En Güzel Sarı Saç Modelleri – 2018’in Trend Sarı Saç Renkler

sari sac renkleri modelleri

Hangi mevsimde olursa olsun kadınlar tarafından hep sevilen sarı saç renkleri özellikle de yaz aylarının gelmesiyle beraber yeniden şekillenerek karşımıza çıkıyor. İster kesimi ister bakımı açısından zor bir saç rengi olmasına rağmen trend olma durumunu asla diğer saç renklerine bırakmayan sarı saç hakkında merak edilen her şeyi sizler için hazırladık.

2018’in en trend sarı saç renkleri

Sarı saç renkleri 2018 yılında özellikle de genç kadınların ilgi duyduğu renkler arasında sayılabilir çünkü standart sarı saç formunun daha şık hale gelmesiyle oluşturulan yeni nesil renkler oldukça memnun edici. İster komple saç boyatın ister yeni trend ombreleri tercih edin eğer ten renginiz müsaitse alacağınız sonuçtan memnun olmama gibi bir ihtimal yok.

  • Krem sarı saç rengi

Açık sarı saç renkleri her kadına yakışmayan ve çoğu zaman sert bir duruşu olan renklerden sayılabilir ancak krem sarı yumuşak görünümüyle kadın erkek herkesin ilgisini çekiyor. Özellikle de açık tenli kadınların bayılacağı bu sarı saç renkleri 2018 yılında sizin de favori renginiz olabilir. Yumuşak dokusuyla ister düz ister dalgalı olarak kullanabileceğiniz bu krem sarı saç tonları için mat makyajları da tercih edebilirsiniz. Doğal görünen yapısıyla sarı saçın zor olduğu düşüncesini ortadan kaldırabilecek bir saç rengi olduğunu unutmayın.

sarı saç

  • Küllü sarı saç rengi

Açık ve buğday tenli kadınlara çok yakışan küllü sarı saç tonları yine bu yılın moda renklerinden. Geçen yıllarda da sevilen bu renk hala popülerliğini koruyor. Çok koyu sarılardan hoşlanmayan kadınların bu sarı saç boyası için kuaförleri tercih etmesi önemli bir durum çünkü tam rengi tutturmak için yapılacak işlemleri evde kendiniz yapamayabilirsiniz. Eğer ki birde esmere sarı saç kesinlikle evde denenmemesi gereken boyalardan biri oluyor. Koyu olan saç renginin açılması gerektiği ve bu işleminde saça verdiği zararı düşünerek mutlaka bu işlerde uzman olan kişilere başvurmanız gerekir.

sarı saç modelleri

  • Sarı ombre saç modeli

Sarı saç ombre ilk kullanılmaya başlandığı günden beri sevilen bir saç rengi uygulaması oluyor. Özellikle de yıllar içerisinde giderek güzelleşene ombreler 2018 yılında ulaşabileceği en güzel haline ulaşmış durumda. Saçta fazlasıyla doğal duran sarı saç ombre ile havanızı değiştirebilirsiniz. Ayrıca ombre tonları için sarı saç renkleri kataloğu da incelenebilir.

sarı saç ombre

2018’in en trend sarı saç modelleri

Her yıl yinelenen saç kesimleri kişilerin anında havasını değiştiren değişikler arasında sayılabilir. Eğer zor renklerden biri olan sarı saç boyası kullanmak istiyorsanız, kesimi de ona oranla daha havalı modellerden seçmelisiniz. 2018’de saç kesimi için tercih edilen sarı saç modelleri yakından inceleyelim.

  • Kısa küt sarı saç modeli

Özellikle minyon tipli kadınlara fazlasıyla yakışan kısa küt sarı saç modelleri ister düz kesim ister katlı kesim tercih edilsin, bakımı iyi yapıldığı sürece oldukça şık bir görüntüye kavuşmanızı sağlayabilir. Kullanım açısından rahatlığını da baz alırsak yaz aylarının vazgeçilmez saç kesimi olabileceğini söylemek yanlış olmaz.

sarı saç renkleri

  • Kâküllü kısa/uzun model sarı saç modeli

2018 yılının en trend modeli saçlara kakül yaptırmak. Geniş yüzlü kadınlarda ve alnı geniş olanlarda fazlasıyla şık duran kakül kesimi küllü sarı saç rengi tonları ile fazlasıyla uyumlu oluyor. Ancak burada da bir uzman önerisine ihtiyaç duymalısınız. Eğer ten renginiz uygun değilse sarı saç boyama işlemini kesinlikle evde yapmayınız. Tüm bunların yanında ister saçı toplayarak ister dağınık topuz yaparak isterseniz de açık haliyle kullanabileceğiniz kakül modelli saçlar alın yapısı müsait olmayan veya sürekli fön çekilerek kullanılması gereken saçlara uygun bir model değil.

kahküllü sarı saç modeli

  • Uzun katlı sarı saç modeli

Uzun saç modasının asla geçmediğini veya çoğu kadının uzun saç sevdalısı olduğu söylemek yanlış bir ifade olmaz. Bir türlü kısa saçı sevemeyen kadınların pek çoğu uzun saçlarını sadece kesimlerle hareketlendirebiliyor. İster katlı ister düz şekilde seçilen modele bir de cilt renginize uygun sarı saç rengi tonları ile tamamlayabilirsiniz. Eğer koyu tenliyseniz ve esmere sarı saç nasıl olur diye merak ediyorsanız da sadece sarı saç renkleri kataloğu yardımıyla farklı tonlara ombreler de yaptırarak kendinizi yenileyebilirsiniz.

sarı saç tonları

sarı saç boyası

sarı saç renkleri

sarı saç renkleri

sarı saç renkleri

Sarı saç bakımı

Saç bakımı oldukça önemli olup bir de sarı gibi zor tonlarda boyalı saçlara sahipseniz daha dikkatli olmanız gerekir. Açma işlemiyle elde edilen sarı saç bakımı açısından oldukça zorlu bir uygulama olabilir. Fazladan bakım ürünlerine para saçmanıza gerek yok ancak daha kolay yıpranan saçlar için mutlaka haftalık ve aylık bakımlarınızı evinizde de olsa yapmalısınız. Özellikle sarı saçlar için şampuan, bakım maskeleri ve yağları kullanarak yıpranmaları onarmalı ve kötü görüntüler oluşmasına izin vermemelisiniz. Isı kullanarak saç şekillendiriyorsanız daha dikkatli olmalı, doğal ürünlerle saç yağ dengesini sağlamalısınız. Eğer saç renginiz koyu ise ve sarı saç boyama işlemlerini yaptıracaksanız ilk bilmeniz gereken dip boyanızın diğerlerine oranla daha hızlı geleceği olmalı. Sürekli işlem görmesi gereken saç için kalın telliyseniz şanslısınız ancak ince ve cılız saç telleriniz varsa maalesef yıpranmaları önlemek fazlasıyla zor olabilir. Bu sebeple zengin besleyici özellikleri olan yağlar veya kremlerle sarı saç bakımı aksatılmamalı. Eğer sarı saçlar için şampuan, krem ve yağlar için seçim yaparken zorlanıyorsanız kuaförlerinizden yardım isteyebilirsiniz.

Sarı saç makyajı Nasıl Yapılır ?

Sarı saçlar şık ve ilgi çekici duruşuyla çok beğeniliyor olsa da hem bakım hem de makyajla desteklenmediği sürece hoş olmayan görüntüler oluşmasına sebep olabiliyor. Özellikle de açık tonlarda sarı renkleri tercih ettiyseniz mutlaka makyaj yapanız gerekeceğini aklınızdan çıkarmayın çünkü makyajsız bir ciltle birleşen sarı saç rengi kişilerin daha solgun ve yorgun görünmesine sebep oluyor. Aynı zamanda koyu sarılar da yaşınızın çok üstünde görünmenize sebep olduğu için ilk şart uygun sarı tonunu yakalamak ve sonrasında ona uygun sarı saç makyajı yapmaktan geçiyor. Rujdan tutunda far seçimine kadar dikkatli davranmanız gereken sarı saçta yapılmaması gereken makyaj hatalarını listeleyecek olursak:

  • Parlak kırmızı ve vişne rengine yakın tonlarda rujlar kullanmayın. Şeftali, mat ve pembe tonlarını tercih etmek açık tenli ve sarı saçlı kadınlara yapılan ilk öneriler arasında yer alıyor.
  • Sarı saç renkleri için en uygun allık kahverengi tonlarında kullanılan allıklar oluyor ancak bu demek değildir ki sadece bu tonları kullanacaksınız. Elbette ki kıyafet seçimi ve saç rengini dengeleyecek tonları da kullanmalısınız fakat doğal duruş sebebiyle renkten daha çok miktara dikkat etmelisiniz. Aşırı sürülen allıklar hoş görüntü yaratmaz, unutmayın.
  • Sarı saç makyajı konusunda en çok hata yapılan kısım far tercihinde oluyor. Ya çok abartı farklar ya da silik farlar kullanmak doğru değil. Eğer renkli gözlüyseniz ve gece makyajı yapıyorsanız elbette siyah tonlarını tercih etmelisiniz. Ancak gün içerisindeki makyajınızda yine renkli gözlü olanlar açık mavi, yeşil gibi tonları tercih edebilir. Diğer göz renkleri içinde füme tarzındaki pastel renklere yönelmek gerekir.
  • Saçlarınız sarı diye abartı makyaj yapmak zorunda değilsiniz. Aksine daha doğal ve mat tonları tercih ederek sadece yüzünüzün solgun görünmesini engellemeniz bakımlı duruş için yeterli olur.