Microblading Nedir, Nasıl Yapılır ? Microblading Kaş Kontürü

microblading kaş

Kadınların vazgeçilmez güzellik unsurlarından biri de kaşlardır. Hem yaptığınız makyajı gösteren hem de yüz hatlarınızın belirgin olmasını sağlayan kaşlarınızdan memnun değilseniz, sizi son zamanların en moda tekniklerinden biri olan microblading ile tanıştıralım. Microblading kaş tekniği ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu yazıda…

Son zamanlarda kadınlar arasında moda olan microblading kaş tekniği uzun süreli kullanımı sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Peki, microblading nedir ve nasıl uygulanır? İşte tüm ayrıntılarıyla microblading uygulaması hakkında bilmek istedikleriniz.

microblading nedir

Microblading, kalıcı makyaj tekniği ile uygulanan bir bir makyaj yöntemidir. Klasik makyaj tenkiği ile kullanılan iğnelerden daha ince iğne uçlarıyla uygulanır. Kaşınıza en uygun renk pigmentlerinin, epidermise yerleştirilerek kıl tekniği ile uygulanmasına verilen addır.

Microblading kaş uygulaması için saç ve ten renginize en uygun rengin seçilmesi oldukça önemlidir. Microblading boyası kaşların arasına yani boşluk diye tabir ettiğimiz dökülen veya hiç çıkmayan kılların yerine uygulanır. Microblading tek kullanımlık iğneler ve hijyenik bir ortamda yapılmalıdır.

Microblading nasıl yapılır?

Microblading için öncelikle bu yöntemi uygulatacağınız yerin hijyenik olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Microblading boyaları tene uyumludur ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez. Tek kullanımlık iğnelerin içindeki organik boyalar deri altına yerleştirilir ve dövme gibi deri üstünde kalmadığı için doğal bir görünüm sağlar. Microblading yöntemi ile yapılan kaşlar yaklaşık olarak 1,5 ila 2 sene kadar kullanılabilmektedir.

Microblading kıl tekniği uygulamasında kaşların çıkış yönüne doğru ve doğal renginde ince çizgiler şeklinde uygulanır. Dövme iğnelerinden çok daha ince iğne uçlarıyla uygulanması sebebiyle kaşlarınızın son derece doğal bir görünüm kazanmasını sağlar. Microblading tekniğininin en çok tercih edilme sebeplerinden biri de diğer uygulamalara göre oldukça doğal ve kendi kaşınıza yakın renklerin tercih edilmesidir.

microblading

Microblading yöntemi hem görünüm hem teknik olarak diğer kaş doldurma yöntemlerinden oldukça farklıdır. Microblading kaş tekniği microblading kalemi ile uygulanmaktadır. Bu özel kalemin ucuna takılan iğneler sayesinde deri altına boya zerk edilerek kaşlarda doğal bir görünüm kazanılır.

Japon sanat ustaları tarafından keşfedilen ve artık hemen hemen tüm dünyada moda haline gelen bu yöntem kadınların bir numaralı tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor. Eskiden tek tip boyama yöntemi ile yapılan dövme kaşlar hem yüzün daha kaba görünmesine neden oluyor, hem de kaş rengi tutturulamaması sebebi ile kötü bir görünüm sergiliyordu. Fakat son zamanlarda microblading fiyat uygunluğu ve doğal görünümü sayesinde diğer yöntemlerin önüne geçti.

Bu yöntem için dikkat edilmesi gerekenlerin başında microblading seti ve microblading malzemeleri gelmektedir. Gitmiş olduğunuz kozmetik salonlarında hangi malzemelerin kullanıldığını sorabilir, piyasadaki en iyi malzemeleri araştırabilir ve en önemlisi salonun hijyenik olup olmadığını araştırabilirsiniz. Microblading yaptırmaya karar verdiğinizde, microblading eğitimi alan kişilerden görüşlerini alarak size en uygun kaş yapısını belirleyebilirsiniz.

Etrafınızda daha önce microblading yaptıranlar varsa onlarında görüşlerini alarak uygulama öncesi ve sonrasında neler yapmanız gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Uygulamayı size yapacak kişinin eğitim sertifikalarını veya daha önce yapmış olduğu işlere ait referanslarını isteyebilirsiniz. Böylece uzun süre için yaptıracağınız bu işlem için deneylimli kişilerle görüşerek merak ettiğiniz tüm bilgileri sorabilirsiniz.

microblading fiyat

Microblading yöntemi ile yaptırdığınız kaşlarınıza kıl tekniği ile verilen şekilden son derece memnun kaldınız. Peki, microblading sonrası neler yapmalı ya da yapmamalı? Microblading işleminin en güzel yanı uygulamadan sonra kötü bir görünüm kazanılmamasıdır. İşlemden çıkar çıkmaz fotoğraf bile çektirebilirsiniz. Fakat yine de microblading uygulamasının tamamen iyileşmesi 25 ila 30 günü bulabilir.

İşlemden sonra en dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kaşlarınıza herhangi bir cilt bakım ürünü uygulamamanız ve makyaj yaparken kaş bölgesine yapmamanızdır. Kaşlarınızda işlem sonrası hafif kabuklanma olabilir bunun için işlemi yapan uzman tarafından önerilen kremi, kulak çubuğu yardımı ile uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaz aylarında uygulatmak istiyorsanız güneşten uzak durmalı ve dışarı çıkarken koruyucu güneş kremi kullanmalısınız. Ayrıca aşırı terlemeye karşı önlem almak için bir süreliğine spor ve terlemenizi önleyecek hareketlerden kaçınmalısınız.

microblading yaptıranlar

Microblading zararları nelerdir?

Kaş bölgesindeki kıl kökleri hassas olduğu için uygulama yapan kişiyi seçerken son derece dikkatli olmalısınız. Kaş bölgesinde kıl kökleri çok derin olmadığı için kaş bölgesine uygulanacak microblading yöntemi bazı durumlarda kıl köklerine zarar verebilir. Özellikle kalitesiz boya ile yapılan uygulama kaşlara enjekte edilirken, kaş köklerine zarar vererek o bölgede çıkan kaşların küsmesine sebep olabilir.

Kalıcı makyaj uygulaması yani microblading bir çeşit dövme yöntemi olduğu için zamanla solma gibi durumlara neden olabilir. Tıpkı dövmelerin zamanla dış etkenlere ve güneşe maruz kalarak solması gibi. Kalitesi boya kullanımı ya da yanlış uygulama sonrasında kaşlarda kötü bir görünüme neden olabilen bu uygulamayı lazerle sildirebilirsiniz. Fakat her ne kadar dövme gibi kalıcı olmasada lazerle sildirme işleminde kaş bölgenizde yanmalar meydana gelebilir.

Microblading yöntemi ile yapılan kaşlar her ne kadar doğal ve güzel gözüksede, mutlaka bu uygulamayı yaptıracağınız güzellik merkezini seçerken dikkatli olmaya çalışın. Yanlış yapılan uygulama sonucu, vücutta 1,5 ila 2 sene kalacak olan bu işlem sonrasında pişman olmanıza sebep olabilir. Özellikle günümüzde iyiaraştırılmadan gidilen merkezler sonucu yapılan yanlış uygulamalar lazerle sildirme yöntemine kadar gidebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: