Meyve Tabağı Süsleme için Harika 30 Öneri – Tabak Sunumu

meyve tabağı hazırlama

Hem sağlıklı hem de eğlenceli bir öğün atıştırmak istiyorsanız meyve tabağından daha güzel ve daha sağlıklısını bulamazsınız. Peki, meyve tabağı nasıl yapılır? İşte tariflerimizle karşınızdayız…

Meyve tabağı hem atıştırmalıkların arasında belki de en sağlıklı olanıdır. Birbirinden güzel meyve tabağı süsleme şekilleriyle karşınızdaki kişinin hem iştahını açabilir hem de ona son derece sağlıklı yiyecekler yedirmiş olursunuz.

Meyve tabağı hazırlama son derece pratiktir. İnternetten bulabileceğiniz meyve tabağı modelleri ile birbirinden farklı meyve tabağı sunumu yapabilirsiniz. Peki, “meyve tabağı nasıl hazırlanır?” diye merak ediyorsanız eğer sizin için seçmiş olduğumuz meyve tabağı sunumlarına bir bakmanızı öneririz.

Meyve tabağı nasıl yapılır?

Özellikle çocukların bayılarak yediği meyve tabakları son derece sağlıklı ve bir o kadar da yapım aşaması açısından pratiktir. Meyve tabağı hazırlanışı oldukça kolay demiştir. Dilerseniz kendi üreteceğiniz bir meyve tabağı ile farklı tariflere deneyebilirsiniz. Dilerseniz internette birbirinden güzel süslemeleri olan meyve tabağı tariflerinden de faydalanabilirsiniz. İşte size özel tariflerle meyve tabağı hazırlama şekilleri;

meyve tabağı süsleme

Vereceğimiz meyve tabağı tarifi için öncelikle istediğiniz meyveleri belirlemeniz gerekli. Ama meyve tabağı için en çok tercih edilen meyveler arasında genellikle muz, kivi, çilek ve elma yer almaktadır. Siz farklı meyvelerle de deneyebilirsiniz. Aşağıdaki meyve tabağı örneklerinin haricinde alevli meyve tabağı gibi görüntü açısından güzel ama evde tehlikeli olabilecek öneriler için internetten faydalanabilirsiniz.

Çocuklara özel meyve tabağı

Eğer çocuğunuz bir türlü meyve yemiyorsa ve siz bunu eğlenceli bir hale getirmeye çalışıyorsanız işte tam da size özel bir tarif. Bu tarif için 5 veya 6 tane mandaline 1 adet oreo veya negro büskivi ve süsleme içinde çikolatadan faydalanabilirsiniz. 3adet mandalinayı üst üste koyarak ince bir çubuk yardımıyla sabitleyiniz. Kalan mandalinaları soyarak tabağın kenarlarına eşit miktarda dağıtınız. Son olarak büsküviyi 3 mandalinanın üzerine koyarak çikolatalardan göz ve dudak yapınız. İşte size muhteşem bir kardan adam meyve tabağı.

meyve tabağı modelleri

Misafirlere özel meyve tabağı

Aniden çat kapı gelen bir misafir için veya yemekten sonra ağır tatlıları tercih etmeyenler için son derece lezzetli bir atıştırmalık. Bu meyve tabağını hazırlamak için ihtiyacınız olanlar seçeceğiniz meyveler uzun kürdanlar ve çikolata. Temizleyip doğradığınız meyveleri ince kürdarlardan geçiriniz. Daha sonra almış olduğunuz çikolatayı bir kap içinde benmari  usulü eritin. Kürdana geçirdiğiniz meyveleri tek tek çikolata sosuna bandırarak biraz soğuması için dolaba atınız. 20 ila 30 dakika sonra yemeye hazır. Dilerseniz bu çikolatalı meyve tabağının içine fındık veya ceviz parçaları da ekleyebilirsiniz.

meyve tabağı sunumu

Basit ama şık bir tarif

Misafir sayınıza göre 3 ila 4 adet muzu soyun. Yine benmari usulü eritilmiş çikolatalara batırarak üzerine fındık, fıstık, ceviz dökün. İsteğe göre hindistan cevizi, pastacılıkta kullanılan süsleme şekerleri veya krem şanti kullanabilirsiniz. 20 ila 30 dakika buzdolabında tuttuktan sonra muzların ucuna kürdan geçirin. İşte hem pratik hem de son derece kolay bir meyve tabağı tarifi.

meyve tabağı süsleme

Çikolatadan tabak kase mi?

Son olarak benmari usulü erittiniz çikolatayı büyükçe bir kaba alın. Bir adet balonu orta bir boyda şişirerek bu kabın içerisinde sokun ve birkaç dakika bekleyin buzdolabına koyun. İyice soğuduğundan emin olduğunuzda balonu patlatın ve altında balonun şeklini alan çikolatayı ayırın. Artık çikolatadan yapılan müthiş bir kaseniz var. Daha sonra bu kasenin içine dilediğiniz meyveleri koyup afiyetle tüketebilirsiniz. Hem son derece şık hem de sağlıklı bir atıştırmalık daha…

meyve tabağı süsleme

meyve tabağı hazırlama şekilleri

meyvetabağı tarifi

meyve tabağı hazırlama

meyve tabağı süsleme

meyve tabağı nasıl yapılır

meyve tabağı