En Güzel Perçem Modelleri – 50 Farklı Perçemli Saç Modelleri

perçem saç modelleri

Perçem popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen, hemen hemen her kadının hayatının bir döneminde denediği ve oldukça havalı duran bir saç modeli. Son zamanlarda da katlı perçem modeli adından sıkça söz ettiriyor. Yüz tiplerine göre değişen perçem modelleri sayesinde tarzınızı oluşturabilir, kendinize yeni bir hava katabilirsiniz. Bahar aylarının gelmesiyle ısınan havalarla birlikte salaşlaşan saçlar perçem modelleri ile şekillenirken kadınları bir telaş alıp götürüyor. Siz de perçemli saç modelleri arasında seçim yapamıyor ve kendinizde yapacağınız bu yeniliği çok daha yakından tanımak istiyorsanız sizin için hazırladığımız perçemli saç modellerine göz atabilirsiniz.

Katlı Perçem Modeli

perçemli saç perçemli saç

En yeni peçem modellerinden biri olan katlı perçem bilinen perçem şeklinden biraz daha farklı. Alın kısmından uzun olarak başlayan perçemli saç yüzün sağ ve sol kısımlarına uzayarak ilerliyor. Yani katı perçem modeli bilinen klasik perçemden oldukça uzun ve havalı. Yüzün çevresini saran bu perçemli saç hem yüz şeklini değiştiriyor hem de sıradan havayı alıp götürüyor. Katlı perçem modeli sayesinde saçlarınızı çok kısa kestirmeden dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Daha salaş ve doğal bir görünüm için tercihinizi katlı perçemden yana kullanabilirsiniz.

Uzun Perçem Modeli

perçemli saç perçemli saç perçemli saç

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz ve yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız uzun perçem modeline göz atabilirsiniz. Uzun perçem yüzünüzün yuvarlak şeklini hafifçe kapatarak çok daha ince bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Ancak uzun perçem kestirirken kullanabileceğinizden emin olun. Gözlerinize kadar uzanacak olan uzun perçem modeli bir süre sonra sizi sıkıp bunaltabilir. Eğer perçeminiz daha soft olsun isterseniz perçem yoğunluğunuzu ona göre ayarlayabilirsiniz. Ancak ince telli saçlarınız varsa yoğunluğu az olan bir perçem modeli pek hoş durmayacaktır. Bu nedenle kuaförünüzden saç tipinize en uygun yoğunluğu ayarlamasını isteyebilirsiniz.

Kısa Perçem Modeli

perçem modelleri perçem modelleri

En klasik ancak en çok tercih edilen perçem modellerinden biri kısa perçem. Geniş bir alnınız varsa kısa perçemle belirli bir alanını kapatarak alnınızı daha küçük gösterebilirsiniz. Kısa perçem sivri ve keskin üz hatlarına sahip olan kişilerde çok daha hoş duruyor. Eğer alnınız çok darsa perçem kesiminden kaçınmanızda da fayda var. Çünkü bu kesim yüzünüzü daha da küçülterek hoş olmayan bir görünüm elde etmenize neden olabilir. Kaşların ve gözlerin ortaya çıktığı kısa perçem saç kesimi ile kendinize daha seksi bir hava katabilirsiniz. Ayrıca kısa perçem saç kesimi sayesinde topuz ve at kuyruğu modellerini de kolayca kullanabilir, kendinize yeni bir hava katabilirsiniz.

Yandan Perçem Modeli

perçem modelleri perçem modelleri

Uzun saçların en çok tercih ettiği perçemlerden biri yandan ayrılmış perçem modeli. Aynı zamanda perçem çeşitleri arasında da en çok tercih edileni. Bu modelde ayrım yönünü belirlemek size kalıyor. Dileseniz sağ dileseniz de sol tarafa perçeminizi ayırabilirsiniz. Yanak ya da kaş hizasında kesilebilen yandan perçem çok kullanışlı bir model. Eğer saçlarınız dalgalıysa ve her gün fön çekmek istemiyorsanız perçem çeşitleri arasında yer alan yandan perçemi kolayca kullanabilirsiniz. Perçeminizi ayırdığınız tarafta daha yoğun bir saç olacağından diğer taraftaki yoğunluğu çok daha az tutmanızda fayda var. Yandan perçem aynı zamanda yüzünüzdeki kusurları kapatmanıza da yardımcı olacak. Yüzünüzün alın ve yanak kısmında izler ya da sivilce varsa yandan perçemi kullanabilirsiniz.

Uzun Katlı Perçem Modeli

perçem saç modelleri perçem saç modelleri

Perçemli saç kesimleri arasında sizi en az uğraştıracak modellerden biri de uzun katlı perçem. Katlı perçemden daha uzun olan bu modeli her ay kestirmenize ve her gün şekil vermenize gerek yok. Oldukça doğal bir görünüm sunan uzun katlı perçemli saç kesimleri size olan bakışların değişmesini, görenlerin size hayran olmasını sağlayacak. Küçük bir alnınız ve yüzünüz varsa gönül rahatlığıyla uzun katlı perçemi tercih edebilirsiniz. Oval ve yuvarlak yüzler için de bu model geçerli olur. Perçem kesimleri yüzün şekli göz önüne alınarak yapıldığı zaman havanıza hava katacak unutmayın. Eğer istediğiniz perçem kesimi sizin yüzünüze uygun değilse ondan uzak durmanızda fayda var.

Seyrek Perçem Modeli

perçem modelleri

perçem saç modelleri

Yaz aylarında sıkça tercih edilen bir model seyrek perçem. Perçemli saç kesim modelleri arasında en hafif görünümü sunan bu modelin simetrisi diğer modellere göre daha farklı. Ancak bu modeli uygulamak istiyorsanız öncelikle alnınızın çok geniş olmaması gerek. Çünkü seyrek perçemli saç kesim modelleri yüzün çok az kısmını kapatıyor. Özellikle alnın orta kısmında saçlar daha az, sağ ve sol taraflardaysa daha çok oluyor. Dilerseniz bu modelde saçlarınızı ortadan ikiye tamamen ayırarak alnınızın ortasını boş da bırakabilirsiniz. Fakat birkaç tutam saç alnın ortasında kaldığı zaman çok daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Seyrek perçem kesim jiletle yapılabilir bu sayede çok daha doğal bir sonuç elde edilebilir. Seyrek perçem kesim sırasında makas kullanımı saç uçlarında iz kalmasına neden olacağı için çok fazla tercih edilmiyor.

Bombeli Perçem Modeli

perçem saç modelleri

perçem modelleri

Saçlarınızda yapılı bir görünüm elde etmek istiyorsanız bombeli perçemi tercih edebilirsiniz. Perçem modelleri 2018 yılında çekilen fönlerle çok daha farklı çok daha güzel bir hal alıyor. Siz de bu yenilikten faydalanarak havanıza hava katabilirsiniz. Maskülen tarza daha yakın kişilerin tercih edebileceği bombeli perçem için her gün fön çekmeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Ayrıca perçem kesimi sırasında bombenin saçı kısaltacağını göz önüne alarak biraz daha uzun tutun. Bombeli perçem modelleri  2018 yılına damgasını vuracak bizden söylemesi. Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte bu modelin daha fazla tercih edileceğini söyleyebiliriz. Hem dalgalı hem de düz saçlarda uygulanabilecek olan bombeli perçemi açık saç modeliyle çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bombeli perçem saç kesimi sırasında saç ayrımıysa tamamen size kalmış durumda. Dilerseniz sağa dilerseniz de sola dayalı bir şekilde kestirebilirsiniz. Bombeli perçem saç kesimi için alternatif olabilecek kahkül saç modelleri de çok hoşunuza gidecek.

Ortası Dolgun Perçem Modeli

perçem saç

perçemli saç

Geniş alınlı kişilerin kesinlikle tercih etmesi gereken modellerden biri ortası dolgun perçem. Saçın orta kısımda yoğunlaşmasından dolayı alnı daha küçük göstermek mümkün oluyor. Ortası dolgun perçem kahkül modellerine de hayli çok benziyor. Kahkül ve perçem modelleri her ne kadar birbirini andırsa da kahkül modelleri genellikle daha kısa oluyor. Ortası dolgun perçemde de saçlar göz hizasında kesildiği için kahkül modeline benzeyen bir yanı var. Ancak bu modelde saçın sağ ve sol tarafında kalan kısımlarından ince tutamlar bırakılıyor. Bu da kahkülden daha farklı bir görünüm elde edilmesinde oldukça etkili bir işlem. Dilerseniz orta kısmı biraz daha uzun tutarak ayırabilirsiniz de. Ancak ilk kullanım için alın kısmını kısa tutup uzamaya başladığında ayırma işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede iki farklı modelde saç kullanmış hissine kapılmanızda mümkün. Eğer saçlarınız dalgalıysa bu modelde bira zorlanabilirsiniz. Çok düz saçlar için de uygun olmayan ortası dolgun perçemde en ideali saçın hafif dalgaya sahip olması. Ayrıca çekeceğiniz fönünde çok düz olmamasına dikkat edin. Yoksa saçlarınız sizi rahatsız edebilir ve yapmacık bir görünüm ortaya çıkabilir. Toplu saçlara bu perçem oldukça fazla yakıyor.