Yılan Yağı Faydaları Nelerdir ? Yılan Yağı Saç ve Sakala Faydaları

yılan yağı

Sağlık ve güzellik için tercih edilen yılan yağı, diğer yağlardan bir özelliğe sahiptir. Bu özellik tıp dünyası tarafından da kabul edilmiş olmasıdır. Düzenli kullanım sonucunda birçok olumlu etkiye sahip olan yılan yağı ne işe yarar?

Yılan yağı nedir?

Yılan yağı, Çin’de yaşayan su yılanlarından elde edilen bir yağ çeşididir. Zehirsiz yılanlardan yapılan bu yağ yılanın içeriğinden kaynaklı olarak bol miktarda omega-3 enzimine sahiptir. Soğuk presleme yöntemiyle yağ kullanıma uygun hale getirilir. Presleme yöntemiyle hazırlanan ve içerisinde kimyasal madde bulunmayan yağ tazeliğini çok uzun zaman korur.

Yılan yağı, içeriğinde omega-3 asidi, EPA, magnezyum, fosfat, A ve D vitaminleri ve çeşitli minarelleri tarafından cilt tarafından kolayca emilebilir. Yılan yağı fiyatı, 10 TL ile 100 TL arasında değişmektedir.

yılan yağı faydaları

Yılan yağı faydaları nedir?

Yılan yağı faydaları sadece cilt üzerindedir. Kesinlikle ağız yoluyla alınması, yutulması ya da herhangi bir besinin içerisine eklenerek tüketilmesi söz konusu değildir. Yılan yağı tüketilmesi birçok zehirlenme çeşidine neden olur.

 • İçerdiği omega-3 yağ asitleri ile kalp sağlığını koruyarak kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltır. Ayrıca kalp ritmini düzenler.
 • Artrit, eklem ağrısı, kas ağrısı ve gut gibi pek çok kronik kemik ağrısına iyi gelir. Sert olan eklemleri gevşeterek iltihaplanmayı azaltır.
 • İçerisindeki koruyucu bileşenler ile bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlar.
 • Yüksek kan değerlerini ve tansiyonu düşürür. Ayrıca kanı inceltir.
 • Ciltte oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırır.
 • Alzheimer oluşumunu önler.
 • Egzama gibi cilt hastalıkları ve döküntülerini geçirir.
 • Cildi nemlendirir, kurumasını, soyulmasını, çatlamasını ve iltihaplanmasını önler.
 • Hormonları düzenler, endişeyi engeller ve ruh halini pozitif yönde etkiler.
 • Sivilce ve akne oluşumunu engeller.
 • Yaşlanma karşıtı etkileriyle kırışıklık oluşumunu geciktirir.
 • Vücutta ağrı kesici olarak etki gösterir.
 • Kireçlenme sorununu durdurur.
 • Yılan yağı saç uzatma etkisiyle saç sağlığı açısından birçok fayda sağlar.

Yılan yağı saç uzatır mı?

Yılan yağı saç çıkarır mı? en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Yılan yağı kullanımı ile saçlarınızı hızlı ve kolayca uzatabilirsiniz. Yılan yağı saçların bakımlı ve parlak görünmesine katkı sağlarken saçların beyazlamasını geciktirir.. Saçları gürleştiren yılan yağı saçların dökülmesini engelleyerek saç uçlarında oluşan kırıkları da giderir.

yılan yağı saç

Yılan yağı nasıl kullanılır?

Yılan yağı saç için saç derisine masaj yapılarak sürülebilir. Yılan yağını saç derinize sürdükten sonra en az bir saat bekletip ılık su ile durulayın, bu uygulamayı 2 gün arayla 1 ay boyunca düzenli yapabilirsiniz.

Yılan yağı sabunu

Dilerseniz yılan yağı yerine yılan yağı sabunu da kullanabilirsiniz. Yılan yağı sabunu da saçlarınıza aynı etkiyi gösterecektir. Saçlarınızın canlanması, dökülen saçların yeniden çıkmasını, saçların beslenmesi ve uzaması için yılan yağı sabununu tercih edebilirsiniz. Yılan yağı sabununu kullanmak için öncelikle saçlarınızı şampuanınız ile yıkayın ve ardından yılan yağı sabununu ellerinizle köpürterek saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika saçlarınızda bekletip durulayın.

Yılan yağı şampuanı

Yılan yağı şampuanı tıpkı normal kullandığınız şampuan çeşitleri gibi uygulanır. İçerisinde bulunan vitaminler, aminoasitler ve mineraller ile saç derisini besleyerek saç köklerini güçlendirir. Saç derisinde kepek oluşumunu engeller ve saçların daha canlı görünmesini sağlar.

yılan saç uzatır mı

Yılan yağı kaş çıkarır mı?

Yılan yağı saçlara olduğu gibi kaşlara da fayda sağlar. Yılan yağı kaş çıkarıcı etkisi ile kaşları uzatır, gürleştirir ve kaşların dökülmesini önleyerek kaş bakımını sağlar.

Yılan yağı sakal çıkartır mı?

Yılan yağı sakal çıkartıcı etkisiyle erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen doğal bir yöntemdir. Sakalları gürleştirerek sağlıkla uzaması için yılan yağı tercih edebilirsiniz. Yılan yağının sakal çıkartıcı etkisinden yararlanmak için avucunuza dökeceğiniz birkaç damla yılan yağını masaj yaparak sakallarınıza yedirin. En az 2 saat bekleterek ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 kere uygulayabileceğiniz bu yöntem ile sakalın kolay çıkmasına yardım edebilirsiniz. Sakalınız uygulamaya başladıktan hemen sonra çıkmazsa sabırla birkaç ay bekleyerek uygulamaya düzenli olarak devam edin.

Merve Ağdağlı / Kadin8.com

Dikkatinizi Çekebilir: