Akupunktur Nedir, Akupunktur ile Nasıl Zayıflarım ?

akupunktur

Geçmişi çok eski zamanlara dayanan ve şimdilerde adından sıkça söz ettiren bir tedavi yöntemi akupunktur. Yaptıranlar memnun, yaptırmayanların merak içerisinde kaldığı bu yöntemde küçük iğneler kullanılıyor. Sigara bırakma, zayıflama, stresle başa çıkma gibi birçok konuda kişilerin tedavi olmasını sağlayan akupunktur yöntemi gelecek vaat ediyor. Çin tıp düşüncesini içeren akupunktur iğne ve batırma kelimelerinin bir araya gelmesinden oluşuyor. Tam olarak da tedavinin yönteminden denebilir. Akupunktur hakkında detaylı bir şekilde bilgilenmek, akupunktur nasıl yapılır öğrenmek ve akupunktur ile zayıflayanlar listesine girmek için yazının devamın göz atabilirsiniz.

Akupunktur Nedir?

İlk olarak, çok eski zamanlarda Çin’de uygulanmış olan bir tedavi yöntemi akupunktur. Zamanla Kore ve Asya’ya yayılmaya başlayan bu yöntemde vücudun belirli bölgelerine kişiye özel iğneler batırılıyor. Çin’de ortaya çıktığı dönemlerde papazlar tarafından yapılan akupunktur bir süre ‘’cizvit’’ olarak da anılmış. Latince kökene sahip olan akupunktur kelimesi tedavinin nasıl yapıldığını kelime kökeninde saklıyor da denebilir. Çok ince olan akupunktur iğnesi yıllardan beri insanların vücutlarına batırılıyor ve bu şekilde birçok insan şifa buluyor. Akupunktur mantığında tamamen bu düşünce var. alternatif tıbbın belki de en iyisi ve vazgeçilmezi olan akupunktur iğnesi sayesinde cilt bakımından felç tedavisine, kilo vermeden uykusuzluğa, sigara bırakmadan panik atağa kadar birçok hastalığa çözüm sunuyor.

akupunktur nedir

Akupunktur Nasıl Yapılır?

En zararsız tedavi yöntemlerinden biri akupunktur. Kişiye özel olması da onu daha da cazip kılıyor. Ancak herkes akupunktur tedavisi sonrasında aynı sonucu alamayabilir. Bu nedenle kimsenin kendini başka kişilerle kıyaslamaması ve yalnızca kendi akupunktur tedavisine odaklaması gerek. Vücudun enerji noktalarını temel alan akupunktur tedavisi bu enerjinin en doğru şekilde yönetilmesini ve yönlenmesini amaçlıyor. Deri altını hedef alan akupunktur iğneleri genellikle ağrılı bölgelerde güçlenme olmasını sağlıyor. Tanımlanan deri altı noktalara batırılan iğne kimi zaman güçlendirici kimi zaman da sakinleştirici etki sağlıyor. Yang güçlendirici etki olarak isimlendirilirken Yin de sakinleştirici etki ismini alıyor. Yin – Yang teorisi de buradan geliyor. Akupunktur tedavisinde de amaç doğru enerjileri doğru şekilde bir araya getirmek oluyor. Akupunktur nasıl yapılır sorusuna en kısa haliyle vücuttaki enerji bölgelerine ince iğneler batırılarak cevabı verilebilir. Elde bulunan noktaya yapılan baskı sonrasında baş ağrısı, sırtta bulunan noktaya baskı yapıldıktan sonra akciğerlerle ilgili bir sorunu düzeltmek mümkün. Akupunktur tam olarak da bunu yapıyor diyebiliriz. Belirli enerji noktalarının belirli aralıkta ve yoğunlukta uyarılması sonucunda akupunktur yapılmış oluyor. Bu nedenle akupunktur noktaları çok önemli. El ve ayağın belirli noktalarına uygulanan akupunktur ile uykusuzluk, kabızlık gibi sorunlar ortadan kaldırılıyor. Akupunktur noktaları arasında yer alan kafaya da genellikle psikolojik sorunların ortadan kaldırılması amacıyla tedavi uygulanıyor. Akupunktur tedavisinde noktaların yerlerini iyi bir şekilde bilmek ve kişiye uygun olan noktaya iğne batırmak oldukça önemli.

Akupunktur İle Zayıflama Önerileri

Özellikle kadınların en çok çaba verdikleri alanlardan biri fazla kilolar. Zayıflamak adına yapılan diyet ve sporlardan sonuç alamayanlar çareyi artık akupunktur tedavisinde buluyor. Son dönemlerin en popüler zayıflama yöntemlerinden biri olan akupunktur ile zayıflama her kişide farklı sonuçlar verebilir. Bunun için sizi baştan uyarmamız gerek. Akupunktur ile zayıflayanlar öncelikle psikolojik olarak yemek konusundaki eksikliklerini kabullenip yola çıkan kişiler olarak tanımlanabilir. Psikolojik etkisi oldukça büyük olan bu tedavi öncesinde kendinizi hazırlamanız e doğrusu olacak bu nedenle. Akupunktur zayıflama tedavisindeki ilk aşamada haftada iki seans gerçekleşir. Kulakta bulunan belirli özel noktalara yerleştirilen akupunktur iğneleri iştah dengesi ve kontrolünde etki gösterir. Daha sonra kulaktaki noktalara yerleştirilen iğneler bir hafta boyunca yerinde kalır. Akupunktur zayıflama tedavisi bu şekilde ilerler. Seanslar ve iğne kalım süreleri kişiye göre değişiklik gösterebilir belki ancak ortalama olarak ifade ettiğimiz verilerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Akupunkturla zayıflayanlar diyet dönemlerinin çok daha rahat geçtiğini ve eskiye oranla kendilerini daha iyi kontrol edebildiklerini ifade ediyor. Bilinçaltının da buradaki önemine değinmek gerekirse yeme bozuklukları akupunktur ile tedavi edilebiliyor. Akupunkturla zayıflayanlar arasında katılmak için size en yakın akupunktur merkezine gidebilir, konu hakkında uzman görüşüne başvurabilirsiniz.

akupunktur ile zayıflama

Akupunktur Nasıl Zayıflatıyor?

Merak edilen konulardan biri de akupunktur tedavisinin hangi etkilerle zayıflamaya yardımcı olduğu. Akupunktur kilo verme konusunda aşağıdaki etkileri sayesinde en büyük destekçiniz olabilir.

 • Akupunktur beyindeki noradrenalin seviyesini düşürür ve seratonin hormonunun seviyesi arttırır. Bu sayede siz yemek yemeden de mutlu olabileceğinizi algılarsınız ve iştahınızı kontrol edebilirsiniz.
 • Kulaktan yapılan akupunktur kilo verme konusunda oldukça etkili. Kulaktaki özel noktalardan yapılan iğneler mide asidini kontrol altına alıyor. Aynı zamanda azalan asit sayesinde midedeki yanmalar azalıyor.
 • Diyet süresince alınan düşük kalori nedeniyle ortaya çıkan halsizliği ve yorgunluğu gideriyor.
 • Akupunktur merkezleri özellikle kişilerin mutlu olmasını sağlayacak hamleler yapıyor. Tedavi sırasında yemek yiyememekten dolayı meydana gelen sinir ve stres hali en aza indiriliyor.
 • Akupunktur metabolizmanın hızlanmasında etkili.
 • Akupunkturun en büyük etkisi yeme ve yeme bozuklularından dolayı ortaya çıkan stresi ortadan kaldırmak. Akupunktur merkezleri tedavi ettiği kişilerin yemek yemeden de sakin ve mutlu olmalarını sağlıyor.

Akupunktur Faydaları

Küçük iğneler ve insanı mutlu eden sonuçlar. Akupunktur adı altında toplanan bu tedavi yöntemi alternatif tıbbın vazgeçilmezleri arasında. İnsan psikolojisini ve yapısını en iyi şekilde gözler önüne seren akupunktur doğru noktalara uygulandığı zaman mükemmel sonuçlar veriyor. Siz de yeniden doğmak ve sizi rahatsız eden durumlardan arınmak için akupunktur tedavisine başvurabilirsiniz. Dillere destan olan yöntem akupunktur faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandırarak görme bozukluklarının iyileşmesini sağlıyor.
 • Kaslarda meydana gelen hasarları ve ağrıları gideriyor.
 • Akupunktur iğneleri sayesinde bel bölgesindeki kan dolaşımının hızlanmasıyla bel ağrıları gideriliyor.
 • Uyku problemi çeken kişilerin uykusunu düzene sokuyor.
 • Zayıflamak isteyen ancak diyetlerde bir türlü başarılı olamayan kişilerin amacına ulaşmasına yardım ediyor.
 • Sigara gibi kötü alışkanlıkların bırakılmasını sağlıyor.
 • Kabızlık gibi sindirim bozukluklarını gideriyor.

akupunktur iğnesi

Akupunktur Diyeti Nasıl Yapılır

Fazla kilolarınızla mücadele etmede akupunkturdan yardım alacaksanız eğer uygulamanız gereken bir diyet de var. Öncelikle akupunktur sayesinde yeme bozukluklarınızın neredeyse tamamından kurtulabileceğinizin müjdesini verelim. Açlık sinyalleri akupunktur sonrasında çok daha düzenli ve yerinde olacak çünkü. Akupunktur zayıflatır mı sorusuna cevap arıyorsanız eğer işlemi yaptıracağınız merkezden emin olmanız şart. Ardından akupunktur diyeti de yaparak akupunktur zayıflatır mı sorusuna gönül rahatlığıyla evet cevabı vermemize yardımcı olabilirsiniz. Diyet süresince hayatınıza tam tahılı ekmeği, yulafı ve kuru yemişleri dahil edeceksiniz. Ara ve ana öğünlerden oluşan diyet listesi ise tamamen size özel hazırlanacağı için bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz.

Akupunktur Fiyatları

En çok merak edilen konulardan biri de akupunktur fiyatları. Öncelikle bu konuda kesin bir rakam vermenin zor olduğunu söylememiz gerek. Çünkü akupunktur fiyatları merkeze, seansa ve kişinin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bu nedene seans almayı düşündüğünüz merkezi ve doktoru en iyi şekilde araştırmanızda ve bu tedaviyi daha önce almış kişilerle görüşmenizde fayda var. küçük bir araştırma sonrasında elinizdeki verileri karşılaştırarak size en uygun fiyatı sunan merkezi tercih edebilirsiniz.