Kısa Saç Modelleri – Kadınlara Özel 50 Kısa Saç Modeli – Kısa Saç

kısa saç modelleri

Saç modelleri gün geçtikçe farklılaşarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Her kadın kendine yakışan bir modeli tercih ederek saçlarında kısalmaya gitme yolunda. Daha pratik bir kullanım sunan kısa saç modelleri yaz ayları içinde çok ideal. Uzun saçtan sıkılan, bakımına vakit ayıramayan ve yenilik isteyen kadınların soluğu kuaförde alıp saçlarını kısaltıyor. Her yüz yapısına göre değişen kısa saç modelleri oldukça da modern bir tarza sahip. Kısa saç modelleri kadın dünyasının vazgeçilmezi olmaya aday.

Kısa Küt Kesim

kısa saç modelleri

Kadınların ne çok tercih ettiği saç modellerinden biri de küt kesim. Hem dalgalı hem de düz bir şekilde rahatlıkla kullanılan bu model günlük hayat için de çok uygun. Artık uzun saçlarınıza yeni bir şekil vermek istiyor ancak çok kısa modellere tercih edemiyorsanız küt kesimler tam size göre. Kısa saç modeller bayan için genellikle küt kesimden başlıyor. Küt kesimin boyunu kendi zevkinize göre de ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz omuzlarınızın üzerinde dilerseniz de kulak hizasında yapabilirsiniz.

Katlı Kesim Kısa Saç Modeli

kısa saç modelleri

Kısa saç modellerinde de kendini gösteren katlar daha havalı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor. Kısa saç modelleri 2018 yılının trendleri arasında olduğu için kısa saçlara yapılabilecek birden çok alternatif var. Üstlere doğru kısalmaya devam eden katlarda bu alternatiflerden biri. Özellikle düz saçlı kadınların tercih ettiği katlı kesimleri bir köpük yardımıyla şekillendirmek mümkün. Kısa saç modelleri kıvırcık saçlı kadınların da tercihi. Kısa saça kat atılması dalgaların daha çok belirginleşmesini sağlarken saç sönmesinin de önüne geçiyor.

Yandan Kısa Kesim Saç Modeli

kısa saç modelleri

Her kadının kolay kolay cesaret edemediği bu modelde saçlar tamamen kısa değil. İstediğiniz uzunluktaki bir saça bu modeli uygulayabilirsiniz. Çok kısa saç modelleri yandan kısa kesimde farklı bir tarza kavuşmanızı sağlayabilir. Kullanım kolaylığı için saç ayırma kısımlarınıza göre kesimi yaptırabilirsiniz. Bir tarafın daha uzun bir tarafınsa daha kısa olduğu bu modelde gözlerinize ve alnınıza saçlar düşebilir. Eğer alnınız açık olsun istiyorsanız bu modeli tercih etmenizi önermiyoruz.

Asimetrik Kısa Kesim Saç Modeli

kısa saç modelleri

Hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen bir model olan asimetrik kesim genellikle küt saçlara uygulanıyor. Saçın bir kısmının diğer kısımdan çok daha fazla olduğu bu modeli gösteren en iyi saç tipiyse düz saç. Kısa saç modelleri bayan 2018 yılında da kendini bu modelde göstermeye devam ediyor. Asimetrik kesim uzun zamandır tercih edilen saç modelleri arasında. Özellikle boynu ince yapılı olan kadınların çok daha zarif gözükmesini sağlayan bu model en kısa saç modelleri arasında alınabileceği gibi küt kesimle de kullanılabiliyor. Eğer yüz hatlarınız geniş ve uzunsa bu modeli gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kahküllü Kısa Kesim Saç Modeli

kısa saç modelleri

Kısa saçlara eklenen kahkül saça farklı bir hava katıyor. Kısa saç modelleri kadın 2018 yılı için kahküller tekrar geri geliyor. Bir dönem çekiciliği kaybeden, tercih edilmeyen kahküller kısa saçlarla hayat bulacak gibi. Aslında kahküller her saç tipine uygulanabilir bir modele sahip. Ancak kısa kesimli saçlarınıza farklı bir hava verme amacınız varsa mutlaka bu seçeneği deneyebilirsiniz. Güzel kısa saç modelleri her kadının hayali olduğu gibi kahkül kestirmekte bu hayallerden biri ama buna pek cesaret eden olmaz. Kahkül kestirmek biraz daha riski bir durum gibi gelir kadınlara genellikle. Kısa saç modelleri kadın için de öyle olsa da artık cesaretlenmenin tam zamanı. Saçınıza değen her makas sizi biraz daha rahatlatırsan tarzınızın muhteşem olmasına yardım edecek.

Makas İzli Kısa Kesim Saç Modeli

kısa saç modelleri

Son dönemlerin en çok tercih edilen modellerinden biri de saçın ucunda makas izi bırakanlar. Kısa saç modelleri ve yapılışı konusunda belki de en kolay kesime sahip bu model. Omuz hizasında kesilebileceği gibi bu kesimi kulak hizasına kadar da çıkarabilirsiniz. Burada tercih tamamen sizin. Saç uçlarında kendini gösteren makas izleri saça ayrı bir hava katıyor. Genellikle sarı saçlarda uygulanan bu modelin siyah saçlarda belli olma oranı daha az. Genellikle uzun saçlarda tercih edilen makas izli kesimi kısa saçlara da uyarlamak mümkün. Makas izli kesim kısa saçlı modelleri topuz yapma konusunda olanak tanıyor. Bu kesim daha modern ve yenilikçi görünmenizi sağlayabilir. Kısa saç modelleri kadın 2018 yılı için kendini değiştirerek geliyor.

Yan Kısım Kazınmış Kısa Saç Modeli

kısa saç modeli kadın

Belki de en çok cesaret isteyen modellerinden biri de yan kısmı kazınmış olan saç modeli. Yüz profilini ortaya çıkaran bu model tarzınızı yansıtıyorsa eğer muhteşem sonuçlar verebilir. Kısa ya da uzun saça kolaylıkla uygulayabileceğiniz kazınma işleminden sonra pişman olursanız eğer uzun bir süre uzamasını beklemeniz gerekecek. Bu yüzden bu modeli denemeden önce iyi düşünmenizde fayda var. Çok kısa saç modelleri bayan için biraz cesaret isteyen modellerden. Yüzünüzün bir tarafını tamamen açıp, gözler önüne sermek aslında ne kadar özgüvenli olduğunuzun da kanıtı. Yan kısımda kazının kısmı kulak üzerinde kısa bir alanda tutabileceğiniz gibi bunu saç ayrımına kadar da uzatabilirsiniz. Kısa saç kesiminizi de bu kazınmaya göre ayarlamanız mümkün. Bu kısa saç modelleri bayan dünyasında bir hayli ses getirecek türden.

Shag Kısa Saç Kesim Modeli

kısa saç modelleri bayan

Son dönemlerde tercih edilen modellerinden biri de shag kesim. Hemen hemen her modele uyarlanabilen shag kesim ilk çıktığı zamanlarda özellikle kısa saçlar için tercih ediliyordu. Daha sonra uzun saçlarında vazgeçilmezi olmaya başlayan bu modelde katlar daha belirgin bir şekilde. Çok kısa saç modelleri kadın dünyanın vazgeçilmezlerinden artık. Shag kesimi dilerseniz kısa saçlara dilerseniz de orta uzunluktaki saçlara uygulayabilirsiniz. Her iki seçenekte de bu model farkını ortaya koyuyor. Üst kısımların daha kısa olduğu bu modelde kahküller dikkat çekiyor. İnce telli kahkül, tam kahkül ya da ortadan ayrılan kahkülleri bu modelde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızı omuz hizasından biraz daha yukarda kestirerek shag modeli deneyebilirsiniz. Ancak uzama aşamasında saçlarının hepsinin aynı şekilde uzamayacağını söylemek isteriz. Üst kısımların daha kısa ve katlı olduğu shag kesim her tarzın rahatlıkla kullanabileceği bir model. Shag kısa saç modelleri topuz yapmaktan vazgeçemeyenleri de kırmıyor.

Pixie Kısa Saç Kesim Modeli

kısa saç modelleri 2018

Kısa saç modelleri 2018 yılına damgasını vurmaya hazır. Bunların arasında en havali ve çekici gözükmenizi sağlayacak olan pixie modeli bir kere denedikten sonra bir daha vazgeçmeniz mümkün gözükmüyor. Hem rahat hem de pratik bir kullanım sağlayan pixie saç kesim modeli çok kısa saç modelleri arasında gösterilebilir. Cansız ve sürekli sönen saçlarınızı bu modelle daha dolgun göstermeniz mümkün. Yüz şekliniz oval ve hatlarınız yuvarlaksa eğer bu modeli mutlaka denemelisiniz. Yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarmanıza yardımcı olan bu modelde sarı saçlar oldukça çekici bir görünüme sahip. Saçın ön kısımlarını biraz daha uzun tutarak yandan ayrılacak bir kahkül yaptırabilirsiniz. Bu modeli kullanırken saç şekillendiricilerden biri olan köpük en büyük dostunuz olacak. Özellikle sıcak yaz aylarında duştan çıkıp saçınızı köpüklemeniz yeterli. Kısa saç modelleri ve yapılışı kadar kullanımı da oldukça pratik.

Kısa Bob Saç Kesim Modeli

kısa saç modelleri resimli

Kısa saç modelleri arasında en çok tercih edilenlerden bir diğeri de kısa bob kesim. Daha dolgun saçlara kavuşmanızı sağlayan bu modelde ense kısmı tamamen kısa bir şekil alıyor. Üstlere doğru kısalan bu saç modeli en kısa saç modelleri arasında yerini bu özelliği sayesinde alıyor.  Bu model kulak hizasında bitmesi nedeniyle genellik küt kesimle karıştırılıyor. Ancak kısa bob kesimi küt kesimden ayıran keskin farklar var. Küt kesim genellikle düz bir şekilde karşımıza çıkarken kısa bob kesimde katlar göze geliyor. Daha dolgun bir görünümünü de bu katlardan alan bob kesim her renk saçta oldukça güzel duruyor. Kahkül seçeneğini ekleyebileceğiniz bu model kahkülsüz de kullanılabiliyor. Burada önemli olan sizin bob kesim modelini en rahat şekilde nasıl kullanacağınız. Asimetrik modele de uyarlanabilen kısa bob modelin kullanımı da oldukça kolay. Eğer kendinden düz bir saç yapınız varsa bu modeli düşünmeden uygulayabilirsiniz. Bob kesim kısa saç modelleri düğün için de kullanılabilecek uzunlukta.

Maskülen Kısa Saç Kesim Modelleri

kısa saç modelleri ve yapılışı

Kısa saç modelleri bayan 2018 listesinde en kısa boya sahip olan maskülen saç kesimi görenleri kendine hayran bırakıyor. Pratik bu kullanım sağlayan bu modelde saçınızı doğal haliyle bırakıp, saç için harcadığınız zamandan tasarruf edebilirsiniz. Çünkü bu modelde saçlarınıza hiçbir işlem yapmanıza gerek yok. Erkek saç modelini andıran bu modeli yüz hatları yuvarlak ve küçük olan kadınlar çok daha fazla tercih ediyor. Çok kısa saç modelleri bayan için yüz güzelliğini ortaya çıkarmak amacıyla kullanılabiliyor. Deri kıyafetlerle kombinlendiğinde muhteşem bir görüntü yakalamanızı sağlayan maskülen saç kesimiyle kendinize yepyeni bir tarz oluşturabilirsiniz. Uzun saçlara alışanların ilk başlarda bu modelde zorlanması çok normal. Bir süre sonra gözleriniz bu modele alışacaktır. Maskülen kısa saç modelleri yapılışı evde uzun süre fön gibi işlemlere vakit ayırmanızın önüne geçiyor.

Dalgalı Üst Kısım Kısa Saç Modeli

en kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri resimli listesinde dikkat çeken bir diğer modelde üst kısımların daha uzun ve dalgalı olduğu model. Saçın yan kısımları bu modelde üst kısma göre daha kısa. Ancak yandan kazınmalı modeldeki kadar değil. Çok kısa saç modelleri kadın için çok daha büyük avantajlar sunuyor. Yanlarını hafif bir şekilde kısaltabileceğiniz bu modelin üst kısımda daha uzun kalan kısımlarını dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Genellikle dalgalı bir şekilde kullanılan bu model sarı saçların da vazgeçilmezi.

Permalı Kısa Küt Kesim Saç Modeli

kısa saç perma modelleri

2018 yılına damgasını vuran modellerden biri de kısa saçlarda tercih edilen perma işlemi. Genellikle küt kesimde kullanılan perme daha dolgun saçlara kavuşmanızı da sağlıyor. Kısa saç perma modelleri denemek isteyenlerin ilk önce saç uzunluklarına dikkat etmesi gerekli. Perma işleminin saçları kısalttığını göz önüne alarak küt kesim boyuna karar verebilirsiniz. Kısa saç perma modelleri dilediğiniz uzunluğa göre ayarlanabilir. Kısa saç modelleri kıvırcık olduğunda göze çok daha güzel geliyor. Permalı seçeneği en güzel kısa saç modelleri arasında bu nedenle almak mümkün. Permalı kısa saç modelleri yapılışı evde uzun vakitler harcamanızın da önüne geçiyor. Ayrıca permalı kısa saç modelleri düğün içinde rahatlıkla tercih edilebilir.

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modeli

en güzel kısa saç modelleri

Ön kısmı uzun olan bu modelde arka kısım çok daha kısa. Ensesine saç gelmesini istemeyenler bu modeli rahatlıkla tercih edebilir. Önü uzun arkası kısa saç modeli hangi yüze gider sorusuna cevap olarak uzun ve geniş yüzleri verebiliriz. Ön kısmın uzun olması yüz hatlarınızda istemediğiniz genişliği kapatmaya yarıyor. Önü uzun arkası kısa model hangi yüze gider sorusuna verilebilecek bir diğer cevapsa geniş alınlar olabilir.

 Dikkatinizi Çekebilir