Su Dalgası Saç Modelleri – Her Saç Tipine Uygun Su Dalgası Modelleri

Su dalgası kadınların en çok tercih ettiği saç modellerinden biridir. İster gündüz, isterseniz gece kullanabileceğiniz bu saç modeli özellikle düz saçlardan sıkılan kadınlar için oldukça hoş gözüken bir modeldir.

su dalgası, eskiden iri perma olarak geçerken, günümüzde ise su dalgası perma olarak anılmaya başlandı. Eski adıyla iri perma, günümüzde ise su dalgası olarak geçen bu saç modeli bioform adındaki bir kimyasal işlemle yapılmaktadır. Bioformun içindeki kimyasallar maddeler sayesinde ile saçta oluşturulan dalga uzun süre kalıcılığını korumaktadır. Su dalgası kalıcı olsun istiyorsanız bu işlemi mutlaka profesyonel bir kuaförde yaptırmalısınız. Su dalgası perma, genellikle evde uygulanması tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Kuaförün yanlış bir işlem yapması veya evde kendi denemeniz sonucunda saçınızın yanmasına sebep olabilir ve saç diplerinize zarar verebilirsiniz.

su dalgası saç modelleri

Su dalgası saç modelleri kadınlara hem doğal, hem de son derece şık bir görünüm kazandırıyor. Günlük olarak kullanabileceğiniz bu saç modelini aynı zamanda akşam şık bir yemek için de tercih edebilirsiniz. Su dalgası modelleri arasında en çok tercih  edilenleri başında su dalgası örgü modeli geliyor. Bu saç modeli kadınlara hem masumiyet hem de bir doğallık katıyor. Yüzyıllardır kadınların en çok tercih ettiği modellerin başında gelen örgü modeli, özellikle su dalgası ile birleşince havalı bir görünüme sebep oluyor. Evde uygulayabileceğiniz örgü modelleri ile günün yıldızı siz olabilirsiniz. Bunun için öncelikle saçınızın üst kısmından iki ayrı tutam alarak balık sırtı şeklinde örünüz. Sonra ördüğünüz iki tutamı tel toka yardımı ile tutturunuz. Diğer kalan saçlara ise maşa yardımıyla su dalgası gibi şekil veriniz. Son olarak saçınızın uzun süre dayanması için sprey yardımı ile  sabitleyiniz.

su dalgası

Su dalgası artık sadece perma olarak uygulanmıyor. Su dalgası saç maşası yardımıyla da yarım saat içinde kendi su dalgası modelinizi kendiniz yapabilirsiniz. Su dalgası maşası iyice ısındıktan sonra saçlarınızdan bir tutam alarak bir bukle şekli veriniz. Bu uygulamayı tüm saçlarınıza tutam tutam yapmalısınız. Tüm saçlarınıza maşa yaptıktan sonra iri dişli bir tarak yardımıyla saçlarınızı açarak taramalısınız. Ve son olarak uzun süre dayanması için bir sprey veya wax ile saçlarınızı sabitlemelisiniz.

su dalgası modelleri

Peki, hem çok az vaktiniz var hem de maşa ile uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman size, maşadan biraz pratik bir yol söyleyeceğiz su dalgası fön. Bu yöntem için saçlarınızı birkaç tutama ayırarak, fön fırçası ile iç kısma doğru kıvırarak şekil veriniz. Daha sonra o tutamı bir tel toka yardımıyla saçınıza sabitleyiniz. Bu işlemi tüm saça yaptıktan sonra sprey sıkınız ve 10 dakika bekleyiniz. 10 dakika sonunda saçlarınızı açın ve istediğiniz o doğal dalgalara kavuşun.

su dalgası saç modelleri

Su dalgası modeli sadece uzun saçlar içindir denilemez. Su dalgası kısa saç modelleri de artık sıkça tercih edilen modellerin başında yer alıyor. Kısa saçınıza maşa ile şekil vermek için öncesinde wax sürebilirsiniz. Ayırdığınız saçları maşa ile arkaya doğru kıvırarak istediğiniz dalgalara ulaşabilirsiniz.

su dalgası kısa saç

Su dalgası saç modelleri 2018 yılında da etkisini göstermeye devam ediyor. Su dalgası modeli kısa, orta veya uzun saçlı tüm kadınların kullanabileceği pratik bir model. Eğer, saçlarının düz olmasından yakınanlardansanız su dalgası perması tam da aradığınız çözüm olabilir. Su dalgası saç modelleri isteğinize göre daha sıkı veya daha iri buklelerden oluşuyor. Doğal bir görünümden yanaysanız buklelerin daha iri olmasına dikkat etmelisiniz.

su dalgası modelleri

Kalıcı su dalgası 6 ay ila 1 yıl arasında dayanabilmektedir. 1 yıl sonunda dalgalar bozulmaya ve eski haline dönmeye başlar. Bu süre saçınızın yapısına ve su dalgası permasını yaptırdığınız kişinin uzmanlığına göre değişir. Kalıcı perma yaptırdıysanız eğer saçınızı saç kremiyle yıkayarak, saçın yıpranmasını engelleyebilirsiniz.

su dalgası saç

Eğer saçınız uzun süre güneşe maruz kalacaksa saç bakım ürünleri kullanmanız, denize ya da havuza girdiyseniz en kısa sürede saçınızı yıkamanız gereklidir. Su dalgası perması esnasında uygulanan kimyasalların saçınıza zarar vermemesi için en haftada bir defa bakım maskesi uygulamanız tavsiye edilmektedir. Özellikle saç bakım yağları, uçları kırılan saçların önemli derecede iyileşmesini sağlamaktadır. Su dalgası işlem görmüş tüm saçlara uygulanabilir. Fakat herhangi bir işlem görmemiş saçta su dalgası daha hoş görünebilir.

su dalgası saç

su dalgası modelleri

Dikkatinizi Çekebilir: