En Güzel Topuz Modelleri, Dağınık Topuz Saç Modelleri

Özel günlerin vazgeçilmezi olan topuz modelleri günlük yaşamın da kurtarıcıları arasında. Kadınların kendilerini en rahat hissettiği topuz saç modelleri birbirinden farklı seçeneklere sahip. Bu saç modelini renklendiren bir detaysa topuz tokası. Bu küçük ama önemli detayların şık bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Her kıyafete uygun bir topuz modeli bulmak mümkün. Yapmanız gereken tek şey, kendinizi emin ellere bırakmak ve anın tadını çıkarmak.

Mikro Topuz Modelleri

topuz modelleri

Günlük kullanıma en uygun topuz modellerinden biri olan mikro topuz modelinde ihtiyacınız olan tek şey bir lastik toka. Kısa saçlara da uygulanabilen bu modeli özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz. Topuz çeşitleri arasında yapımı en kolay olan bu modelde saçlarınızı ense hizasından lastik toka yardımıyla toplamanız yeterli. Birçok kıyafete uyum sağlayan mikro topuz modelinde detaylar sizin elinizde.

Sıkı Mikro Topuz Model

topuz modelleri

Mikro topuz modelinizi daha sıkı bir şekilde sprey yardımıyla elde edip bir akşam yemeğine rahatça katılabilirsiniz. Ön kısmı dilerseniz ortadan ikiye ayırabilir dilerseniz geriye doğru tarayabilirsiniz. Sıkı topuz modeli arasında en çok tercih edilen bu seçenek düz kıyafetlerin vazgeçilmezi. Bu modelde bir topuz saç kullandığınızda kıyafetinize uygun bir küpe takarak ve gözlerinizi öne çıkaran bir makyaj yaparak dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sıkı mikro topuz saç modeli gibi modellerde detayları başka kısımlara ekleyip saçınızın sadeliğini koruyabilirsiniz.

Salaş Topuz Modeli

topuz modelleri

Günlük hayatta kolayca kullanabileceğiniz bir diğer modelse salaş topuz modeli. Ev topuzu tarzında yapabileceğiniz bu saç modeli hem çok pratik hem de çok kullanışlı. Saçınızı ense hizasından ya da biraz daha yukardan yapabileceğiniz gibi çok daha üst kısımlardan da toplayabilirsiniz. Saçlarınızı toparladıktan sonra uçlarını hafifçe esneterek dağınık bir görünüm verebilirsiniz. Dilerseniz önlerden birkaç saç tutamı bırakarak daha salaş bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Burgu Topuz Modeli

dağınık topuz

Topuz saç modelleri arasında hem en kolay yapılanı hem de en şık sonuç vereni şüphesiz ki burgu topuz modeli. Şık bir akşam yemeğine gidecekseniz ve kuaföre gitmeye vaktiniz yoksa bu modeli mutlaka denemelisiniz. Saçlarınızı ilk etapta ortadan ikiye ayırın ve ön kısımlarını burgu yaparak arkaya doğru toplayın. Her iki kısma da aynı işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı ensede birleştirebilirsiniz. İşte bu kadar basit. Burgu topuz modeli nasıl yapılır diye kara kara düşünmenize gerek yok.

Aksesuarlı Topuz Modeli

saç topuz modelleri

Topuz saç modelleri en şık seçenekleri sunuyor. Bu modellerin şıklığı yakalamasındaki en büyük yardımcısını saç aksesuarları olarak göstermek mümkün. Topuz aksesuarları özel günlerin vazgeçilmezi. Sıradan mikro bir topuzu bile bu aksesuarlarla özel bir davete hazırlamak mümkün. Tercih ettiğiniz model ister dağınık ister sıkı bir toplamaya sahip olsun hiç önemli değil. Kıyafetinize uygun bir topuz tokası tercih etmeniz yeterli. Aksesuarlı topuz modelleri sayesinde gecenin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz.

Tepeden Topuz Modelleri

topuz saç modelleri

Küçük dokunuşlarla havalı bir model elde etmek istiyorsanız tepeden topuz modelini deneyebilirsiniz. Tepeden topuz yapımı hem çok kolay hem de çok kısa süre içerisinde halloluyor. Saç renginizin açık olması bu modelin albenisini yükseltebilecek bir seçenek ayrıca. Saçlarınızı parmak uçlarınızla düzelterek yüzünüze yakışacak en tepe noktada toplayabilirsiniz. Eğer kahkül kullanıyorsanız bu modelin güzelliğini arttırma şansınız da var demektir. Kahkülünüz yoksa da saçlarınızın önlerinden ve yanlarından birkaç tutam saç çıkarabilirsiniz. Bu size daha havalı bir görünüm katacaktır. Topuz tokası kullanarak cansız saçlarınızı bu modelde daha canlı gösterebilirsiniz.

Örgülü Topuz Modelleri

topuz nasıl yapılır

Yılların eskitemediği bir model varsa o da örgüdür. Modanın hemen hemen her aşamasında kendini gösteren örgü modelleri topuz saç modelleri içinde de farkını ortaya koyuyor. Şık bir görünüm elde edebilmenize yardımcı olan örgüler saçlarınızı güzelleştirecek bir seçenek. Örgülü topuz yapımı diğer modellere oranla biraz daha zahmetli yalnızca. Bu modeli deneyimlemek için kuaföre gitmeniz gerekebilir. Gelin topuzu yapılırken de örgülü topuz modellerinden sıkça faydalanılır. Yanlardan örgülerle gelebilen bu modelde saçınızın belli bir uzunluğa sahip olması gerekli. Aksi takdirde örgülerin birbirini tutması pek kolay olmaz.

Dağınık Topuz Modelleri

topuz modeli

Her kadının mutlaka denediği bir model varsa bu modeli dağınık topuz olarak adlandırmak mümkün. Her yıl odluğu gibi dağınık topuz modelleri 2018 yılının da vazgeçilmezleri arasında. Salaş bir görüntüsü cezbedici bir şıklıkla bir araya getiren dağınık topuz genellikle düğün ve nişan gecelerinde tercih ediliyor. Bu modelin her yüze uygun olması onun en çok tercih edilme nedeni. Özellikle geniş bir yüz yapınız varsa bu model sayesinde yanlardan saç tutamları çıkartarak yüz oranınızı küçültebilirsiniz. Kuaförde yaptırarak daha profesyonel bir sonuç elde edeceğiniz dağınık topuz modelini evde kendiniz de yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan biraz tel toka ve saç spreyi yalnızca.

Donut Topuz Saç Modeli

gelin topuzu

Kendi arasında birden fazla çeşide sahip olan bu topuz modelini abiye kıyafetlerinizin üzerine tercih edebilirsiniz. Topuz tokası ya da bir çorapla yapabileceğiniz donut topuz aynı zamanda saçlarınızın daha gür gözükmesini sağlıyor. Topuz saç tercihinizi bu modelden yana kullanarak şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. İnce dişli bir tarak ve sprey yardımıyla evde kendinizde bu modeli kolayca yapabilirsiniz. Topuz örgü saç modelleri seçeneğinizi donut topuz saç modeliyle harmanlayarak göz alıcı bir sonuca ulaşmanız da mümkün. Saçınızdan bir tutam bırakıp sonrasında örmeniz yeterli. Ördüğünüz kısmı topuzun etrafından geçirerek modelinize ayrı bir hava verebilirsiniz. Dev donut topuz modelinde büyü bir topuz tokası kullanmanız gerek. Topuz tokası boyutlarına göre topuz modelinizin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Balıksırtı Topuz Modeli

prenses topuz

Balıksırtı topuz yapımı diğer modellere oranla daha zor. Bu modeli tercih ederseniz profesyonel birilerinden yardım almanız gerekebilir. Örgü yeteneğiniz varsa evde kendinizde yapabilirsiniz. Yaz aylarında önünüze ve omuzlarına saç gelmesini istemiyorsanız topuz örgü modelleri arasında en çok tercih edilen balıksırtı topuz modelini tercih edebilirsiniz. Düğünlerde ve özel davetlerde bu modeli şık bir makyajla tamamlayarak kullanabilirsiniz.

Fiyonklu Topuz Modeli

topuz şekilleri

Topuz şekilleri arasında en sevimlisi olan fiyonklu topuz modeli genellikle kız çocuklarında tercih ediliyor. Çocuğunuzun okul gösterilerinde bu modeli kolayca uygulayabilirsiniz. Genç kızlarında sıklıkla kullandığı bu model günlük hayatta kıyafetlere sevimli bir hava katıyor. Topuzun arasında bir tutam saçı geçirerek yapabileceğiniz fiyonklu topuz modelinde kalan saç uçlarını bir maşa yardımıyla kıvırarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç uzunluğu bu model için de önemli bir detay.

Abiye Topuz Modelleri

topuz çeşitleri

Topuz modelleri arasında en ağır seçeneği abiye topuz modelleri oluşturuyor. Özel bir davet ya da düğün için tercih edilen bu modeli bir kuaförde yaptırarak şık bir sonuca ulaşabilirsiniz. Abiye topuz modelleri kolay bir yapımı sahipmiş gibi görünse de önemli detaylara sahip. Saçın kabartılmasından saç aksesuarlarının saça yerleştirilmesine kadar özenli bir yapım aşaması istiyor. Topuz aksesuarları abiye topuz modellerinin en can alıcı noktası. Kıyafetinizi tamamlayan bir saç aksesuarı ve makyajla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Gelin Topuzu Modelleri

topuz modelleri 2018

Düğününüzde muhteşem bir saça sahip olabilmek için yapmanız gereken ilk şey hangi topuz modellerinin yüzünüze daha iyi gittiğine karar vermek. Gelin topuzu diğer topuz modellerinden daha zahmetli ve gösterişli. Bu nedenle seçimizi dikkatli yapmanızda fayda var. Topuz şekilleri gelin topuzu için birçok seçenek sunuyor. Gelin topuzunuzu isterseniz dağınık isterseniz de sıkı bir şekilde tercih edebilirsiniz. Eğer gelinliğiniz çok hareketli ve detaylı bir modelse gelin topuzunuzu daha sade bırakabilirsiniz. Hem topuzunuzun hem de gelinliğinizin abartılı modellere sahip olması gözü yorabilir. Diğer önemli detaysa gece boyu rahat edebileceğiniz bir gelin topu seçmeniz. Sürekli önünüze gelen, sizi rahatsız eden dağınık bir topuz bir süre sonra sizi sıkabilir. Topuz örgü modellerini gelin topuzunuzda değerlendirerek daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer kır düğünü düşünceniz varsa topuz örgü saç modelleri tam da size göre.

Prenses Topuz Modeli

topuz örgü saç modelleri

Gelin topuz modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de prenses topuz. Gelinliğinizi prenses topuzla tamamlayarak tam bir peri kızı olabilirsiniz.  Prenses topuz nasıl yapılır sorusunun cevabını kuaförünüz en iyi şekilde verebilir. Biraz tepeden ve gösterişli bir topuza sahip olan bu modelin en önemli detayıysa saç aksesuarları. Topuzunuzla saçınızın ayrılmasını sağlayan saç aksesuarını gelinliğinizle uyumlu bir şekilde seçerek modelinizi tamamlayabilirsiniz. Topuz örgü modelleri prenses topuz modelinde de kendini göstermeye devam ediyor. Dilerseniz küçük örgü detaylarıyla şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Topuzlu Bone Modeli

kapalı saç topuz modelleri

Tesettürlü kadınlar genellikle topuzlu bone kullanarak daha şık bir görünüme kavuşuyor. Eşarbınızın içerisine kullanabileceğiniz topuzlu bone özel davetlerde ve düğünlerde en büyük kurtarıcınız olabilir. Saçlarınız gür değilse ya da kısaysa daha havalı bir görünüm elde etmek için topuzlu bone kullanabilirsiniz. Bone renginizi kıyafetinize ve eşarbınıza uygun bir şekilde tercih ederek zarafetinizden ödün vermeden dilediğiniz yere gidebilirsiniz.

Yandan Topuz Modeli

yandan topuz modeli

Kıyafetinizin detayına göre yandan topuz modelinizin hangi tarafta olacağına karar verebilirsiniz. Şık davetlerde kullanılan ve muhteşem bir görünüm sağlayan bu model ünlülerinde ilk tercihlerinden. Yandan topuz modelleri 2018 yılının vazgeçilmezi olmaya başladı bile. Eğer omzu bir omzu açık bir kıyafetiniz varsa bu modeli kesinlikle değerlendirmelisiniz. Saçınızın önlerini topuzunuza göre ayarlayıp şık küpelerle kombininizi tamamlayabilirsiniz. Topuz çeşitleri arasında en zarif görünüme sahip yandan topuz modellerinde göz makyajınıza ağırlık vererek mükemmel görünebilirsiniz.

Tepeden Dağınık Topuz Modeli

ev topuzu

Ev topuzu olarak da adlandırılabilecek olan bu model için kuaföre gitmenize gerek yok. Saçlarınızı kendi doğallığında bırakıp tepeden gelişi güzel bir şekilde toplamanız bu model için yeterli. Tepeden dağınık topuz modelleri kolay yapımı sayesinde günlük hayatta en çok tercih edilenlerden. Saçınızı olabildiğince tepeden toplayarak bu modelin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Topladıktan sonra biraz saç spreyi sıkarak saç tellerinizin uçuşmasının önüne geçmeniz de mümkün.

Balerin Topuz Modeli

topuz örgü

Balerin topuz saç modelleri özellikle küçük yüzlü ve kulaklı kadınların en çok tercih ettiği modellerden. Hiçbir saç telinin yüzünüze düşmediği bu modelin sıkı görünümüne hayran kalabilirsiniz. Balerin topuz modeli tepeden yapılabileceği gibi biraz daha aşağıdan da yapılabilir. Saç tokasından yardım alabileceğiniz bu modelde saç spreyi kullanmanız gerekli. Saçlarınızın önünde kalan bebek saçlarınızı sprey yarımıyla geriye doğru tarayabilirsiniz. Balerin topuz şekilleri isteğe göre farklı olabilir. Düz ve sade bir balerin topuzu isterseniz saçınıza hiçbir ekleme yapmadan kullanabilirsiniz. Eğer biraz daha hareketli bir balerin topuzunuz olsun istiyorsanız topuz kenarlarına saç örgüsü detayı eklemek mümkün.