Mor Şampuan Nedir, Mor Şampuan Nasıl Kullanılır ? Öncesi ve Sonrası

mor şampuan

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren mor şampuan özellikle saç rengi açık olan kadınların vazgeçilmezi olmaya başladı. Kısa ve basit işlemler sonucunda saçınızda dilediğiniz görünümü elde etmeniz mor şampuan ile mümkün. Küllü saç rengi kullanmayı seven, bu renkten vazgeçemeyen kadınların bir süre sonra kendini göstermeye başlayan dore yansımalarıyla başı dertte. Bu renge gönül vermiş olan her kadın bilir. Bu derde artık mor şampuanla son verebilirsiniz.

Mor Şampuan Nedir?

Saçlarda kızıl dore yansımaları belli bir süre sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Bu kızıllıkların önü geçmede son zamanlarda kullanılan yöntemse silver şampuan. Mor şampuan nedir sorusuna cevap olarak silver şampuanı verebiliriz. Aslında mor şampuan ismi genellikle silver şampuan olarak geçiyor. Bu iki ismi gördüğünüzde aynı üründen bahsedildiğini anlayabilirsiniz. Mor şampuan kullanımı küllü saç ve oryalle açılmış sarı saçlar için son derece uygun. Eğer saçlarınız tamamen beyazlaştıysa gri bir görüntü elde etmek içinde mor şampuanı kullanabilirsiniz. Onun dışında kalan koyu renklere bu şampuan pek önerilmiyor.

mor şampuan gratis

Mor Şampuan Nasıl Etki Gösteriyor?

Bir şampuan kullanıp saçta meydana gelen eşitsiz renkleri ortadan kaldırmak her kadının rüyası olabilecek türden. Rüyaların gerçek olmasını sağlayan mor şampuanda aslında renklerin oyunu var denebilir. Mor renk sarı renkle karşılık buluyor ve bu iki renk birbirlerini etkileyip nötr bir hale getirerek bir gölge meydana getiriyor. Mor şampuan ne işe yarar sorusuna en iyi şekilde bu kısımdan sonrasında cevap verebiliriz. Saç uygulanan mor şampuanın içerisinde bulunan mor pigmentler kendinden daha güçsüz olan menekşe tonlarını emmeye başlar. Bu sayede dore kızıllık denen istenmeyen görünümlerin önüne geçilebilir. Mor şampuan ne işe yarar, nasıl etki gösterir sorularına kısaca bu şekilde cevap vermek mümkün. Ayrıca şampuanın saçta kalma süresine oranla sarı saçlar renklerini korur.

mor şampuan nasıl kullanılır

Mor Şampuanı Kimler Kullanabilir?

Saç renklendirmesinin en önemli unsurlarından biri haline gelen mor şampuan ne yazık ki herkesin kullanabileceği türden bir şampuan değil. Bu şampuanı kullanmadan önce saç tonlarınıza dikkat etmenizde fayda var. Yoksa sonrasında istenmeyen sonuçla elde edebilirsiniz. Mor şampuan kullanımı genellikle açık renkli saçlarda uygun görülür. Bunun dışında kalan renkler için mor şampuan kullanımı pek fazla önerilmez.

  • Eğer saçlarınızda çok fazla beyaz ve gri tonları varsa mor şampuanı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saçınızda çok fazla beyaz varsa ve bu beyazlara boya işleminden farklı bir seçenek uygulamak istiyorsanız mor şampuanı tercih edebilirsiniz. Beyazlarınız bu işlem sonrasında gri rengine dönüşecektir. Ancak koyu saçlar arasında kalan beyazlara bu şampuanı uygulamak pek mümkün değil.
  • Saçlarınız platin renginde açık sarı tonlarına sahipse ilk boyama sonrasında gözünüzü rahatsız eden ton farkları pek fazla olmaz. Ancak 4 – 5 yıkamadan sonra boyanın akmasıyla saç renginde göz tırmalayan yansımaların meydana gelmesi muhtemel. Bu yansımaları gördüğünüz an mor şampuanı kullanabilirsiniz.
  • Son dönemlerin e çok ilgi gören saç tonlarından biri de küllü sarıları. Küllü sarı rengi tercih ettikten sonra saçınızda meydana gelen kızıllıkları ortadan kaldırmak için tekrar boya yapmanıza gerek yok. Mor şampuan bu kızıllıkları içerisinde bulunan pigmentler yardımıyla emerek ortadan kaldırıyor.
  • Gri saç modasına uydunuz ancak bir süre sonra saçlarınız ilk gün ki parlaklığını yitirdiyse mor şampuanla saçlarınızın eski parlaklığına kavuşabilirsiniz. Ayrıca sarı yansımalarda kendini göstermeye başladıysa sizin için çözüm kesinlikle mor şampuanda.

mor şampuan

Neden Mor Şampuan?

Normal şampuanlardan büyük bir farkı olan mor şampuanı kullanmanız için elbette birçok neden var. Mor şampuan kullananlar saçlarında meydana gelen parlaklık ve renk tonu eşitlenmelerini açıkça görebilir. Eğer sizde bu değişimlere şahit olmak isterseniz mor şampuan kullananlar listesine girebilirsiniz. Mor şampuan öncesi sonrası fotoğrafları yaparak aradaki farkı çok daha net bir şekilde görebilirsiniz.

  • Saç boyatma işleminizden kısa bir süre sonra meydana gelen ton farklarını tekrar kimyasal bir işleme maruz kalmadan çözebilirsiniz.
  • Sarının tonlarını yakalamanıza yardımcı olur.
  • Saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olmasını sağlar.
  • Hoş bir kokuya sahip olması.

mor şampuan kullananlar

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Normal zamanlarda kullandığımız şampuanlardan faklı olan mor şampuanı kullanırken biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Mor şampuan nasıl kullanılır sorusunu bu nedenle basit bir cevapla geçiştirmemek gerek. Özellikle ren tonlarını eşitlemek ya da açmak istediğiniz saç bölgelerine mor şampuanı uygulayın. Bu uygulama sırasında saçınızın çok nemli ya da çok kuru olmaması gerek. Dilerseniz saç diplerine de uygulayabilirsiniz. Yakalamak istediğiniz tona göre 5 – 15 dakika kadar şampuanı bekletebilirsiniz. Bunun ardından suyla durulamanız yeterli.

mor şampuan öncesi ve sonrası

Mor Şampuan Nerede Satılır?

Mor şampuan kullanımının gittikçe yaygınlaşması ürüne olan ulaşımın da kolaylaşmasını sağladı. Satış yapan kuaförlerden bulabileceğiniz gibi internet sitelerinden de güvendiğiniz markaların mor şampuanlarını temin edebilirsiniz. Mor şampuan loreal markasıyla gündeme geldiği gibi diğer birçok markada da bu ürünü bulmak mümkün. Mor şampuan gratis mağazalarında da rahatlıkla bulunabilir. Mor şampuan nerede satılır sorusunun bir cevabı da bu mağazalar olabilir. Fiyatları markalara göre değişen mor şampuan loreal seçeneğinde hem uygun hem de kaliteli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Mor şampuan öncesi ve sonrası fotoğraflarınızı saklayarak denediğiniz ürünlerin etkilerini açık bir şekilde görebilir, kullandığınız markayı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Mor şampuan gratis mağazalarında bulunduğu için kolayca alıp deneyimleyebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: