3 Günlük Patates Diyeti ile Hızlı Kilo Vermek Mümkün!

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde kadınların en büyük sıkıntısı olan fazla kilolardan nasıl kurtulunur? Peki, şok diyetler işe yarar mı? Patates diyeti nasıl yapılır ? Yaz ayına fit bir vücutla girmek istiyorsanız bu yazımıza mutlaka bir göz atmalısınız…

Her halini severek yediğimiz patates ile zayıflamak mümkün mü? Diğer karbonhidratlı yiyeceklere göre nişasta açısından daha düşük olan patates aynı zamanda zayırlamanıza da yardımcı olur. Genellikle kızartmasını bayılarak yediğimiz patates nasıl olur da zayıflamaya yardımcı olur. Patates tok tutma özelliği ile bilinen sebzeler arasında yer alır. Eğer patatesi doğru şekilde pişirir ve kullanırsanız aynı zamanda zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.

patates diyeti ile zayıflayanlar

Patates diyeti nasıl yapılır?

Yaz aylarına doğru zayıflamak isteyen kadınlar için oldukça kolay ve pratik bir diyet olan, patates diyeti ile zayıflayanların yorumlarını duymuşsunuzdur. Patates diyeti doğru uygulanırsabir haftada 5 kiloya kadar kilo kaybetmenizi sağlayabilir. Patates diyeti ile zayıflayanlar hem “sonuçlardan oldukça memnun hem de patatesin doyurucu etkisi sebebi ile diyet sürecinde açlık çekmediklerini” belirtiyorlar. Şok diyet olarak da bilinen 3 günlük patates diyeti ile metabolizmanıza ve düzenli spor yapmanıza bağlı olarak 1 hafta içinde 5 kiloya kadar kilo verebilirsiniz.

Peki 3 günlük şok patates diyeti nasıl yapılır? İşte size hızlı kilo verdiren şok patates diyeti listesi;

Patates Diyeti Birinci gün:

İlk gün kahvaltı: Bir adet orta boy haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği  : İki adet orta boy haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğur
Akşam yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt

Patates Diyeti İkinci gün:

İlk gün kahvaltı: 5 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği  : Bir adet orta boy haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: Bir adet orta boy haşlanmış patates ve 8 yemek kaşığı yoğurt

Patates Diyeti Üçüncü Gün:

İlk gün kahvaltı: Bir adet orta boy haşlanmış patates
Öğlen yemeği  : Bir adet orta boy haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt

patates diyeti nasıl yapılır

Patates diyetini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli kısımlardan biri de, günde en az 2 veya 2,5 litre su tüketmenizdir. Ayrıca içinde şeker olmamak suretiyle yine günde 3 bardak siyah veya yeşil çay tüketebilirsiniz.

Eğer glisemik indeksiniz varsa yani şeker hastasıysanız, glisemik indeksi 82 olan patates diyeti yapmanız önerilmemektedir.

Patates diyetinin en büyük özelliği, diyet yapan kişinin tok hissetmesini sağlamaktır. Patates kızartması ne kadar çok acıktırırsa, haşlama olarak pişirilince tam tersi hem tok tutar hem de kan basıncının dengelenmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda içinde bulunan vitaminler sayesinde diyet yapan kişinin günlük vitaminlerini almasına da yardımcı olur.

Patates diyeti yapanlar veya hızlı kilo vermek isteyenler bu diyetin sonuçlarından oldukça memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Patates diyetinin ne kadar etkili olduğunu görmek için patates diyeti yorumlarını araştırabilir ve kendiniz için en uygun olan listeyi seçebilirsiniz. Patates hem doyurucu hem de içinde bulunan A, C, K, B6 ve E vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Patates, kalsiyum, demir,magnezyum ve bakır açısından tam bir potasyum deposudur.

patates diyeti yapanlar

Çevrenizdeki birçok kadın bu diyeti uygulamış olabilir. Etrafınızdaki kadınlar “patates diyeti yapan var mı?” diye sorduğunuzda içlerinden mutlaka bir tanesi ben “patates diyeti yaptım” şeklinde cevap verecektir. Patates diyeti hem çok bilinen hem de kısa sürede kilo verdiren diyetlerin arasında yer alır. Patates diyeti yapanlar sonuçlardan her ne kadar memnun kalsalarda, bu üç günlük şok diyetten sonra da yeme ve içmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Patates sadece gıda olarak tüketilen bir sebze değildir. Tam tersi birçok alanda kullanımı mevcuttur. Göz altı şişkinlikleri, morluklar, siyah noktalar, güneş yanıkları, cilt rengini açma ve hatta saç sağlığından bile kullanılmaktadır.

Yine de bu tarz şok diyetler uygularken sağlığınıza özen göstermeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca, bu diyet sadece yoğurt, patates ve su ile yapıldığı için diyet yapan kişide yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetler meydana gelebilir. Diyeti uygularken beklenmeyen bir durum karşısında en kısa sürede mutlaka bir hekime danışmalı veya diyeti bırakmalısınız.

Dikkatinizi Çekebilir: