Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır ? Kalıcı Kaş Kontürü

kaş kontürü nedir

Kaşlar yüzün şeklini, kişinin bakışını değiştiren en önemli detaylar. Bir bakanın bir daha bakmasını sağlayan yüzün en önemli detayı olan kaşlar konusundaysa ne yazık ki herkes aynı şansa sahip değil. Kaşları seyrek olan ya da herhangi bir nedenden dolayı dökülme yaşayan kişilerinse başvurduğu ilk yöntem kaş kontürü. Son dönemin popüler işlemlerinden biri olan kaş kontürü hakkında bilgi almak, kaş kontürü nasıl yapılır ve sonrasında neler yapmak gerekir öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırarak yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaş Kontürü Nedir?

Kadınların kurtarıcısı olan kaş kontürünün vücuda yapılan dövme işlemiyle karıştırmamak gerek. Kalıcı makyaj olarak da adlandırılabilecek olan kaş kontürü kaliteli boyaların özel steril iğnelerle deri altına işlenmesi olarak tanımlanabilir. Bu tanım sayesinde kaş kontürü ve dövme arasındaki fark ortaya konmuş olur aslında. Çünkü dövme işlemi derinin çok daha altına yapılır. Kaş kontürü nedir sorusuna en kısa haliyle bu şekilde cevap vermek mümkün. Kadınların zaman kazanmalarını sağlayan ve doğal bir görünüm sunan kaş kontürü çok uzun süreli olmasa da belirli bir süre içerisinde hayat kurtarıyor desek yeri.

kaş kontürü

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş kontürü yaptırmadan önce işlemi yaptıracağınız yeri çok iyi seçmeniz lazım. Çünkü işlem sırasında iğne yardımıyla deri altına iniliyor ve bu aşamada dikkat edilmezse kişinin mikrop kapmasına neden olabiliyor. Kaş kontürü nasıl yapılır sorusuna iğnelerin deri altına boyayı işlemesi cevabı verilebilir. Eğer işlem sırasında acı hissetmek istemiyorsanız ya da acı eşiğiniz çok düşükse uyuşturma talep edebilirsiniz. işlem öncesinde uyuşturma genellikle yapılıyor zaten. Ardından özel iğnelerle önceden karar verilen kaşın çizimi yapılmaya başlıyor. Kaş kontürü kıl tekniği ile uygulandığı içinde işlem sonrasında hem çok doğal hem de çok hoş bir görünüm elde ediyorsunuz. İşlem yaklaşık olarak 2 saat sürüyor ve seanslara bölünüp bölünmemesi de kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Genellikle tek seans sonucunda kişiler arzu ettiği kaşa kavuşuyor.

Kaş Kontürü Sonrası

Öncelikle kaş kontürünü ilk yaptırdığınız an aynaya baktığınızda içinizden gelen çığlık atma hissini yenmeniz gerek. Çünkü ilk bakışta gözleriniz buna alışamayabilir ve kaşınızın rengi size çok koyu gelebilir. Kaş kontürü kıl tekniği ile yapılacağı için işlemden belirli bir süre sonra oldukça doğal bir görünüme kavuşacaksınız. Kaş kontürü yaptıranlar renk açılması için birkaç gün sabretmeli ve beklemeli. Ayrıca kaş kontürü sonrası vazelin sürebilirsiniz. Ancak kesinlikle 2 gün boyunca işlem gören bölgeyi sudan uzak tutmalısınız. Kaş kontürü sonrası belirli bir süre kaşlarınızda sızlama yaşayabilirsiniz. Bu oldukça normal bir durum olduğu için telaş etmenize gerek yok. 2 gün beklemenin ardından dilediğiniz gibi yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu süreler için kesin bilgiyi işlem yaptırdığınız uzmandan almanızda da fayda var. Her kişinin işlem sonrasındaki iyileşme ve bekleme süresi farklı olabilir. Biz ortalama süreleri size veriyoruz. Bu nedenle her süreyi kendinizle bağdaştırmamanızda fayda var.

kaş kontürü nasıl yapılır

Kaş Kontürü Ne Kadar Kalır?

Kaş kontürü hakkında merak edilen sorulardan biri de işlemin ne kadar kalıcı olduğu. Kaş kontürü yaptıranlar ne kadar süre hayal ettikleri kaşla beraber olacaklarını merak ediyor haliyle. Bu aşamada cildin kendini yenileme süresi, doğal yapısı ve kullanılan boyaların kalitesi kaş kontürü ne kadar kalır sorusuna cevap veriyor. Ortalama bir süre vermek gerekirse de 2 yıl denebilir. Kaş kontürü renk değişimi işlemin yapıldığı ilk anlardan başlıyor ve 2 yıl boyunca yavaş yavaş açılıyor. Bu sürecin sonunda işlemi yeniden yaptırmak gerekiyor. Kaş kontürü renk değişimi size özel kullanım süreniz hakkında da size bilgi verebilir.

Kaş Kontürü Fiyatları

Kalıcı makyaj olarak da adlandırılan kaş kontürü son yıllarda iyice popüler olmaya başlasa da artık bu işlemi yapan birçok yer var. Bu nedenle kaş kontürü fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek zor. İşlemi yapan yere ve kullanılan boya kalitesine göre kaş kontürü fiyatları değişiklik gösteriyor.

Kaş Kontürü Nasıl Silinir?

Kaş kontürü sonrasında işlemden memnun kalmayan kişiler sildirme yaptırabilir. Ancak kaş kontürü silme işlemi kimi zaman acılı olabilir. İşlem seansı cildin yapısına ve boyanın derinliğine göre değişir. Kaş kontürü silme işlemi yaptıracaksanız eğer uzman kişilerden yardım almanızda fayda var. Kaş kontürü nasıl silinir sorusuna kesin bir cevap vermek için kullanılan boyaya ve kaşın durumuna bakmak gerekir. Kaş kontürü işleminin hemen ardından silme işlemi uygulanması da önerilmez. Genellikle 1 – 2 ay beklemek gerekir.

Evde Kaş Kontürü Nasıl Silinir?

Evde kaş kontürü nasıl silinir sorusuna verilecek cevaplar ne yazık ki pek olumlu değil. Öncelikle kaş kontürünün ciddi bir işlem olduğunu hatırlatmamız gerekir. Bu nedenle evde kendi yöntemlerinizle kaş kontürü silmeniz mümkün değil. Yalnızca kaş kontürü silme amacıyla kullanılan kremlerden deneyebilirsiniz. Bu kremler kontür kaş rengi nasıl açılır sorusuna da cevap olabilir. Yine de bu tarz girişimlerden önce bir uzmana danışmanızda fayda var. Ayrıca kontür kaş nasıl açılır sorusuna verilebilecek cevaplardan bir diğer olan zaman, silme işlemine de katkı sağlar. Eğer acele etmez ve zamana bırakırsanız kaş kontürünüzün renginin yavaş yavaş açıldığını göreceksiniz. Bu açılmalar gün geçtikçe artacak ve çok daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz.