Sivilce Lekelerine Çözüm Olacak 10 Öneri

sivilce lekelerine çözüm

Sivilce lekeleri hepimizi en çok rahatsız eden lekelerden… Bu lekelere çözüm bulmak için denemediğimiz yöntem, yapmadığımız şey kalmıyor ama bir türlü çözüm bulamıyor musunuz? O zaman yöntemlerinizi ve kullandığınız ürünleri tekrar gözden geçirmenizde fayda var demektir. Belki de şimdiye kadar denediğiniz şeyler sizin cildinize uygun değildir. Belki de sivilce lekelerine çözüm bulmak zannettiğiniz kadar zor değildir.

Sivilce lekeleri nasıl geçer?

Sivilce lekeleri hem kadınların hem de erkelerin korkulu rüyalarından birisi… Bu lekelere çözüm bulmak için her şeyi deniyoruz. Sivilce lekeleri nasıl geçer diye araştırmalarımızı yapıyoruz. Peki, gerçekten sivilce lekelerine ne iyi gelir?

Sivilce lekelerini geçirmek için doğal çözümler uygulayabilirsiniz. Sivilce lekelerine çözüm evde de bulunabilir. Hatta evde yapacağınız sivilce lekelerine maske uygulamaları ile lekeleri azaltabilirsiniz. Nasıl mı? İşte size sivilce lekelerini evde geçirme yolları…

sivilce lekeleri nasıl geçer

Sivilce Lekelerine Çözüm 1 Yoğurt: Yoğurt, sivilcelerin oluşturduğu kızarıklıklara iyi gelir. Ayrıca içinde bulunan laktik asidin beyazlatıcı etkisi de sivilce lekelerinize iyi gelir. Bu sebeplerden yoğurt maskeleri sivilce izlerinize iyi gelecektir. Yoğurdu yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak etkilerini görebilirsiniz. Eğer maskenizin etkisini arttırmak istiyorsanız yoğurdun içine 4-5 damla limon sıkıp yulaf ezmesi de ekleyebilirsiniz. Bu maskeyi her gün uygulayarak etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Çözüm 2 Portakal, Limon: Portakal ve limon asitli yapısı ile doğal yollarla cilt lekelerini azaltır. Bu asidik meyveler cilt rengini açacağı için maskelerde kullanılabilir. Çeyrek çay bardağı portakal suyunu 1 tatlı kaşığı zencefil ile karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bu karışımı 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak etkili bir sonuca ulaşmanız mümkün. Bu maskeyi haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Ya da limonu pamukla yüzünüze sürebilir ve sonrasında yüzünüzün kuruduğunu hissettiğinizde nemlendirici kullanabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Çözüm 3 Salatalık: Sivilcelerin kızarttığı ve tahriş ettiği yüzünüzü salatalık dilimleri mucizevi bir şekilde rahatlatır. Kararmaları da beyazlatır. Salatalık dilimlerini yüzünüzde istediğiniz yerlere koyup yarım saat bekletmeli ve daha sonra ılık bir su ile yıkamalısınız. Bu uygulamayı, eğer dilerseniz, haftanın her günü de uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Çözüm 4 Sirke: Cildin Ph dengesini sağlayan sirke aynı zamanda pürüzsüz bir cilt için de iyidir. Düzenli kullanım sonrasında ise sivilce lekelerinin görünümünü hafifletir. Burada organik sirke kullanmak etkiyi arttıracaktır. Yarım ölçü sirkeye yarım ölçü su ekleyin. Daha sonra da bu sirkeli suyu pamuk yardımı ile lekelerinizin üzerine sürerek kurumasını bekleyin. Bir süre beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız.

Sivilce Lekelerine Çözüm 5 Çilek: Çilek de içinde bulunan asitten dolayı doğal bir ağartıcı olarak kullanılmaktadır. Bir tane çileği çatalla ezdikten sonra pamuk yardımı ile sivilce lekelerinizin üzerine sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise çilek maskesi size iyi gelecektir.

Sivilce Lekelerine Çözüm 6 Bal: Bal oldukça etkili bir nemlendiricidir. Sivilceleri ve sivilcelerin neden olduğu izleri yok etmek için bal oldukça etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ölü hücreleri yok eden bal hücrelerin yenilenmesine de katkı sağlar. Geceden yüzünüze balı sürüp bir bandaj ile geceden sararak sabah ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Çözüm 7 Hindistan Cevizi Yağı: Son zamanlarda Hindistan cevizi yağı mucizevi bir yağ haline geldi ve çok fazla kullanılmaya başlandı. Sivilce lekeleri için de Hindistan cevizi yağı oldukça etkili. E vitamini ve yağ asitleri açısından zengin olan Hindistan cevizi yağı cildi onarır, lekeleri geçirir. Hindistan cevizi yağı biraz ısıtıp 5 10 dakika boyunca masaj yaparak lekelerinize sürün. Bir saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Sivilce Lekelerine Çözüm 8 Aloe Vera: Bakteri ve iltihap önleyici özelliklere sahip Aloe Vera, doğal bir yara iyileştirme bitkisidir. Ayrıca cildi yumuşatma özelliği de olduğu için sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bir Aloe Vera yaprağını ortadan ikiye bölerek içindeki jeli çıkarın ve birkaç dakika masaj yaparak cildinize sürün. 30 dakika boyunca beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi günde birkaç kere uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra cildinizdeki farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Sivilce Lekelerine Çözüm 9 Patates: Patates de sivilce lekelerine iyi gelen bir başka sebzedir. İçerisinde bulunan nişasta cildinizdeki lekeleri yok eder ve cildinizi onarır. Bir büyük boy patatesi rendeleyin. Bir tülbent yardımı ile suyunu sıkın ve sivilce lekelerinin üzerine sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak yüzünüzü rahatlatın. Ya da patatesi kalın dilimler halinde keserek bir dakika boyunca cildinize sürün. Daha sonra bu dilimleri 15 – 20 dakika boyunca bekletin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.

sivilce lekeleri

Bu maskeler sivilce lekelerine kesin çözüm sunmamakla birlikte lekelerinize iyi gelebilme ihtimali yüksektir. Düzenli olarak sivilce lekeleri için maske uygulamaları yaparak cildinizi rahatlatabilirsiniz. Maskeler ile sivilce lekelerine doğal çözüm bulabilir kimyasal ilaç kullanmaya gerek kalmadan sivilce lekelerinizi geçirebilirsiniz.

Yukarıda sunduğumuz sivilce lekeleri için maskeler sizin uygulamanız ile sonuç verecektir. Uygulayacağınız birbirinden farklı maskeler ile sivilce lekelerinize son verebilirsiniz. Sivilce lekesi maskesi ile istediğiniz cilde ulaşmanız mümkün… Tüm bu maskeler ve uygulamalar ile sivilce lekelerine çözüm evde bulunmuş olacak.

Sivilce lekeleri geçer mi?

Sivilce lekeleri ile savaşan herkesin merak ettiği ve sürekli araştırdığı tek soru sivilce lekeleri geçer mi? Yukarıda verdiğimiz sivilce lekeleri için maskeleri uygulayarak sivilce lekelerinizden kurtulma ihtimalini artırabiliriz.

sivilce lekeleri için krem

Sivilce oluşumunu engellemek için neler yapılmalı?

  • Sivilcelerin oluşumunu engellemek için çok fazla yağlı yiyecekler yememeye dikkat etmelisiniz.
  • Sivilce oluşumunu engellemek için cildinizi her zaman temiz tutmalısınız. Cilt temizliğinize özen göstermelisiniz.
  • Temizleyici seçerken cildin ph yapısını bozmayacak ürünler kullanmalısınız.
  • Düzenli olarak maske uygulaması yapmalısınız. Maske uygulaması yaparken cildinizi yormamaya özen göstermelisiniz.
  • Düzenli uyku cildinize iyi gelecektir. Uykuyu ihmal etmemelisiniz.
  • Cildinizde oluşan sivilceleri sıkmamaya özen göstermelisiniz. Sıktığınız her sivilcenin iz olarak size hatıra bırakma ihtimali yüksektir.
  • Sivilcelerinizi kapatmak için kullandığınız kozmetik ürünler cildinizin daha da kötüye gitmesine neden olabilir. Sivilceli cildinizi makyaj malzemeleri ile yormamaya özen göstermelisiniz.

sivilce lekelerine ne iyi gelir

Sivilce lekeleri için krem kullanılmalı mı?

Sivilce lekeleri için krem kullanılmalı mı sorusu aklınızda sürekli dönüyor olabilir. Ancak size tavsiyemiz kendi kafanıza göre krem kullanmaktansa konusunda uzman bir doktora başvurup, onun önereceği bir kremi kullanmak. Çünkü sivilce leke kremi herkesin kendi cilt tipine uygun olarak kullanılmalıdır. Sivilce lekelerine kesin çözüm krem ve ilaçlarla bulunabilir ancak bunun kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Eğer sivilcelerinizle baş edemediyseniz ve ilaç kullanmaya başlamak istiyorsanız mutlaka bir cilt doktoruna başvurmalı ve cilt testi neticesinde ondan sivilce lekeleri için ilaç istemeli ve onu kullanmalısınız. Doktorunuz ile birlikte bir sivilce leke tedavisi başlamalısınız.

Lr sivilce lekeleri için iyi gelir mi diye merak ediyor musunuz? LR ürünlerini sivilce lekeleri için kullananlar var ancak yine de içeriğine bakmalı ve doktorunuza mutlaka sormalısınız. Doktorunuzun gözetiminde kullanıp kullanmayacağınıza karar vermelisiniz.