Genç Yaşta Başarıyı Yakalayan Mero

 

Asıl adı Enes Meral olan Mero, 27 Temmuz 2000 tarihinde Almanya’ nın Rüsselsheim kentinde dünyaya gelmiştir. Aslen Adanalı olan Mero, genç yaşlarda rap müziğe karşı ilgisi olduğunu fark etmiştir.

2017 yılında sosyal medya kullanımını artıran Mero, Instagram üzerinden yayımladığı videolar ile kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Videolarının büyük ilgi görmesinin ardından Xatar ve Groove Attack müzk firmaları ile anlaşma yaparak ilk single çalışmasını yapmıştır.

VİDEOLARI 20 MİLYONDAN FAZLA İZLENİYOR

Youtube üzerinden çektiği video klipleri yayınlayan Mero, kısa sürede oldukça yüksek izlenme sayısına ulaşmayı başarmıştır. Mero’ nun paylaştığı video klipler, 20 milyondan fazla kez izlenmiştir. Ünlü şarkıcının “Baller Los” isimli şarkısı 87 milyon izlenme sayısına ulaşırken toplam Youtube izlenme sayısı 265 milyonu aşmıştır.

“Olabilir” adını verdiği yeni bir şarkı hazırlayan Mero, bu şarkısının klibini memleketi Adana’ da çekmiştir. Çektiği bu klibi de Youtube kanalına yükleyen genç şarkıcı, 1 hafta içerisinde sitenin trend videolarından birisi olmayı başarmış ve 6 günde 23 milyon izlenme rakamına ulaşmıştır.

REYNMEN VE HADİSE ŞARKISINI PAYLAŞTI

Youtube üzerinden büyük bir hayran kitlesi kazanmayı başaran Mero, şarkılarını ünlü Youtuber Reynmen ve ünlü şarkıcı Hadise’ nin de paylaşması ile birlikte daha fazla popülerlik kazanmıştır. Çok genç yaşta büyük bir şöhretin sahibi olmayı başaran genç rapçi, “Baller Los” albümü ile müzik listelerinde birinci sıraya oturmuştur.

Mero, şarkılarında hem Almanca hem de Türkçe sözlere yer vermektedir. Türk asıllı olan rap şarkıcı, genç yaşına rağmen kısa sürede müziğin yükselen isimlerinden birisi olmayı başarmıştır.