En Güzel Lif Örnekleri – 2018 Lif Örnekleri ve Modelleri

Lif örnekleri

Kadınların örmeye bayıldığı, farklı desen ve ebatlardaki lif örnekleri 2018 modelleri hakkında bir araştırma yapmadıysanız hemen yazımızı okumaya başlayın. Sizler için ayrıntılı olarak derlediğimiz birbirinden şahane lif örnekleri ile ister kendinize ister sevdiklerinize unutulmaz bir hediye hazırlayabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız lif örnekleri yeni trendler.

Yuvarlak model lif örnekleri

Lif örnekleri kolay modellerden biri olan yuvarlak lifler genellikle ortadan başlayarak örülür. İster tek renk isterseniz de farklı renkler ile ilmek artırılarak yapılan lif örnekleri 2018 yılında daha canlı renkler ile yapılıyor. Çiçek desenleri ile süslenen lif örgüleri ayrı ayrı şeklinde yaparak sonradan da birleştirebilirsiniz.

 • Kalpli yuvarlak lif örneği

Birbirine yakışan iki ayrı renk veya banyo takımlarınıza yakışan iki renk ile örmeniz gereken bu lif örnekleri yapılışı nedeniyle oldukça basit örneklerden olur. Tek tek 4 ayrı parçanın sonradan birleştirilmesi ile ortaya çıkan lif, banyonuzun vazgeçilmezlerinden olacak.

lif örnekleri

 • Ponponlu yuvarlak lif örneği

İster buradaki lif örnekleri görselleri ile birebir aynı renkleri kullanın isterseniz de kendi sevdiğiniz renkleri kullanarak bu ponponlu modeli çıkartabilirsiniz. Oldukça basit modellerden oluşan bu lif örnekleri ve yapılışı sadece 1-2 saatinizi alacak. Bu yılın en gözde motiflerinde kullanılan püskül ve ponpon detaylarını öreceğiniz lif örneklerinde kullanarak oldukça modern bir life sahip olabilirsiniz.

lif örnekleri

 • Dağ çiçeği yuvarlak lif örneği

Lif örnekleri anlatımlı fotoğraf veya videolardan incelendiğinde yapımı daha kısa ve kolay süren örgüler arasında bulunur. Eğer sizlerde örgüye yeni başlayanlardansanız ve örnek bulmak istiyorsanız lif örnekleri 2018 modelleri yapılışı diyerek araştırma yapabilirsiniz. Buradaki lif örneği oldukça basit, fakat bitirildiğinde fazlası ile şık bir görüntüye kavuşan lif örneklerinden.

lif örnekleri

 • Baklava dilim yuvarlak lif örneği

Yumuşak ve tüylü ipler kullanılarak da farklı bir hava yaratılabilen bu model, genellikle sadece lif örnekleri için model çıkarmakta değil, banyo için bir takım yapmakta da kullanılabiliyor. Zincir atılarak ortadan dönerek devam eden motif, farklı zincir sayıları ile başlanarak klozet takımı, banyo paspası ve çamaşır sepet örtüsü olarak da örülebiliyor.

lif örnekleri

 • Yıldız modeli yuvarlak lif örneği

Tam anlamı ile çeyizlik lif örnekleri 2018 trendlerinden olan bu yıldız modeli yuvarlak lif örneği, en çok seveceğiniz örgüler arasında yer alacak. Yapımı ilk bakışta oldukça zor gözüken model aslında lif örnekleri kolay işler arasında yer alıyor. Bu örnekte olduğu gibi canlı ve tatlı renkleri kullanarak hoş bir lif elde edebilirsiniz. Ancak üst bölümde bulunan süslemeler kullanım açısından sıkıntı yaratabilir. Ya öbür tarafını kullanacaksınız ya da süslemeleri yapmadan bir lif örneği çıkartacaksınız.

lif örnekleri

 • Pofuduk çiçekli yuvarlak lif örneği

Lif örnekleri 2018 modelleri arasında en çok sevilen bu pofuduk çiçekli yuvarlak lif örneği, özellikle genç kızların çeyizlerinde olması gereken şahane bir parça. Örümcek örgüsü ile farklı bir hava katılan lif örnekleri en güzel banyo lifleri bu örümcek örgüsünün uzun veya kısa yapılışına göre bambaşka bir havaya bürünebilir. Zarif bir lif örnekleri yapılışı için örümcek örgüsü asla uzun tutulmamalı, mümkün olduğunca kısa boyutlarda yapılmalıdır ki büyük ve çirkin bir görüntü oluşmasın.

lif örnekleri

 • Katmanlı çiçek modeli yuvarlak lif örneği

Lif örnekleri görselleri ilk bakışta bazen çok zor bir motifmiş gibi gelebilir özellikle örgüye yeni başlayanların biraz gözünün korkmasına bile sebebiyet verebilir ancak sakın sıkıntı etmeyin. Buradaki lif örnekleri 2018 modelleri yapılışı açısından en kolay örneklerden seçerek derledik. Buradaki lif örneği için 4 adet örümcek ağırlıklı örgü örüp sonradan birleştirmeniz yeterli. Tek dikkat etmeniz gereken şey, 4 örgüyü büyükten küçüğe doğru örerek katman havasını verebilmeniz olacak.

lif örnekleri

 • Papatya model yuvarlak lif örneği

Lif örnekleri modelleri ne kadar değişik yapılırsa o kadar beğeni alacak örgülerden oluşur. Buradaki lif örnekleri yeni örgü trendlerinin bir araya getirilerek yapılması sonucu ortaya çıkıyor. Bu örneği yapmak isterseniz öncelikle 6 adet papatya yaprağı yaparak bunları farklı bir renk eşliğinde sadece zincir ör, ipi almadan bat yöntemi ile birleştirmeniz gerekiyor. Çiçek birleşince de sadece örümcek örgüsü ile yapraklar arasında kalan boşlukları doldurup en sonra yine kenarların örgüsünü gitmelisiniz.

lif örnekleri

 • Marul model yuvarlak lif örneği

Bazı lif örnekleri anlatımlı videolardan izlenerek örülmeli çünkü buradaki örnekte olduğu gibi farklı örgü tekniklerini denemeniz gerekebilir. Alt kısmı tamamen düz örgü olan lif örneğinin üst bölümüne hareket katacak kıvrımların örülmesi için videolardan detaylı anlatımları inceleyerek çeyizinize unutulmayacak bir parça daha ekleyebilirsiniz.

lif örnekleri

 • Ponpon detaylı yuvarlak lif örneği

Oldukça modern olan bu lif örnekleri en güzel banyo lifleri size ait olacak anlamına geliyor. Çünkü trend örgüleri takip ederek oluşturacağınız bu örgü tam anlamı ile muhteşem bir lif örneği. 6 adet üçgen örgüyü birleştirdikten sonra rengârenk iplerden hazırladığınız ponpon örgüleri uçlara eklemeniz yeterli.

lif örnekleri

Uzun model lif örnekleri

Kullanım açısından en rahat lif örnekleri, uzun olarak yapılan ve uçlarına tutmaç eklenen liflerden oluşur.  Uzun lifler genelde sırt bölgesinin sağ ve sol tarafından tutularak kullanıldığı için üzerine süslemeler yapmak yerine, kendinden desen oluşturacak ipler kullanabilir veya desen içinde süsleme yaparak kullanabilirsiniz. Özellikle kendinize yapacağınız bir lif ise, tek başınıza basitçe kullanabileceğiniz en trend, uzun lif örnekleri ve yapılışı için merak ettiklerinize listemizden ulaşabilirsiniz.

 • Çiçek detaylı uzun lif örneği

En standart uzun lif örneği olan bu modeller günlük kullanımlar için uygun. Hem yapımı çok basit hem de kullanış bazında en sevilen lif modelini örnekte olduğu gibi çiçek detayları ile süsleyebileceğiniz gibi, süsleme eklemeden de kullanabilirsiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa kullandığınız ip ve süslemelerin dikkatli yapılmasında fayda var.

lif örnekleri 2018 modelleri

 • Hediyelik uzun lif örneği

Uzun lif örnekleri anlatımlı videolara en az ihtiyaç duyan modeller oluyor çünkü yapmanız gereken dikdörtgen düz bir örgü örüp istediğiniz yerlerine süslemeler eklemek. Örnekte bulunan uzun lif örneği, hediye olarak çok kullanışlı ve zarif bir seçim olabilir. Aynı zamanda set halinde yani el tipi lif, uzun lif ve yuvarlak liflerden oluşan setler de son günlerde hediye amaçlı tercih edilebiliyor. Yapım hızının yüksek olduğunu düşünürsek, zaten toptan bir set yapmak en fazla 1 gününüzü alabilir.

lif örnekleri 2018 modelleri

 • Çocuklarınıza uzun lif örneği

Buradaki lif örnekleri modelleri arasında en çok ilgi görenlerden sadece birisi, çünkü hem yapım aşaması oldukça eğlenceli hem de fazlası ile modern bir lif. Örneği çıkartmak için sıra ve sayılara dikkat ederek örmeniz gerekiyor aksi takdirde istenilen motifi lif üzerine doğru olarak çıkartamazsınız. Banyo yapmaktan hoşlanmayan çocuklar için en sevdiği çizgi film kahramanı veya en sevdiği hayvan figürlerinden oluşan lifler kullanmanız size büyük kolaylık sağlayabilir.

lif örnekleri 2018 modelleri

 • Çeyizlik, tutmaçlı uzun lif örneği

Oldukça şık duran bu uzun lif örnekleri anlatımlı olarak paylaşıldığında aslında çok da zor örneklerden oluşmadığı anlaşılabiliyor. İki kenarı üçgen olan bir uzun lif ördükten sonra tutmaç için ister halka isterseniz de zincir örgüsü kullanarak bitirebileceğiniz bu lif, çeyizlik lifler listesine eklenebilecek bir örnek.

lif örnekleri 2018 modelleri

 • Zikzak model uzun lif örneği

İlk bakışta nasıl başlanıldığı anlaşılamayan örnek 4×4 kutucuk yapılarak başlıyor. Bittiği yerden bir adet daha 4×4 kutucuk şekilde ilerleyen motifte orta kısım bitince iş daha kolay bir hale geliyor. Farklı bir renk ile elde ettiğiniz zikzak örneğinin etrafına bir tur kutu yapıyorsunuz. Bu şekilde devam eden motif için istediğiniz kadar renk kullanabilir ve istediğiniz kadar üst kat çıkabilirsiniz. Bu model daha büyük ebatlar halinde örülerek banyo takımı yapımında da kullanılabilir.

lif örnekleri 2018 modelleri

 • Yuvarlak modelden uzun lif örneği

2018 trend lif örneklerinden olan bu model için öncelikle 3 adet küçük lif yapıp onları birleştirmeniz gerekiyor. Birleştirilen yuvarlak liflerin uç kısımlarına istediğiniz renklerden yapabileceğiniz ponponları ekleyin. En son olarak da tutamaç kısımları örüp, birleştirin.

lif örnekleri 2018 modelleri

Ele takılabilen lif örnekleri

Kullanım açısından oldukça kolay olan bu örnek lif modelleri istenilen ebat ve şekilde yapılarak hem banyo dekorunda hem de duş kullanımlarında büyük yardımcınız olacak. İşte 2018 trend el lif örnekleri;

 • Eldiven tipi lif örnekleri

Diğer örgülere göre yapımı bir tık daha zor olan bu eldiven lifler için öncelikle parmak genişliğinizden biraz daha bol olan örgü parmakları yapmalısınız. 5 adet parmaktan sonra bunları örgü ile tekrar birleştirip eldiven boyutuna getirmeniz gerekiyor. İster yumuşak iplikten isterseniz de kese için kullanılan ipleri tercih ederek örebilirsiniz.

lif örnekleri kolay

 • Yuvarlak lif modelinden ele takılabilen lif örnekleri

2 adet yuvarlak lif örgüsünün ayrı ayrı örülüp kenarlarından birleştirilmesi ve bilek kısmı için 5-6 cm bir örgü örülmesi ile oluşan bu eldiven lif, tekli liflere göre daha uzun sürede yapılır. İster tek renk ister altlı üstlü farklı renkler ile örerek de değişik bir lif elde edebilirsiniz.

lif örnekleri kolay

lif örnekleri kolay

lif örnekleri kolay

 • Çeyizlik eldiven tipi lif örneği

Çeyizlik lif modellerini ister yuvarlak ister uzun isterseniz de el tipi için yapın, tek dikkat edilecek husus süslemelerinizin ne kadar gösterişli olduğu. Tül detayı, boncuk detayı, kurdele detayı gibi süslemeler ile aslında çok sıradan bir modeli çok şık bir görüntüye kavuşturmak sizin elinizde.

lif örnekleri kolay

 • Hayvan figürlü ele takılan lif örneği

Özellikle çocuklarınızın liflerini bu tarz hayvan figürlerini baz alarak yapabilirsiniz. Hem çok şirin hem de eğlenceli olan bu örnekleri, çocuğunuz hiç elinden bırakmak istemeyecek. Daha farklı hayvan lif figürlerine ulaşmak için internet üzerinden görsel araması yapabilirsiniz.

lif örnekleri kolay

Desenli lif örnekleri

Örmesi oldukça zevkli olan bu tarz lif örnekleri için örnek motifte bir takip iğnesi kullanmanızda fayda var. Sıra ve sayı bazında yapılan ve ancak bittiğinde ortaya desen çıkartan lif örnekleri dikkati dağınık kişiler tarafından tercih edilmemeli. Çok eğlenceli modellere imza atabileceğiniz lif örnekleri aşağıda derlediğimiz şekilde 2018 trenleri arasında bulunur.

 • Genç âşıklar desenli lif modeli

Yeni gelinlerin fazlasıyla sevdiği bu tarz lif modellerinde önemli olan fazla renk kullanmadan en fazla 2-3 renk kombinasyonu ile bir model çıkarmak. Eğer fazladan renk kullanırsanız detaylar hoçş gözükmeyebiliyor. Buradaki örneklerde olduğu gibi ister sadece kalp desenli lifler, isterseniz iki aşık deseni isterseniz de isim yazılı lif örnekleri yapılabilir.

lif örnekleri en güzel banyo lifleri 

 • Hayvan figürlü lif modeli

Eğlenceli kadınların bayıldığı bu tarz lif modelleri genellikle çocuklar için örülebilir. Oldukça şirin görünü olan lif örneklerini çıkartabilmek için ya anlatımlı şablon modelleri kullanın ya da videoları dikkatli inceleyerek sıra kaçırmamaya özen göstererek yapın.

lif örnekleri en güzel banyo lifleri  lif örnekleri en güzel banyo lifleri  lif örnekleri en güzel banyo lifleri  lif örnekleri en güzel banyo lifleri  lif örnekleri en güzel banyo lifleri  lif örnekleri en güzel banyo lifleri  lif örnekleri en güzel banyo lifleri 

Cevapla

İzmir escort bayanlar Bursa escort bayanlar Ankara escort bayanlar Antalya escort bayanlar Eskişehir escort bayanlar Konya escort bayanlar Kayseri escort bayanlar İzmit escort bayanlarescort Alanya escort bayanlar Kocaeli escort bayanlar Kuşadası escort bayanlar Gaziantep escort bayanlar Malatya escort bayanlar Diyarbakır escort bayanlar Denizli escort bayanlar Samsun escort bayanlar Adana escort bayanlar Bodrum escort bayanlar Dubai escort privatmodelle berlin porn seks hikayeleri sex hikayesi porno paply.org