kabuklarını suda kaynatın. Kaynattığınız suyu için. 1 saat içerisinde adetiniz sökülecektir. Bu kürü 15 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

Adet söktürücü hareketler nelerdir?

Adet döngüsü sadece doğurganlıkla alakalı değildir, kadınlar için sağlığın da işaretidir. Düzensiz adet döngüleri kadınları fazlasıyla rahatsız eden bir durumdur. Bu durum karşısında alacağınız doğal önlemler dışında bazı egzersiz hareketlerde bulunmaktadır. Adet dönemi düzensizlikleriyle baş etmek için adet söktürücü hareketlerde bulunabilirsiniz. Bu hareketler için günde sadece birkaç dakikaya ihtiyacınız var.

 adet söktürücü ilaç

Adet söktürmeye yarayan bazı hareketler

Bacak egzersizleri

Regl söktürücü egzersizlerinden biri olan bacak egzersizleri ile bacakların iç kısmı güçlenir. Bu hareketlerle vücudun tümü de güçlenebilir. Öncelikle sol tarafınıza doğru uzanın. Daha sonra sağ bacak dengede duracak şekilde ön tarafa koyun. Sonra yere paralel olacak şekilde sağ bacağı yukarı doğru bükmeden kaldırın. Aynı hareketi 8-10 kere iki bacak için de uygulayın.

Basen ve kalça egzersizleri

Basen ve kalça egzersizinde, ayakların arasında bir adımlık mesafe bırakacak şekilde dik olarak ayakta durun. Daha sonra ellerinizi belinize koyun ve dizinizi kırarak  bacağınızı arkaya doğru götürün. Bu hareketi her iki bacak içinde uygulayın ve 10 defa yapılması gerekir.

Çömelme egzersizleri

Bu egzersiz türü diğer egzersiz türlerine göre biraz daha zordur ama düzenli şekilde uygulandığı zaman kaslar için çok faydası vardır. Bu egzersizi yapmak için ayakta dik durun ve ayakları bir ayak ölçüsünde açın. Çömelirken kollar omuz hizasının önüne doğru uzatılır. Bu hareket 10 defa tekrarlayarak tamamlanabilir. Aşağıya doğru eğilirken, çömelerek durmaya çalışılırsa da faydalı olur.

Basit egzersizler

Ev işi yaparken, televizyon izlerken ya da diğer zamanları değerlendirerek de basit egzersizler yapabilirsiniz. Zamanı olmayan kişiler için bu bir nevi fırsattır.

Yapacağınız bu adet söktürücü şeyler ile karın kaslarınız ve omuriliğiniz güçlenecek, böylelikle adet ağrılarınız azalır ve adetiniz sökülür.

Cevapla

İzmir escort bayanlar Bursa escort bayanlar Ankara escort bayanlar Antalya escort bayanlar Eskişehir escort bayanlar Konya escort bayanlar Kayseri escort bayanlar İzmit escort bayanlarescort Alanya escort bayanlar Kocaeli escort bayanlar Kuşadası escort bayanlar Gaziantep escort bayanlar Malatya escort bayanlar Diyarbakır escort bayanlar Denizli escort bayanlar Samsun escort bayanlar Adana escort bayanlar Bodrum escort bayanlar Dubai escort privatmodelle berlin porn seks hikayeleri sex hikayesi porno paply.org