2018’in En Popüler 50 Erkek Saç Modeli, Erkek Saç Stilleri

Kadınlar kadar bakımına ve dış görünüşüne önem veren erkeklerin 2018 yılı itibariyle değişikliğe gittiği şeyler arasında saç kesimi de yer alıyor. Aslında hep klasik modelmiş gibi algılanan erkek saç modelleri 2018 yılının girmesiyle beraber daha doğal, salaş bir görünüme kavuştu ve erkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun tarzından vazgeçmemiş olsa da minik dokunuşlarla yeniden şekillendiriliyor. Sizlerde daha havalı ve yılın en iyi erkek saç modelleri nelerdir diye merak ediyorsanız yazının devamından modelleri isimleriyle beraber inceleyebilirsiniz.

Kıvırcık ve salaş erkek saç modeli

kıvırcık erkek saç modeli

Kıvırcık veya dalgalı saçları olan pek çok erkek genellikle saçlarını kısacık kestirmekten yana olsa da erkek saç modelleri 2018 yılı trendleri arasında kıvır kıvır saçlar trend olmuş durumda. Eğer ki kıvırcık saçlarınız varsa çok kısa modeller yerine normal uzunluğun bir tık uzunlukta salaş kesimleri tercih edebilirsiniz. Kullanımı zorlayıcı olmayan bu model ve fazlası için erkek saç modelleri dalgalı nasıl bir görünüme sahip, görselden inceleyebilirsiniz.

Asimetrik erkek saç modeli

erkek saç modelleri

2017 yılının gözdesi sayılan asimetrik saç kesimleri hem kadın hem de erkek saç stilleri için yapılan tercih arasında üst sıralarda yer alıyor. Erkek saç modelleri uzun ve düz olan kişiler bu tarz modelleri tercih edebilir. Dalgalı veya kıvırcık saçlara sahip erkeklere çok da önerilmeyen kesim için saçın ayrım tarafı baz alınarak tam ters kısmı çok kısa tıraşlanır. Diğer kısmı ise kulak hizası veya biraz daha aşağısı baz alınarak şekillendirilir. Bu erkek saç modelleri kısa veya uzun kesilmesine göre genellikle sabitleyici sprey ile şekillendirilir.

Ön kısımlar uzun arkalar kısa erkek saç modeli

erkek saç modelleri

Erkek saç stilleri daha maskulen tarzlarda karşımıza çıkıyor fakat 2018 yılının gündeminde uzun saç seven fakat farklı sebeplerle uzun saçı tercih edemeyen erkekler yer alıyor. Eğer saçınızı uzatmak istiyorsanız ve herhangi bir sebep buna engel oluyorsa ön kısımlar uzun arkalar kısa erkek saç modelleri tercih edilebilir. Bu modelde dikkat edilmesi gereken tek şey uzun olan kısımları çok fazla saç şekillendiriciye boğmamak. Bir miktar köpük veya spreyle dağınık bir hava vermek 2018 yılının en trend erkek saç şekilleri arasına girmesine yetecek.

Keskin çizgili erkek saç modeli

erkek saç modelleri

Erkek saç modelleri kısa kesim tercih eden 15-25 yaş aralığındaki pek çok gencin gözde modellerinden biri olan keskin çizgili erkek saç şekilleri farklı uzunluklardaki saçlar için de kullanılabilir. İster sağ ve sol yanları tamamen kazıtıp üst bölümle bu kısa saç arasına keskin çizgiler attırın isterseniz de erkek uzun saç modelleri arasından herhangi birini seçerek belli bir bölümüne keskin çizgiler attırın.

Dağınık ve seksi erkek saç modeli

erkek saç modelleri

2018 yılında erkek uzun saç modelleri ve kısa saç modelleri genellikle salaş görünümü ile dikkat çekiyor. Her ne kadar çoğu erkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun kesiminden vazgeçemiyor olsa da dağınık ve seksi modele de ilgi bir o kadar fazla. Eğer hafif dalgalı saçlarınız varsa ve kolayca köpükle şekil verebiliyorsanız birkaç el darbesiyle dağınık modelleri kullanabilirsiniz. Bu tarz erkek saç modelleri ve isimleri genellikle “salaş kesim” veya “dağınık kesim” olarak karşınıza çıkabilir.

Ön kısım geriye doğru erkek saç modeli

erkek saç modelleri

Erkek saç modelleri ve isimleri her ne kadar ilk başta karmaşık gibi görünüyor olsa da aslında standart kesimin farklı birkaç yorumu ile şekillendirilmesiyle ortaya çıkıyor. Burada bahsedilen önler kısım geriye doğru modelinde yanlar üst bölüme göre daha kısa kesilir. Ön bölümdeki uzun saç; eğer saç yapınız ince telli ise köpük, kalın telli ise jöle yardımıyla geriye doğru taranır. Tek dikkat edilmesi gereken şey, tarama işlemi için geniş aralıklı bir tarak kullanmak. Sık dişleri olan bir tarak kullanırsanız şekillendirici yüzünden saçlar yapışarak basık bir görüntü oluşturur. Unutmayın ki, 2018 yılı erkek saç modelleri isimleri gibi havalı ancak bir o kadar da salaş görünmeli.

Topuz stili erkek saç modeli

topuz erkek saç modeli

Erkek saç modelleri uzun saça sahip pek çok erkeğe yepyeni bir trend getiriyor. Hemen hemen son 4-5 yılın modası haline gelen erkek topuzu, “man bun” erkek saç modeli isimleri ile anılıyor. Alışmış olduğumuz sıkı ve başın üst bölümüne yapılan topuzlara oranla daha salaş ve ensenin biraz üstünde tasarlanan bu erkek saç modelleri dalgalı ve kıvırcık saçlı erkeklerde oldukça hoş bir hava yaratıyor.

Uzun ve düz erkek saç modeli

uzun erkek saç modelleri

Erkek saç modelleri isimleri bakımından kadınların saç tasarımlarına oranla daha açıklayıcı olabiliyor. Örneğin buradaki uzun ve düz erkek saç modeli genellikle omuz hizasında kesimi yapılan ve düz saçlı erkeklerin yıllardır en çok tercih ettiği popüler modellerden bir tanesi. Fazla bir müdahale gerektirmeyen ve genellikle az miktardaki bir saç köpüğü ile elektriklenmesi önlenen bu erkek saç modelleri isimleri bakımından katlı kesim olarak da karşınıza çıkabilir.

Undercut erkek saç modeli

undercut erkek saç modeli

Özellikle kalın saç teline sahip erkeklere önerilen bu undercut erkek saç modeli için yanlar sıfıra yakın kesiliyor. Geriye kalan kısım orta uzunlukta bırakılıyor ve genellikle birkaç el darbesiyle şekillendirmek yeterli oluyor. Hem saçı zor şekillenen hem de saçı için uğraşmaya yeterli zamanı olmayan erkeklerin işini kolaylaştıracak model sayesinde trend saçlara kavuşabilirsiniz.

Favori ile desteklenen erkek saç modeli

erkek saç stilleri

2018 yılına daha salaş fakat bir o kadar da seksi saç kesimleriyle damga vuran erkeklerin yeni trendleri arasında, saç ve favorileri birlikte şekillendirmek bulunuyor. Bilindiği gibi bu yıla kadar pek çok erkek favorilerini belli bir uzunlukta tutmayı tercih ediyordu ancak 2018 yılı itibariyle artık çoğu saç modeli ister kısa ister uzun olsun favoriler sakalla birleştirilip şekillendiriliyor.

Uzun ve keskin çizgili erkek saç modeli

erkek uzun saç modelleri

Uzun saçı seven erkeklere oldukça ayrı bir hava katan bu kesim için öncelikle enseden başın üst kısmına kadar orta kesim yapılıyor. Üst bölümü kesinlikle kesilmeyen saçın, orta kesim ile uzun saçların birleştiği alana yanlamasına uzun ve derin çizgiler ekleniyor. Bu şekilde saçının uzun kısmını salaş topuz yapabilen erkekler alt kısmı da orta uzunlukta kullanıyor.

Kaküllü ve kısa erkek saç modeli

erkek uzun saç modelleri

Her ne kadar 2018 yılına sadece kadınlar kaküllü saçlar ile “merhaba” demiş gibi düşünülüyor olsa da salaş kesimi ve spor giyinmeyi seven pek çok erkek ki özellikle ince telli veya hafif dalgalı saçlara sahip erkekler saçın ön bölümünü dağınık kakül şeklinde kullanıyor. Özellikle 20-27 yaş aralığında sürekli spor giyinen erkeklere yakışan bu modeli taşımak için tek yapmanız gereken duştan sonra dağınık bir şekilde kendi haline bırakmak.

Boyun bölgesine kadar uzanan katlı erkek saç modeli

uzun erkek saç modelleri

Saç uzatmayı seven fakat seyrek saçlı olduğu için ortaya çıkan görüntüden memnun olmayan erkeklere önerilebilecek katlı model de ister saçı herhangi bir tarafa, isterseniz de sadece ortadan ayırma işlemiyle kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir şekillendirici sürülmesine gerek kalmayan bu saç modeli ile hem daha bakımlı ve kolay hem de salaş saç trendinin öncüleri arasına girebilirsiniz.

Yanlar üst bölüme oranla daha kısa kesilen erkek saç modeli

erkek saç şekilleri

Kısa saç seven erkeklere veya saçı çok kabaran erkeklere önerilebilecek bu kesim modelinde ilk yapılan yanları kısa kesmek. Ancak sıfıra yakın kestirmemeye dikkat edin. Geriye kalan üst kısmı da orta uzunlukta kestirmek ikili kesimin dengesini sağlayacağından özellikle birbirinden uzak kesimlere yönelmeyin. İnce telli saç tipine sahip erkeklerde çok hoş durmayan bu erkek saç modelini mutlaka kalın ve zor şekillenen saçlara uygulamak gerekiyor.

Altlar kısa, üst rastalı erkek saç modeli

rasta erkek saç modelleri

Rasta daha özgün kesime ait bir saç modeli olduğu gibi 2018 yılında trend kesim modelleri arasına rasta sevenler için de eklenen hoş modeller bulunuyor. Eğer rasta yaptırmak gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle bu modele yönelmelisiniz. Alt kısmı kısacık tıraş edilen saçın sadece üst kısmı rasta işlemini için ayrılıyor. Zaten duruş olarak kabarık olan bu rastalı bölümü erkekler genellikle topuz yaparak kullanabiliyor.

3 farklı kesim uygulanan erkek saç modeli

erkek saç modelleri isimleri

Genellikle uzun yüz hatlarına sahip erkeklere uygulanan bu model için birbirinden farklı uzunluğa sahip 3 kesim yapılıyor. Ense ve başın üst bölümü arası düşünüldüğünde, alttan 2/3’lük kısma en kısa kesim yapılırken geriye kalan 1/3’lük kısım normal tıraş ediliyor. Üst bölüm ise tamamen uzun bırakılan bu saç modeli, saç bakımı ve şekillendirme işlemiyle uzun uzun uğraşmayı seven erkeklere fazlasıyla uygun bir tercih olabilir.

Dalgalı uzun saçlara katlı erkek saç modeli

erkek saç modelleri uzun

Dalgalı ve kıvırcık saçları olan erkeklerin maalesef saç modeli konusunda 2 seçimi bulunuyor. Ya tamamen kısa kestirip önleri şekillendirmek ya da saçı uzatarak bu modellerin kesimleriyle ilgilenmek. Eğer saçınız uzun ve dalgalı ise, v katlı kesim yöntemi ile daha havalı saçlara kavuşabilirsiniz. Bu tarz saç kesimleri spor kıyafetler ile ya açık bırakılır ya da bandana gibi saç bantları ile kullanılabiliyorken, resmi kıyafetler de genellikle salaş topuz ile kullanılabiliyor.

Önden arkaya kısalan, kısa erkek saç modeli

erkek saç modelleri dalgalı

Kısa saçları şekillendirmek oldukça zor bir durum. Hele ki birde inatçı ve sert saç telleriniz varsa durum içinden çıkılmaz bir durum alabiliyor. Bu tarz saç teli olanlara genellikle kısa kesimler önerilir fakat ince telli, kolay şekil alan saçlarınız varsa işte 2018 yılının en trend erkek saç kesim modeli tabiri caizse “Johnny Bravo” saç modeli. Bilindiği gibi bu modelde yanlar orta uzunlukta fakat ön kısım yani kakül kısmı aşırı uzunken arkaya doğru daha kısa katlar kesiliyor. Saç şekillendirmesi de ön kısımları belli bir miktarda kabartıp arkaya doğru o eğimi vererek yapılıyor.

Klasik, çok kısa erkek saç modeli

kısa erkek saç modelleri

“1 numaraya vurdurmak” diye tabir edilen oldukça kısa saç modeli yıllardır modasını kaybetmeyen erkek saç şekilleri arasında yer alıyor. Pek çok erkek saçları şekil almadığı için bu modeli tercih ediyor olsa da diğer bir kısım da bu kesimin kendisine yakıştığını bildiği için özellikle yaz aylarında kısa kesimlere yöneliyor. Çoğu erkeğe seksilik ve farklı bir cazibe katabilen bu model oldukça riskli olduğu için kestirirken iki kez düşünmenizde fayda var. Eğer yuvarlak yüzlü veya büyük bir kafa yapısına sahipseniz bu tarz modeller sizde hoş durmayabilir. Fakat daha önce denemiş ve memnun kalmış iseniz en zahmetsiz kesim yine klasik, çok kısa erkek saç modeli olacak.