Gelinlik Modelleri 2018 – En Gözde 50 Gelinlik Modeli

2018’in en gözde gelinlik modelleri tek bir sayfada!

Her kadının hayali, sevdiği adam ile beraber bir yuva kurmak. Unutulmaz bir düğün ile atılan bu ilk adımda, onun yanınızda olması bile yeterli iken, bu ortamın eşsiz olmasını sağlayacak tek şey,  sizin kulaktan kulağa dolaşan güzelliğiniz olmalı. Bembeyaz gelinlik içerisinde salınırken kendinizi daha çok mutlu hissetmek ve bu anı en şahane halinizle geçirmek için tercih etmeniz gereken 2018 gelinlik modellerini sizler için derledik. Kendi zevkinizi ön planda tutarak, vücut ölçülerinizi göz ardı etmeden hayalinizde muhteşem bir gelinlik yaratmak için haydi buyurun trend gelinlikler listemizi incelemeye.

Tasarım gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri 2018 yılında, bilindik modellerden daha özgün tasarımları ve aksesuarları ile canlanıyor. Elbette ki gelinlik deyince akıllarda canlanan beyaz renk ve kabarık modeller oluyor ancak bu durum sizin beğeni ve tercihinize göre değişebilmekte. İlla ki o tarz gelinlik modeli seçmek zorunda değilsiniz. Hayalinizdeki gelinliği oluşturmalısınız çünkü en özel gününüz ve en güzel siz olacaksınız. Özel tasarım olarak üretilen gelinlik modelleri aşağıdaki listede mevcut.

 • Çiçek detaylı gelinlik modeli

gelinlik modelleri ve fiyatları

Gelinlik modelleri, kadının istekleri göz önünde bulundurularak ve vücut ölçüleri dikkate alınarak tasarlandığında ortaya çıkan görünümü ile sizleri kendine âşık bırakacak kadar şahane tasarlanabilir. Özellikle bahar düğünleri ve çiçek âşıkları kadınlar için olağanüstü bir seçim olan bu gelinlik 2018 modeli, görenlerin ağzını bir karış açık bıraktıracak türden. Taze, capcanlı bir kır düğünü için çok ideal olan bu gelinlik, açık saç modelleri ile tamamlanabilir.

 

 • Dantel kaplı pantolon gelinlik modeli

pantolon gelinlik modeli

Elbise veya etek kullanmayı sevmeyen veya en değişik gelinlik modeli bendeki olacak diyenlere şahane bir model geliyor. Tamamen dantel kaplama olan bu gelinlik, özellikle uzun boylu ve bacak boyu normalden daha uzun olan kadınların bayılacağı kadar güzel. Sıra dışı bir tasarım olan bu gelinliği cesareti çok yüksek olan kadınların tercih edeceğine eminiz.

 • Derin yırtmaçlı gelinlik modeli

gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri ve fiyatları sizin tercih ettiğiniz modele, kullanılan kumaşa ve detayların zenginliği ile orantılı bir şekilde ortaya çıkar. Eğer kendi vücudunuza birebir uygun ölçülerde bir gelinlik istiyorsanız kesinlikle a kesim gelinlik modelleri tercihiniz olmalı. Kabarık ve sıradan modellerden hoşlanmayan, daha çok taş işlemeli şeylerden hoşlananlar için hem çok zarif hem de çok şık olacak bu gelinlik modelleri prenses gibi hissetmenizi sağlayacak.

 • Aksesuar ağırlıklı gelinlik modeli

gelinlik modeli 2018

Herhangi bir kıyafeti zenginleştirip daha şaşalı bir görünüme kavuşturmayı sağlayan ilk kural doğru aksesuar ile kombinlemek olur. Hele ki bu kıyafet en özel gecenize ait ise daha özenli bir çalışmaya gireceksiniz. Gelinlik modelleri 2017 başlarından itibaren büyük değişimler geçirerek farklı tasarımlara kavuştu. Şapka, değişik eldivenler, renkli kurdeleler, tasarım çantalar ile hazırlanabilecek her ayrıntı, unutmayın ki daha özel ve eşsiz görünmenize ön ayak sağlayacak.

 • Taş işlemeli gelinlik modeli

gelinlik modeli 2018

Özellikle dantel detayı ile beraber kullanılan taş işlemeleri çok fazla dikkat çekmekte. Eğer hem zarif olsun hem de parlayan bir gelinliğim olsun diyorsanız, buradaki taşlar gibi gri renk taşlar ile tasarlanan bir gelinlik tercih etmelisiniz. Taş tasarım gelinliklerde genellikle en büyük problem çok fazla ağır olmaları. Ancak fazla taş ile hazırlanan gelinlikler genelde göz yorucu olur. Eğer illa ki taş işleme olacak diyorsanız hafif işlemeleri olanları tercih edin.

Tesettür gelinlik modelleri

Gelinlik tercihleri kişilerin inanış ve yaşam biçimlerine uygun olarak tasarlanıyor. Eğer kapalı bir kadınsanız ve gelinliğiniz de bu duruma uygun olacak ise gelinlik modelleri tesettür kapsamında hazırlanan tasarımlara bakmalısınız.

 • Kabarık tesettür gelinlik modeli

tesettür gelinlik modelleri

Hem kapalı kişinin daha rahat olabilmesi hem de gösterişine bir tık eklenmesi amacı ile genellikle belden başlayarak kabaran ve olağanüstü bir görüntü oluşturan modeller ilk tercihler arasında yer alır. Sadece rahatlık değil elbette ki,  modaya da uymak nedeni ile gelinlik modelleri 2018 kabarık ve gösterişli gelinlikleri olan gelinlerle dolup taşacak.

 • Özel işlemeli tesettür gelinlik modeli

tesettür gelinlik modelleri 2018

Gelinlik modelleri tesettür 2018 yılında bambaşka bir devrim geçiriyor. Bilindik gelinlik modeli farklı işlemeler ve değişik renk kumaşlar ile daha da görkemli hale geliyor. Model gelinlikte bulunan işleme detayları ve renk uyumu sayesinde hem çok şık bir gelin olabilir hem de alışılmışın dışında bir tercih yaparak gelinlik modelleri kapalı kadınlar içinde şahane tasarlanabilir mesajını verebilirsiniz.

 • Altın sarısı tesettür gelinlik modeli

tesettür gelinlik modeli 2018

Her ne kadar gelinlik beyaz renk ile bütünleşmiş olsa da bu durum yavaş yavaş değiştirilmeye başlanıyor. Gelinlik modelleri tesettür tercih eden kadınlar için özellikle işlemelere çok fazla önem veriyor ve işte ortaya çıkan şahane altın sarısı ile beyazın mükemmel uyumu oluyor.

 • Uzun kuyruk tesettür gelinlik modeli

tesettür gelinlik

Gelinlik modelleri 2017 yılından bu yana bir tık daha güncellenerek ufak değişimlere sahne oluyor. Özellikle gelinlik tesettür tercih edenler için hazırlanıyorsa, küçük detaylar eklenerek şahane bir tasarım ortaya çıkartılabilir. Buradaki gibi uzun kuyruklu gelinlik modelleri kapalı olan kişilere özel hazırlanıyor. Kuyruk uzunluğunu sizin belirlediğiniz bu tasarım gelinlik modelleri tesettür grubunda en çok tercih edilen model olacak.

 • Balık kesim tesettür gelinlik modeli

balık tesettür gelinlik modelleri

Her ne kadar kapalı kişilerin çok tercih etmediği bir model olsa da 2017 yılından bu yana balık kesim tesettürler özellikle genç kadınların zevkle tercih edip taşıdığı modeller arasında yer alıyor. Standart balık kesimlerden bir tık daha bol olarak tasarlanan bu şahane tesettür gelinlikleri 2018 ve sonrasında sıklıkla tercih edilecek kapalı modellerinin ilk sırasında yer alıyor.

 • Sade tesettür gelinlik modeli

sade tesettür gelinlik modelleri

Her ne kadar özel bir gün olsa da, gelinlik modelleri tesettür 2018 yılında sade görüntüyü sevenleri de unutmuyor. Bu gelinlik tesettür tasarımları, özellikle gelinlik modelleri kapalı olsun ve çok gösterişli olmasın diyenlere hazırlanıyor. Duru güzelliği ile sade gelinlik tesettür modeli çok hoşunuza gidecek.

 • Yaka detaylı, bol taş işlemeli tesettür gelinlik modeli

gelinlik tesettür

Kapalı gelinliklerin cazibesini artırmak için kullanılan taş işlemeleri yine bu yıl da çok moda. Özellikle farklı kol detayları ve bu modelde uygulanan yaka detayları ile enfes parçalar ortaya çıkıyor. Dantel ve boncukların işlemesi için seçilen yerler de hem abartıyı önlüyor hem de görüntü de daha zarif bir tablo çıkmasını sağlıyor.

 • A kesim sade tesettür gelinlik modeli

a kesim tesettür gelinlik

A kesim gelinlikler genelde açık kadınlar tarafından fazla aksesuar ile kombinleyerek tercih ediliyor olsa da 2018 yılı gelinlik modasında, kapalı kadınlar içinde tasarlanmış pek çok a kesim sade model var. Yine dantel ve taş kombinlenebilen bu tesettür gelinlikler kilo problemi yaşayan ve zarif bir görünüm isteyen kapalı kadınlar tarafından oldukça tercih ediliyor.

Straplez gelinlik modelleri

Straplez modası, gelinlik 2018 yılı için özellikle omuz ve boyun bölgesi güzel olan kadınlar tarafından çok tercih ediliyor.  Eğer bu bölgeler ile ilgili bir probleminiz yoksa mutlaka denemeniz gereken straplez gelinlik modelleri araştırmasına başlamalısınız.

 • Omuz apoletli gelinlik modeli

straplez gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri 2018 kabarık ve detayları ile büyüleyecek gelinlikler için hazır mısınız? Özellikle omuz aksesuarlarının çok moda olduğu bu yıl gelinlik modelleri için inceleme yaparken zarif detay taşımalarına özen gösterin. Gelinlik modelleri kabarık olduğu için üst bölümde kullanılan aksesuarı abartırsanız ortaya gösterişsiz bir görünüm çıkabilir. O nedenle gelinlik modelleri kabarık olanlarda olduğunca sade görüntü elde etmeye çalışın.

 • Balık etek straplez gelinlik modeli

balık etek straplez gelinlik modeli

Balık gelinlik modelleri 2018 yılında daha sade görünümleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle uzun boylu kadınların tercih etmesi gereken bu model, straplez dekolte ile birleşince ortaya çıkan a kesim gelinlik modelleri hem çok duru hem de zarif bir görünüme kavuşuyor. Bu şahane model üzerine uzun bir duvak tercihi ve saç modelini dağınık topuz veya tamamen açık ancak dalgalı olarak yaptırırsanız unutulmaz bir gelin olacağınız kesin.

 • Kabarık etek straplez gelinlik modeli

straplez gelinlik modelleri 2018

Gelinlik modelleri kabarık görüntüsünden hiçbir zaman vazgeçemeyeceğe benziyor. Ölçülerinize uygun kabarık gelinlik modelleri prenses gibi olmanıza katkı sağlayacak. O nedenle omuz dekoltesi ile dikkat çeken straplez gelinliğinizin alt kısmı uçuş uçuş kabaran bir tasarım ile yapılmalı.

 • Mor çiçekli straplez gelinlik modeli

çiçekli gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri 2018 yılında oldukça renklenecek, yeni tasarımları ile oldukça göz kamaştıracak demiştik. Özellikle renkli kumaşlara bayılan gelin adaylarının mutlaka denemesi gereken bu mor tasarım gelinlik 2018 yılında kendinden çok bahsettirecek.

 • Etek arkası dalgalı straplez gelinlik modeli

gelinlik fiyatlari

Bir gelinlikte illa ki her bölüm hareketli olacak diye bir durum söz konusu değil. Fazladan abartılan her detay görüntüyü zenginleştirmekten çok boğucu olur. Eğer sade görünümde olan bir gelinliği hareketlendirmek istiyorsanız buradaki model gibi arka bölüme dalgalar ekletmek hem sıra dışı hem de şık bir gelinlik ortaya çıkartacak. Sadece açık kişilerin değil, özellikle gelinlik modelleri tesettür 2018 ve sonrasında da bu arka kuyruk detayı çok kullanılacak.

 • Dantelli, uzun kuyruk straplez gelinlik modeli

gelinlik modelleri prenses

Hem dantel âşıklarının hem de straplez sevenlerin gönlünü fethedecek 2018 gelinlik modelleri prenses gibi hissetmenizde oldukça etkili olacak. Genellikle taşıması zor bir durum olsa da uzun kuyruk ve uzun duvak tercihleri ile gelinliği zenginleştirmek mümkün.

 • Kurdele detaylı straplez gelinlik modeli

gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri 2017 yılı itibari ile farklı aksesuar kullanımları ile zenginleşmeye başlıyor diye bahsettiğimiz modellerin en gözdesi olan sırt kurdeleleri oldukça tercih edilecek gibi duruyor. Mini bir dekolte ve şahane bir kurdele ile birleşen gelinlikler özellikle sırtına çok güvenen kadınlar tarafından tercih edilmeli.

Mini gelinlik modelleri

Sınırları zorlayan, değişikliklere hemen adapte olabilenler için gelinlik modelleri ve fiyatları çoğu zaman önemsiz bir etken olur. Eğer çılgın bir ruhunuz ve deli dolu bir yapınız varsa buyurun size uygun gelinlik listesine.

 • Kabarık etek mini gelinlik modeli

gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri 2018 kabarık tasarlanan modellerin pek çoğu artık mini olarak hazırlanıyor. Özellikle uçuşan etek modeli ile kısa gelinlikle bu sene kendinden oldukça fazla söz ettirecek gibi duruyor. Eğer boyunuz normalden kısa veya kilonuz az ise bu tarz mini modeller size çok yakışacak.

 • Uçuşan tül mini gelinlik modeli

gelinlik modelleri

Yine dantel aşığı kadınların, çılgın ruhlarına uygun olarak tasarlanan bu model, gelinlik modelleri 2018 kabarık tasarımların yılı olacak diyenlere karşı koyacak kadar güçlü bir model. Eğer bacaklarınızın güzelliğine güveniyor ve ben bu gelinliği şahane taşırım diyorsanız kesinlikle denenmesi gereken bir model.

 • Dantel şöleni mini gelinlik modeli

gelinlik modelleri

Dekolte seven kadınların bayılacağı bu şahane gelinlik modeli, vücuduna güvenen ve çok iddialı kişilerin tercihi olmalı. Eğer kilo probleminiz bulunuyorsa, daha çok toparlayıcı özelliği olan gelinlikleri seçmelisiniz.

 • Ultra mini gelinlik modeli

gelinlik modelleri

Her kadının giymeye cesaret edemeyeceği bu gelinlik, kabarık etek tasarımı ile dikkat çeken bir model. Genellikle yaş ortalaması 20’lerde olan kadınların bu tarz gelinlikleri spor ayakkabılar ile kombinleyerek giydiği ve yeni bir tarz yarattığını da bilmelisiniz.

 • Sivri göğüs detaylı mini gelinlik modeli

gelinlik modelleri 2018

Her ne kadar yıl içerisinde gelinlik modelleri ve fiyatları değişkenlik gösterse de, bu unutulmaz tasarım sanki tüm modellerin birer parçası ile tamamlanmış gibi. Hem kendinden minik dantelli kumaşı, hem şahane göğüs tasarımı, hem mini olup hem de göze batmayan hali ile oldukça kendinden söz ettirecek bir model.

Balık gelinlik modelleri

Öncelikle hangi yılda olursak olalım balık modeller uzun boylu ve fit kadınlar tarafından tercih edilmeli. Her ne kadar görünümü ile her insanı kendine çekiyor olsa da eğer boyunuz kısa veya kilonuz fazla ise bu model sizde tam bir facia yaratabilir.

 • Uzun kuyruk balık gelinlik modeli

balık gelinlik modelleri

Uzun kuyruk ve uzun duvak her tarz gelinliğin vazgeçilmezi olsa da bu şahane model ve zarif dantel işlemesi ile tam bir bütünlük sağlıyor. Fazla dekolte sevmeyen, sade ama şık olmalı diyenlerin en iyi tercihi olabilir.

 • Uzun kol, derin göğüs dekolteli balık gelinlik modeli

balık gelinlik modelleri 2018

A kesim gelinlik modelleri, üst bölümde göğüslere yapışan ve aşağı doğru açılarak devam eden modeller oluyor. Ancak bazı tasarımcılar bu üst bölümde başlayan daralmayı iyice aşağı çekip balık görünümü veriyor. Bu model şahane kol detayı ve derin göğüs dekoltesi ile muhteşem göğüslere sahip kadınların tercihi olabilir.

 • Dantel yoğunlukta sırt dekolteli balık gelinlik modeli

balık gelinlik modelleri ve fiyatları

Sırt dekoltesi çoğu zaman diğer dekoltelerden daha asil duruyor. Eğer mükemmel bir sırtınız varsa isteyebileceğiniz her detay bu gelinlikte mevcut. Kibar dantel işlemesi, düğme detayları ve kol işlemeleri ile asil bir gelin olma şansını yakalayabilirsiniz.

 • Pelerinli balık gelinlik modeli

pelerinli gelinlik modelleri

2018 yılının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan pelerinler, şimdi de gelinlikleri süslüyor. Eğer siz de hem balık olmalı hem de detayları ile modadan ayrılmamalı diyorsanız işte aradığınız gelinlik tam anlamı ile bu olacak.

Sırt dekolteli gelinlik modelleri

sırt dekolteli gelinlik modelleri

2017-2018 yılları arasında en çok moda olan ve her kadının her tarz kıyafette kullanmaya başladığı dekolte çeşidi, artık sırt bölgesinden verilen dekolteler oluyor. Hem şahane bir görünüm hem de çok kibar duran bu dekolteler ile hazırlanan gelinlikler ise tam anlamı ile unutulmaz oluyor.

 • Derin sırt dekolteli gelinlik modeli

derin sırt dekolteli gelinlik modelleri

Zarif düğme detayları, şahane boyutlarda verilen sırt dekoltesi ve dantel işleme kuyruğu ile muhteşem ötesi bir model haline gelen bu gelinlik, birden fazla tekniğin bir arada harmanlanarak ortaya çıkması ile oluşuyor.

 • Full dantel işleme, uzun kollu gelinlik modeli

gelinlik modelleri 2017

Dantel âşıkları ve sırt dekoltesi isteyenlere hitap edecek olan bu gelinlik modelinin en güzel tarafı da kol detaylarının uzun olması. Tüm vücudu kapatıp sadece sırta verilen bu detay ile hazırlanan gelinlerin göz kamaştırmaması imkânsız.

 • V sırt dekolteli gelinlik modeli

prenses gelinlik modelleri

Sırt bölümüne verilen dekoltenin şekli tamamen sizin tasarımınız olmalı. Çok derin ve oval dekolte sevmeyenlerin bu tarz v dekolte seçmesi uygun olur. Hem kararında bir dekolte görüntüsü hem de zarif duran bu dekolte genellikle a kesim gelinlik modellerine uygulanabilir.